Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Особливості застосування настоянки пустирника при вагітності

З-за гормональних змін під час вагітності, інших умов життя, пов'язаних з новим станом, майбутня мама переживає чимало стресових ситуацій.


У жінок у цей період спостерігається підвищена збудливість, яка може призвести до формування неврозів і порушень сну....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Лікувальні властивості
 • Поради щодо прийому та рекомендовані дози при певних розладах
 • Протипоказання до застосування настоянки пустирника

 • Нервове перезбудження загрожує гіпертонусом матки(спазмом мускулатури матки), що тягне за собою певні негативні наслідки: здавлювання кровоносних судин, які відповідають за надходження крові до плаценти і дитині. Воно відбувається за спазмованих м'язів.


  В результаті плід недоотримує живильні речовини, що відстає у розвитку. А нестача кисню призводить до важких і незворотних змін в головному мозку малюка.


  Тому просто необхідно у своїй аптечці передбачити заспокійливі засоби.

  Лікувальні властивості


  Багато лікарі можуть порекомендувати використовувати з цією метою настойку собачої кропиви, який усуває прояв стресу і робить позитивний вплив на організм жінки.


  Настоянка пустирника при вагітності має протисудомну та діуретичну дію.


  Але найважливіше – засіб має кардіологічне та седативні властивості:

 • Кровоносні судини іннервуються ВНС (вегетативної нервової системи). А це рослина регулює діяльність даної системи позитивно впливає на неї. Разом з таким регулюючим і заспокійливою дією трава пустирника і має гіпотензивні властивості, тобто знижує артеріальний тиск.
 • Оскільки при вагітності організм майбутньої матері працює за двох, то й серце відчуває подвійне навантаження. Коли у серцевого м'яза не виходить справлятися з такою посиленою роботою, з'являються набряки і посилюється серцебиття.
 • Настоянка пустирника має і позитивний кардіотонічну дію. Завдяки наявності глікозидів у складі засобу серцевий м'яз скорочується рідше і сильніше. Така невелика підтримка природного препарату допоможе серцю вагітної справлятися з підвищеним навантаженням.
 • Разом з цим даний медичний препарат істотно покращує функції травного тракту, що дозволяє уникнути токсикозу, усуває коліки, надмірне газоутворення, покращує кровообіг. Але найчастіше цей трав'яний настій використовується як заспокійливий засіб або призначається при гіпертонусі матки.


  При вагітності варто віддати перевагу таким лікарським формам, як чай і відвар.

  При перезбудження нервової системи траву цієї рослини можна покласти біля подушки або розкласти її невеликими порціями по всій квартирі.


  Ще однією легкою формою вважається чай в пакетиках, але і настоянка підходить вагітним, володіючи ефективним лікувальним дією.


  Для кращого і якнайшвидшого результату її можна комбінувати з глодом і валеріану. Правда, варто врахувати, що настойка містить спирт у своєму складі.


  Але і від нього можна позбутися дуже легко: просто розігрійте ложку і накапати в неї пустирник. Таким чином спирт легко випарується і загрози для плода більше не буде.


  Варто враховувати, що всі трав'яні ліки, в тому числі і настоянка пустирника, діють не відразу. А, тільки накопичуючись в організмі приблизно протягом місяця, засіб починає позитивно впливати на стан організму.


  Тому якщо вам необхідно швидко налагодити роботу нервової системи краще віддайте перевагу іншим засобам. Адже пустирник діє м'яко і поступово. Зате в порівнянні з більш сильними препаратами не має шкідливого впливу на організм вагітної жінки, а також на плід.


  З'явилися прищі після пологів? Що робити? Які причини?


  Тут ви можете прочитати статтю про геморой після пологів.

  Поради щодо прийому та рекомендовані дози при певних розладах


  Для усунення нервової збудливості в склянку води накапайте 10 крапель настоянки пустирника, глоду і валеріани. Приймайте це засіб не менше 2-3 разів на день.


  При здутті живота і кольках користуйтеся сухою травою. 1 грам рослини додавайте в будь готову страву.


  З гіпертонусом матки допоможе впоратися такий рецепт: 30 грам ягід глоду і стільки ж трави пустирника з'єднують з 20 г листків брусниці.

  Всі інгредієнти ретельно перемішуються. 2 ст. л. збору заливається склянкою киплячої води. Потім суміш вариться під щільно закритою кришкою протягом 15 хвилин. Після цього відвар необхідно процідити, додати кип'ячену воду. Отриманий відвар випивають за 3 прийоми (за півгодини до їди).

  Протипоказання до застосування настоянки пустирника


  При постійних запорах (у зв'язку з посиленням вироблення жіночого статевого гормону – прогестерону) майбутньої матері даний лікарський засіб вживати не рекомендується.


  Це рослина тільки збільшує кількість прогестерону в організмі, що в свою чергу пригнічує активність вегетативної нервової системи.


  Вище описаний ефект характерний і при затримках сечовипускання. Це ще раз доводить те, що будь-які ліки треба приймати лише за призначенням лікаря.


  Не рекомендується прийом пустирника при зниженому артеріальному тиску, яка дуже часто спостерігається у вагітних.


  Воно може супроводжуватися або проявлятися запамороченням, головними болями, а у важких випадках розладом кровообігу в плаценті, відставанням у розвитку плоду і порушеннями кровообігу в мозку дитини.


  При вагітності дуже часто загострюються серцеві захворювання: кардіосклероз (обмінно-дистрофічна хвороба серцевого м'яза), міокардит (запальний процес у серцевому м'язі) та інші.


  Ці захворювання призводять до порушень серцевого ритму і навіть брадикардії (рідкісний пульс). У такому разі пустирник не варто приймати.

  Не можна вживати дану настойку в перші 12 тижнів. В цей період формуються органи і тканини, тому не рекомендуються жодні ліки і рослинного походження.


  Але для заспокоєння всіх майбутніх мам варто відзначити, що в акушерській практиці тератогенного впливу пустирника не виявлено. Тому аномалії розвитку плода при розумному підході до прийому пустирника не повинні виникнути.


  Дотримуючись всіх описаних вище рекомендацій, вам з легкістю вдасться оздоровити свій організм і уникнути стресових ситуацій. І ваша вагітність буде пов'язана лише з приємними спогадами!


  Чим корисна ромашка для вагітних, ви дізнаєтеся прочитавши статтю.


  На нашому сайті / ще багато цікавої та корисної інформації.

  Категорії