Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Правильне і раціональне харчування вагітної жінки

З настанням вагітності у жінки починається відповідальний період життя їй необхідно думати про здоров'я зростаючого в її організмі бажаної дитини.


Про дитину треба починати думати задовго до її зачаття. Перш за все, майбутній мамі і майбутньому батькові слід відмовитися від паління та вживання алкоголю не менше, ніж за півроку....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Приблизний список продуктів на одну добу
 • Вітаміни та мікроелементи
 • Заміна продуктів
 • Про автора:

 • Це дуже важливо, так як початкові клітини майбутнього вашої дитини утворюються в материнському і батьківському організмі. Ці клітини мають бути здоровими і не пошкодженими шкідливими впливами.


  З настанням вагітності, за умови постійного раціонального харчування жінки, дієта практично не змінюється.


  Але, для правильного росту і розвитку плода збільшується кількість деяких складових: тваринного білка, жирів, вітамінів і мікроелементів.

  Приблизний список продуктів на одну добу


  Молоко, кисломолочні продукти 500,0. Вживання молока обов'язково. При його непереносимості – кисломолочні продукти, козяче молоко. Молочні продукти жодними іншими не замінюються.


  Сир 50,0, сир твердих сортів 20,0. Сир містять достатню кількість кальцію, катіони якого забезпечують всі життєво важливі процеси: від биття серця і нервово-м'язової передачі до закладки кісткової тканини, в тому числі, емалі постійних зубів дитини.


  Крім кальцію, ці продукти містять важливу, незамінну амінокислоту – метіонін. Вона входить до складу мембран клітин печінки, забезпечуючи їх знешкоджуючі функції.


  М'ясо 150-200,0. М'ясо можна замінити рибою, сиром, яйцем – але не більше половини обсягу. М'ясні продукти – джерела тваринного білка, який безпосередньо йде на побудову органів плода.


  Крім того, найбільший вміст заліза саме в м'ясі, тому що воно складається з клітин-міоцитів, які складаються з міоглобіну – аналога гемоглобіну крові. Перенесення атомів кисню відбувається тільки за допомогою заліза.

  Риба 100,0. Обов'язково використовувати і морську рибу, частково морепродукти як джерело фосфору і інших мікроелементів, з яких найважливішим є йод. Усі нервові клітини, включаючи нейрони головного мозку, вкриті оболонкою.


  Основним елементом, що становлять цю оболонку, є фосфор. Відповідно, чим більше фосфору присутні в складі нервових оболонок, тим швидше проводиться сигнал.


  Яйце 1-2 шт. Курячі яйця, по суті, такі ж ембріони, що містять всі необхідні поживні речовини та мікроелементи для правильного розвитку плоду.


  Відповідь на питання, чи можна пити пиво вагітним або немає, шукайте у цій статті.


  Чи можна під час вагітності приймати ванну? Дізнайтеся прямо зараз!


  Крупи, макарони 50-70,0. Відносяться до основних продуктів харчування.


  Цукор, кондитерські вироби 50,0. Глюкоза необхідна для підготовки головного мозку дитини до активної життєдіяльності. Але це якість, хоч і широко відоме, але не найважливіше.


  В організмі людини глюкоза зазнає важливі біохімічні зміни, в результаті яких не тільки виробляється енергія, але і утворюються специфічні речовини, які впливають на центри задоволення.


  Одним із таких метаболітів є так званий ендогенний (внутрішній) спирт: С5Н2-ВІН. Коли виробляється внутрішній алкоголь, хоча і в незначних кількостях, не виникає потреби його прийому ззовні.


  Якщо організм дитини з періоду внутрішньоутробного життя знайомий з власним ендогенним алкоголем, нічого, крім огиди до алкогольних напоїв, він не відчуває. Відповідно, навпаки, позбавлений глюкози організм плоду, потенційно готовий до вживання алкоголю.

  Масло вершкове 25,0. Джерело жирних кислот, при нестачі яких в організмі починається синтез з вуглеводів. Так закладаються біохімічні процеси ожиріння, які неодмінно включаться при сприятливих для них умовах.


