Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Перше УЗД при вагітності: ви вперше побачите свого малюка!

Ось і настав щасливий момент – ви дізналися, що незабаром станете батьками.


Після того, як ви увійшли в жіночу консультацію, щоб стати на облік, вас огляне лікар, опитає і запише все в вашу карту вагітної....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Як проводять УЗД?
 • На що дивимося, що вимірюємо?
 • Коли наступне УЗД?

 • З цією картою ви підете на зустріч з вашим малюком – на перше УЗД під час вагітності.

  Як проводять УЗД?


  Ні вам, ні плоду ця процедура жодним чином не зашкодить. Навпаки, саме на терміні до 12 тижнів можна побачити неполадки в протіканні вагітності.

  Дослідження проводиться за допомогою спеціального датчика, підключеного до апарату. Від датчика виходять ультразвукові хвилі, що проходять через органи і відбиваються від них. Саме ці відбиті хвилі при виведенні на екран монітора представлять повну інформацію про ембріоні.


  Під час процедури малюк може відчувати вібрацію, як ми відчуваємо прибуваючий потяг. Тому слідкуйте, щоб в проміжок часу, коли зображення, що уже виведено на екран, а лікар тільки розповідає вам про стан плода, датчик не перебував на вашому животі.


  В першу чергу фахівець УЗД знаходить плодове яйце. Якщо дослідження проводиться на терміні менше 6 тижнів, його іноді складно відшукати, адже розмір плодового яйця всього кілька міліметрів.


  На ранніх термінах вагітності частіше призначають трансвагінальне дослідження – коли датчик вводять у піхву. Процедура не дуже приємна, але необхідна.


  Адже тільки за допомогою такого способу можна виявити позаматкову вагітність, що завмерла розвиток плоду і інші відхилення, що ведуть до штучного переривання вагітності.


  Пам'ятайте, що якщо ви стали на облік не в платній клініці, а в держустанові охорони здоров'я, вам необхідно взяти на трансвагінальне дослідження презерватив для УЗД, пелюшку.


  У багатьох випадках для якісного дослідження на ранньому терміні необхідний повний сечовий міхур.


  Але зазвичай (за відсутності ускладнень) перше планове УЗД при вагітності призначається на терміні 10-12 тижнів. Це дослідження проводиться трансабдомінально – тобто датчик рухається по поверхні живота.

  Саме в цей період можна виявити грубі вади розвитку: відсутність будь-яких частин тіла, внутрішніх органів, відшарування плаценти і багато іншого, що веде до переривання вагітності.

  На що дивимося, що вимірюємо?


  Спеціаліст з УЗД виміряє збільшення матки і порівняє їх з нормою для певного строку.


  Якщо збільшення більше звичайного, але з останньої менструації розмір матки повинен бути в нормі, значить у вашій матці декілька ембріонів.


  Можлива наявність кількох плодових яєць, до кожного з яких йде окрема пуповина. Або в одному плодовому яйці зародився кілька життів.


  Тоді необхідно виявити наявність перегородки між ними, кількість плацент і стан пуповин. У разі відхилень (наприклад, у одного ембріона артерій в пуповині менше, ніж належить), вам призначать додаткове УЗД і консультацію генетика.


  Він запропонує вам пройти певну процедуру – амніоцентез, коли береться деяка кількість навколоплідної рідини для виявлення хромосомних захворювань. Цей аналіз береться в другому або третьому триместрі, і, як правило, не дуже болюче.


  Але, особливо якщо у вас багатоплідна вагітність, і лікар запевняє, що особливих приводів для занепокоєння немає, краще відмовитися на користь збереження життя плодів. Адже при наявності декількох ембріонів це дія може спричинити самовільне переривання вагітності.


  Крім визначення розмірів матки і кількості ембріонів, лікар повинен оцінити товщину комірцевого простору. Якщо вона більше 3 мм – вас направлять на додаткові дослідження.


  Також важливим показником нормального розвитку плоду є наявність носової кістки. Якщо її немає, призначається додаткове УЗД, щоб виключити хромосомні захворювання.


  Якщо ж розміри носової кістки менше норми, переживати нема чого. Вас просто попросять прийти через кілька тижнів на позапланове дослідження.


  Ще фахівець УЗД перевірить серцевий ритм, наявність сечового і жовчного міхурів, число пальчиків на руках і ногах.


  Ви зможете побачити голівку з семи тижнів вагітності, кінцівки – з 8-ми тижнів, кістки з'являться до одинадцятої тижня.

  Коли наступне УЗД?


  Наступні планові УЗД вас чекають в 19-21 тижня, 25-28 тижнів і 32-35 тижніввагітності.

  Але все індивідуально, тому вам можуть провести лише три УЗ-дослідження. У разі багатоплідної вагітності готуйтеся до частого відвідування кабінету УЗД – вас очікують не менше 5 або 6 оглядів.


  Не переживайте, адже ваше особливе –

  Категорії