Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Поколювання внизу живота при вагітності: причини та способи усунення

Настання вагітності повністю змінює життя жінки. Протягом сорока тижнів в організмі будуть відбуватися постійні зміни, що готують жінку до родової діяльності.


Як правило, суттєві зміни супроводжуються симптомами, про які повинна знати кожна майбутня мама, щоб не давати собі зайвого приводу для паніки....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Перший триместр
 • Другий триместр
 • Третій триместр
 • Небезпечні симптоми

 • В результаті природних фізіологічних процесів вагітна жінка може відчувати різноманітні відчуття, у тому числі і не дуже приємні.


  Одним з таких відчуттів є поколювання внизу живота при вагітності, характерне для всього терміну виношування дитини.


  При цьому для кожного періоду існують свої причини, що пояснюють такий стан. Залежно від природи виникнення поколювання існують різні методи полегшення хворобливих відчуттів.

  Як відомо, в акушерській практиці вагітність ділять на три триместру, в кожному з яких жінка може відчувати поколювання в нижній частині живота різного характеру.

  Перший триместр


  Найчастіше поколювання внизу живота у жінки може початися через кілька днів після зачаття. Однак у цей час майбутній матусі ще невідомо про своє цікаве положення, тому вона просто не звертає на поколювання ніякої уваги.


  І тільки через кілька тижнів, не дочекавшись чергових місячних і відчуваючи набухання грудей, не важко буде здогадатися про вагітність, початок якої також може супроводжуватися сонливістю, швидкою стомлюваністю, нервозністю і нудотою.


  Тепер поколювання можуть стурбувати жінку. Однак не варто передчасно бити тривогу, оскільки в першому триместрі такі відчуття пов'язані із зміною форми матки, судини якої переповнюються кров'ю, округлюючи її.


  До того ж зміни відбуваються і з шийкою матки, яка стає більш м'якою. У більшості випадків такі природні поколювання відчуваються не тільки з правої, але і з лівого боку нижньої частини живота.


  Причин для занепокоєння не повинно бути лише в тому випадку, якщо поколювання носять легкий характер і не тривають більше однієї години.


  У деяких жінок навіть незначні поколювання можуть викликати дискомфорт, а іноді супроводжуватися тягнуть болями, що нагадують болю перед місячними. Як правило, вони відчуваються при різких рухах та зміні положення тіла, а також при покашлюванні і чханні.


  Незважаючи на те, що легкі поколювання є природним станом в перші тижні вагітності, будь-якій жінці хочеться позбутися від таких відчуттів. У кожному випадку потрібен індивідуальний підхід.


  Деяким жінкам вдається усунути поколювання, прийнявши зручне положення на ліжку або дивані, інші борються з подібними відчуттями рухомим способом, роблячи повільні прогулянки на свіжому повітрі.


  При цьому найбільш ефективним способом усунення поколювання вважаються спеціальні вправи на м'ячі, які можна виконувати на будь-якому терміні вагітності.

  Однак у деяких випадках такі фізичні навантаження протипоказані, тому рекомендується попередньо отримати консультацію фахівця.


  Чи можна вагітним віферон? Відповідь на це питання шукайте тут.


  А тут ви дізнаєтеся чи можна вагітним ходити в лазню.

  Другий триместр


  Протягом другого триместру справу з покалываниями внизу живота йде по-іншому.


  В цей період спостерігається значне збільшення матки, що призводить до здавлення шлунка, а також кишечника. В результаті цього у вагітної жінки можуть виникнути деякі порушення процесу травлення, пов'язані печії, запорах і інших станах.


  Саме проблеми з шлунково-кишковим трактом викликають поколювання, які з медичної точки зору вважаються нормою на цьому терміні вагітності.


  В очікуванні малюка будь-яка жінка повинна відчувати себе комфортно, тому усунути небажані коліки можна досить просто, дотримуючись певного режиму харчування та розпорядку дня.


  В першу чергу необхідно виключити з раціону харчування продукти, що викликають утворення газів. До таких продуктів належать бобові, білий хліб, капуста в будь-якому вигляді, виноград, волоські горіхи, а також картоплю.


  Основними продуктами харчування повинні стати збагачені вітамінами і корисними речовинами овочі і фрукти, не підсилюють газоутворення. З борошняних продуктів можна їсти хліб грубого помелу.  Природно, нежирне м'ясо і риба повинні бути в меню майбутньої мами. Також рекомендується вживати кисломолочні продукти, які надають позитивний вплив на мікрофлору кишечника.


  Дуже корисними не тільки в другому триместрі, але і протягом всього періоду вагітності будуть компоти з різних сухофруктів без додавання цукру.  Для запобігання застою в кишечнику лікарі рекомендують незначні фізичні навантаження у вигляді прогулянок, а також легких фізичних вправ, спрямованих на стимулювання функції кишечнику.


  В середині вагітності плід починає активні рухи, що відчуваються жінкою у вигляді легких поштовхів, які можна легко переплутати з поколюванням, викликаним порушеннями процесу травлення.


  Тому не варто панікувати, а краще уважно прислухатися до свого організму.

  Третій триместр


  Ближче до кінця вагітності крім вищевказаних станів поколювання внизу живота можуть бути викликані підготовкою організму до майбутньої пологової діяльності.


  Вже після 35 тижня у жінки можуть початися тренувальні перейми, що проявляються саме в нетривалому поколювання. Як правило, вони тривають всього кілька хвилин і не доставляють жінці сильного дискомфорту.


  У цей період майбутній матусі слід ставитися до будь-якого поколювання з особливою увагою, оскільки дитинка вже повністю сформувався і готовий до появи на світ.


  Якщо поколювання стають більш різкими і супроводжуються болісними тягнуть болями в протягом довгого часу, то необхідно терміново вирушати в пологовий будинок, викликавши швидку допомогу.

  Як правило, такий стан свідчить про початок родової діяльності. В цей час жінці краще бути під наглядом фахівців.


  Можна биопарокс при вагітності чи ні, ви дізнаєтеся прочитавши нашу статтю.


  Відвідайте наш розділ /posle-rodov ускладнення і відновлення після пологів.

  Небезпечні симптоми


  Незважаючи на те, що поколювання в нижній області живота вважається нормальним станом протягом всього терміну вагітності, необхідно стежити і за іншими симптомами, які можуть свідчити про небезпечні ускладнення.


  Лікарі настійно рекомендують не відкладати візит до лікарні при відчутті поколювання, що супроводжується такими небезпечними симптомами:

 • сильний розлад шлунку

 • Категорії