  Рослинна олія 25,0. Містить нічим не замінні ненасичені жирні кислоти, які забезпечують процеси відновлення на клітинному рівні.


  По суті, приймання рослинної олії, як для майбутньої мами, так і для її дитини, забезпечує профілактику раннього старіння.


  Овочі, картоплю – по 250,0. Є джерелом крохмалю – це ланцюг молекул глюкози. Крім того, в овочах міститься достатня кількість рослинної клітковини, яка забезпечує правильну перистальтику кишечника, перешкоджаючи виникненню закрепів.


  Свіжі фрукти і соки 200,0. Джерела вітамінів і важливих мікроелементів за допомогою яких відбувається краще засвоєння поживних речовин.


  Хліб 300,0, здоба 100,0. Основні продукти харчування, без яких порушується засвоєння інших поживних речовин.


  Всі ці продукти необхідні, і заміна їх іншими вкрай небажана.


  Три супер-продукту для майбутніх мам програма «Жити здорово!»


  Часто запитують: як зрозуміти, що пологи почалися? Ви запитували ми відповідаємо!


  Завмерла вагітність: ознаки та причини цієї статті.


  Вагітність і лазня сумісні? /mozno-li/obraz-zhizni/banya-i-beremennost.html Про це розповість наша стаття.

  Вітаміни та мікроелементи


  Крім збалансованого складу їжі, рекомендується прийом вітамінів у вигляді драже – в подвійній кількості, для мами і для дитини.


  Краще використовувати полівітаміни вітчизняного виробництва, тому що в них відсутні добавки, що викликають індивідуальні алергічні реакції.


  Калію йодид 200 мг на добу (за призначенням в жіночій консультації). У деяких випадках прийом препаратів йоду не тільки корисний, але і шкідливий для здоров'я майбутньої дитини.


  Зайве вміст йоду в крові вагітної сприяє його відкладенню у щитовидній залозі плоду. Подібне депо позначається на здоров'я набагато пізніше, коли щитовидна залоза починає функціонувати.

  Вона не здатна захоплювати іони йоду, тому що все її рецептори з самого народження не діють, так як заблоковані ще у внутрішньоутробному періоді розвитку.


  Вітамін Д2 в масляному розчині для ранньої профілактики рахіту у дитини. Крім того, при прийомі вітаміну Д нормалізується обмін кальцію в організмі майбутньої мами, зберігається еластичність кістково-хрящової тканини.


  Беручи вітамін Д, мама має великі шанси зберегти фігуру і здорові зуби, нігті, волосся.


  Супер-їжа для вагітних. Продукти-помічники програма «Жити здорово!»

  Заміна продуктів


  При неможливості вживати свіжі продукти можлива заміна їх консервованими. При цьому необхідно враховувати індивідуальні алергічні реакції.


  При заміні м'яса, риби консервами обсяг збільшується в півтора рази.


  Заміна молока допускається тільки за медичними показаннями.


  Компоти і консерви з фруктів, овочів вживаються у тому ж обсязі. Переважно, домашнього виробництва.


  Заміна овочів на крупи або макарони неприпустима.


  При збільшеному вживанні здоби, кондитерських виробів, солодкого, необхідно отримати консультацію лікаря або акушерки, які спостерігають за перебігом вагітності.


  Необхідно обмежити в дієті: кава, шоколад, цитрусові (облігатні харчові алергени) під час вагітності.


  Без призначення лікаря і контролю з боку гінеколога або педіатра, прийом будь-яких, навіть безпечних на Ваш погляд, ліків або харчових добавок неприпустимий!

  Про автора:


  Сергій Юрійович Буянов, акушер-гінеколог, завідувач пологовим відділенням, лікар першої категорії. Стаж лікарської діяльності 16 років.


  Докладніше про наших експертів ви можете дізнатися тут.

  Якими можуть бути перші симптоми вагітності? Багато корисного і цікавого в цій статті!


  Про те, що таке помилкові перейми, і як не сплутати їх з цими, можна дізнатися з цієї статті.

  Категорії