Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Переривання вагітності за медичними показаннями

Законом передбачено переривання вагітності за медичними показаннями і за бажанням жінки. Однак якщо за бажанням це можливо зробити лише до 12 тижнів, то за медичними показаннями аборт можливий на будь-якому терміні виключно в амбулаторних умовах. Міністерство охорони Здоров'я строго визначив рамки для проведення процедури переривання в указі №376 від 3 грудня 2007 року. Тому жінки повинні знати, що аборти регулюються законом, а їх проведення не за медичними показаннями після 21 тижня є кримінально караним злочином. Крім цього, аборт на цьому терміні може призвести до летального результату жінки.

Медичні показання для аборту на ранніх термінах

Незалежно від триместру вагітності і термінів, існує цілий ряд показань для аборту. На терміні до 12 тижнів цей перелік включає в себе наступні хвороби жінки:

 • Інфекційні захворювання (туберкульоз, сифіліс, краснуха, гострі інфекції з тяжким ураженням плода і внутрішніх органів)
 • Злоякісні пухлини черевної порожнини або грудної клітки, при яких потрібна хіміотерапія і променева терапія в області малого тазу
 • Важкі пороки серця і кровоносної системи
 • Хвороби ендокринної й нервової системи (епілепсія, пролактинома, наркотична залежність та інші)
 • Деякі хвороби сечостатевої системи або внутрішніх органів малого тазу
 • Тобто, це хвороби, які можуть призвести до невиношування плода, а також загрожують здоров'ю і життя майбутньої матері. Все це буде прямими показаннями для аборти на терміні до 12 тижнів.

  Медичні показання для переривання вагітності на пізніх термінах

  Існує також ряд причин, по яких роблять переривання вагітності на пізніх термінах. Це різні порушення розвитку плода, які виявляються після 12 тижнів за допомогою пренатальної діагностики:


  Аномалії розвитку (зайві або відсутні частини тіла)


  Деформації скелета і внутрішніх органів плоду (зрощені кінцівки, відсутні органи)


  Порушення кістково-сполучної і м'язової тканини (їх неправильне розвиток або відсутність)


  Хромосомні порушення (хвороба Дауна в тому числі)


  Завмерла вагітність (плід загинув або не розвивається)


  Більшу частину відхилень плода можна виявити за допомогою УЗД. Також при підозрах на неправильне розвиток дитини призначають спеціальні аналізи, які з точністю до 99,9% дозволяють поставити точний діагноз.


  Переривання вагітності за медичними показаннями завжди обґрунтовано і підтверджується аналізами. На терміні від 21 тижня вердикт повинен виноситися тільки консиліумом з цілого ряду фахівців (онколог, кардіолог, терапевт, хірург і так далі). Жінки також повинні знати і пам'ятати про те, що за законом вони вправі зберегти вагітність, незважаючи на поставлений діагноз. Правда, в цьому випадку медики вже не будуть нести відповідальність за здоров'я і життя матері і дитини. Тому, якщо діагноз підтверджується, то для збереження життя необхідне піти на цей крок.

  Категорії