Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Перші радості материнства ворушіння плоду при вагітності (першою, другою і третьою)

В період очікування малюка є кілька особливих моментів, які з хвилюванням сприймаються майбутніми батьками і обов'язково фіксуються лікарем. Один з таких моментів перше ворушіння плоду.


І неважливо, яка по рахунку вагітність, перша або вже третя, це завжди радісна подія....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Які відчуття?
 • Під час першої вагітності
 • Під час другої вагітності
 • Під час третьої вагітності
 • Які відчуття?


  Плід починає активно ворушитися вже на 7-8 тижні вагітності. Але майбутня мама поки цього не відчуває, оскільки плід ще занадто малий і вільно переміщається всередині матки.


  Однак до середини вагітності маса його досягає значних розмірів і поштовхи про стінки матки стають відчутними для матері. Відбувається це зазвичай на 18-23 тижня.


  Найчастіше перше ворушіння плоду при вагітності жінки відчувають у спокійному стані вечорами, перед сном.


  Деякі порівнюють цей хвилюючий момент з трепыханием метелика або плаваючою рибкою. Ну а інші описують свої відчуття більш прозаїчно: схоже на проходження газів у кишечнику.


  Надалі малюк підростає все більше, і його рухи стають більш регулярні і помітні для мами. На 27-30 тижня їх вже зможуть послухати і відчути, приклавши до животика руку або вухо, майбутній тато й інші близькі родичі.


  Нерідко саме з цього моменту багато батьків починають урочисто іменувати живіт дитиною і активно з ним спілкуватися. Адже тепер малюк своїми рухами може реагувати на звуки голосів і музику.


  Може відгукнутися легким стусаном в місці дотику маминої руки до живота, а може і злякано стиснутися, якщо рука чужа і незнайома. Майже всі пузожители висловлюють своє невдоволення активними стусанами, якщо мама прийняла незручну для них позу.


  Зазвичай це відбувається, якщо жінка сидить, закинувши ногу на ногу, або лежить на спині або животі. В таких положеннях обмежується доступ кисню до плоду і, природно, йому це не подобається.

  Найчастіше активні ворушіння плода під час вагітності припадають на періоди маминого спокою.


  Коли вагітна жінка сидить, лежить чи намагається заснути, дитина нерідко починає

  Категорії