Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Показання до аборту

Причин для переривання вагітності буває багато. Але серед виправдань і життєвих проблем, на які в першу чергу вказують зважилися на це жінки, особливе місце займають показання до аборту. Це цілий ряд певних умов та причин, які зумовлюють необхідність переривання вагітності, навіть якщо для жінки це бажана дитина.

Соціальні показання до переривання аборту

Цей вид показань для аборту жінка може використовувати аж до 21 тижня. До недавнього часу список таких свідчень включав в себе такі ситуації, які дозволяли на законних підставах зробити аборт:

 • У випадках, коли жінка завагітніла в результаті зґвалтування
 • Раніше в список були включені також багатодітність, беженский статус матері або обох батьків, у разі інвалідності матері або батька, або вже наявної дитини, в разі смерті батька дитини під час вагітності матері, перебування батька або матері в місцях позбавлення волі, статус матері-одиначки, дохід нижче прожиткового мінімуму. Тепер соціальних показань до аборту залишилося менше. Детальніше про них можна дізнатися з переліку, закріпленого законодавчо в указі про переривання вагітності.

  Медичні показання до переривання вагітності

  На відміну від соціальних показань, цей перелік значно ширший. Крім цього, за медичними показаннями можливе переривання вагітності абсолютно на будь-якому терміні. Рекомендації лікарів для штучного аборту завжди обгрунтовані і документально підтверджені аналізами. Медичні показання для процедури переривання можуть застосовуватися, якщо:

 • Є загроза здоров'ю або життю вагітної жінки
 • Плід має серйозні відхилення у фізичному, психічному або хромосомному розвитку
 • Тобто, наприклад, наявність туберкульозу у матері буде таким же прямим показанням до аборту, як і відсутність кінцівок у плода.


  Однак потрібно врахувати той факт, що, незважаючи на всі рекомендації лікарів позбутися дитини, на це завжди потрібна згода жінки. Без цього жоден лікар не має права змусити зробити аборт.


  Але всі ризики, пов'язані з народженням дитини і зі своїм життям жінка бере на себе. Якщо є сумніви до поставленому діагнозу, то варто проконсультуватися і здати аналізи в іншій клініці щоб уникнути лікарської помилки. Якщо вердикт однозначний, то не варто ризикувати життям чи здоров'ям – потрібно перервати вагітність.


  Показання до аборту на пізніх термінах приймаються тільки під час спільної комісії з вузькопрофільних спеціалістів на основі цілого комплексу аналізів та ультразвукової діагностики. Як правило, для такого висновку потрібні особливі аналізи, наприклад амніоцентез – паркан навколоплідної рідини. Небезпека при проведенні процедури аборту після 22 тижнів висока, але ніхто з лікарів не дасть гарантію того, що жінка зможе доносити плід без певних ускладнень. Особливо якщо показання стосуються самої матері.

  Категорії