Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Плоско-вальгусна деформація стоп — шукаємо хорошого ортопеда

З хвилюючого моменту народження малюка і до перших в житті, дуже важливих кроків проходить майже рік. Крихти спочатку ходять незграбно і вперевалочку. З нарощуванням навичок ходіння практично у всіх хода виправляється, але існують випадки, коли дитина продовжує ходити, наступаючи переважно на внутрішню поверхню ступні — це вальгусна стопа — дефект, здатний ускладнити життя маленькій людині. Про це негативному моменті сьогодні і піде мова.


Мамочкино щастя зосереджено робить нелегкі перші кроки.

Ступні буквою Х

Що ж із себе представляє плоско-вальгусна деформація стоп?


Це викривлення всередину (до центру тіла) спочатку прямої осі від гомілки до ступні, що супроводжується зменшенням висоти склепінь самої ступні і відхиленням п'яти і пальців назовні (ззаду виглядає як крильця метелика). Середній поздовжній внутрішній склепіння ступні (западинці між п'ятою і пальцями) практично зникає. При стисненні і випрямленні колін малюка, відстань між внутрішніми поверхнями щиколоток більше 4 сантиметрів. Якщо поставити дитину на ніжки, між стопами вимальовується чітко-патологічна буква «Х».

Таке Х-образне положення ступень відносно один одного називається «плоско-вальгусна деформація стоп».


Визначити діагноз нескладно: стопи малюка будуть розташовані під деяким кутом.

Корінь проблеми


Які ж причини розвитку цієї недуги? Вальгусна стопа у дітей може бути:

  • Вродженої — порушення розташування і форми кісток відбуваються ще в період внутрішньоутробного життя немовляти. Найскладніші форми носять назву «вертикальний таран» і «стопа-качалка». Цей дефект можна визначити у пологовому будинку або в перший місяць життя малюка

  • Категорії