Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Противоколиковые пляшечки для новонароджених — щоб живіт не хворів

Формування кишкової мікрофлори у дітей починається відразу після народження. Цей процес, що займає кілька місяців, супроводжується частими болями в животі, одна з причин якої — заковтування повітря під час годування. Від цього підвищується газоутворення, починається здуття. У таких випадків виробники дитячих товарів пропонують рішення — противоколиковые пляшечки для новонароджених.


Антиколікова пляшечка бореться з заковтуванням повітря при годуванні.

Що таке коліки і як з ними боротися

Після народження починається складний для малюків процес адаптації до послеутробным умов. Найважче доводиться кишечнику, який повинен не тільки навчитися перетравлювати їжу, але і обзавестися корисною мікрофлорою. І поки його стінки не зміцніють, навіть невелика порція повітря, що потрапила всередину, буде чинити тиск зсередини і викликати хворобливе розтягування тканин. Цей стан називають коліками новонароджених. При них сильно роздувається і болить живіт.


Кольки — нормальне явище, яке зустрічається у здорових малюків з 2-3 тижнів життя і самостійно проходить до 3 місяців. До цього часу стінки кишечника стають достатньо міцними для того, щоб не розтягуватися під тиском потрапив всередину повітря. Іноді процес адаптації затягується або протікає у важкій формі. В такому випадку дітям потрібна допомога. Для цього:

 • Призначають противокликовые препарати (Еспумізан, Боботик, Плантекс та інші). Вони зменшують здуття і сприяють просуванню газів назовні. Ліки не шкідливі для малюків, т. до їх компоненти не всмоктуються в кров і виводяться з калом.
 • Еспумізан – вітрогонний препарат, лікує коліки і метеоризм у дітей з перших днів життя.
 • Роблять масаж. Гази можна змусити вийти, злегка натискаючи долонею на живіт, чергуючи руху зверху вниз і кругові — за годинниковою стрілкою.
 • Роблять вправу «велосипед». Поперемінно притискаючи ніжки до живота, ви будете тиснути на кишечник, і змушувати гази, що знаходяться в ньому, рухатися до виходу.
 • Ставлять газовідвідну трубочку. Це крайня міра, коли напад кишкової коліки настільки сильний, що дитина надривається, не зупиняючись. За введеною трубці газ швидко вийде назовні. Про те, що коліки закінчилися, ви дізнаєтеся по характерному звуку.
 • Газовідвідна трубочка потрібна тільки в тому випадку, якщо дитина відчуває сильний дискомфорт і інші засоби не допомагають.

  Всі описані вище методи боротьби з коліками спрямовані лише на звільнення кишок від газів. А звідки вони там беруться? Одна з причин — заковтування малюком повітря під час годування. Це відбувається, якщо дитина неправильно захоплює ротом груди або живиться штучною сумішшю з ріжка* незручної форми.


  Вікіпедія: Рожок — пляшечка з одягненою на неї соскою (імітує сосок), призначена для штучного годування дітей.


  Як «працюють» противоколиковые пляшки

  Виробники дитячих товарів вирішили, що краще не допускати проникнення повітря всередину, ніж виганяти його звідти. Для цього були розроблені пляшечки з противоколиковой системою. Щоб зрозуміти принцип їх дії, спочатку потрібно уявити, що відбувається, коли малюк п'є із звичайної пляшки:

 • Дитина захоплює соску і робить смоктальні рухи.
 • Кількість рідини в пляшці зменшується, викликаючи ефект вакууму.
 • Соска склеюється, тому що вона еластична, але пластик або скло стиснутися не можуть. Тому подальше висмоктування води або молока стає неможливим.
 • Малюк продовжує смоктати, але не отримуючи нової порції їжі, мимоволі відкриває рот. Одна частина повітря потрапляє через отвір у сосці в пляшку, а інша — в животик, тому що ковтальні руху дитина робити не припиняє навіть з відкритим ротом.
 • Здуття живота не буде, якщо зробити так, щоб дитина не відкривав рот під час їжі. Для цього потрібно передбачити таку систему, яка дозволила б повітрю вільно проникати всередину ріжка.

  Тепер уявіть, як працює пляшка з противоколиковой конструкцією:

 • Дитина всмоктує рідину.
 • Всередині створюється ефект вакууму, під дією якого відкривається клапан, розташований на соску.
 • Через отвір заходить повітря, і малюкові не доводиться для цього відкривати рот.
 • Бульбашки повітря в суміші не потраплять в шлунок малюка.

  Виробники таку систему пляшок називають вентиляційної. Додатково вона зменшує тиск на небо і ясна, що сприяє формуванню нормального прикусу. Для того щоб пити з такого ріжка, не потрібно прикладати багато зусиль. Тому це оптимальний вибір для дітей зі слаборозвиненим смоктальним рефлексом.


  Увага! Існує кілька видів вентиляційних систем. Але працюють вони всі по одному і тому ж принципу: при розрідженні повітря всередині пляшки новий його надходження до неї приходять через спеціальний отвір. Докладніше про них ми розповімо нижче в огляді конкретних брендів.

  Купити противоколиковые пляшечки можна за ціною від 200 до 900 рублів. І вартість залежить більшою мірою від популярності бренду, ніж від наявності або відсутності вентиляційної системи. Звичайні ріжки без противоколиковой системи стоять 150-500 рублів — різниця невелика.

  Dr. Brown's

  Характеристики пляшечок Доктор Браун з вентиляційною системою:

 • Матеріал — поліпропілен або скло.
 • Обсяг — від 120 до 330 мл.
 • Вік дитини — 0-24 місяці.
 • В комплект з пляшкою йде ковпачок, запобіжний диск, соска і тримач для неї, воронка з трубкою, втулка і йоржик для чищення.
 • Вартість — 500-800 рублів.
 • Пляшечки Dr. Brown's допоможуть зменшити здуття і зригування.

  У Dr. Brown's унікальна противоколиковая конструкція. Всередину пляшки встановлюється воронка з трубкою, вистачає майже до дна. Поверх встановлюється втулка з отворами для надходження повітря ззовні і закручується тримач з соскою. При транспортуванні обов'язково користуйтеся запобіжним диском, інакше рідина буде підтікати прямо в сумку. З цієї ж причини не можна струшувати пляшку і залишати її в горизонтальному положенні.


  Перевага системи — повітряні бульбашки, надходячи в воронку через отвори у втулці, проходять по трубці і досягають простору близько дна, минаючи молочну суміш. Це дозволяє зберегти вітаміни, які при контакті з киснем руйнуються.


  Віталіна пише у відгуку:


  «Я дотримувалася дієти і напувала малу кропової водою. Але після годування живіт все одно вздувался. Тому вирішила купити пляшку проти кольок Доктор Браун. Після першого ж застосування зникли зригування. Через тиждень я вже була впевнена, що причиною спокою дочки стала антиколікова система. Не сподобалося тільки те, що складна конструкція ускладнює миття. А при підігріві суміш піднімається по трубці. Про ці недоліки виробник попереджає заздалегідь».

  Ramili Baby

  Англійський виробник дитячих товарів пропонує тільки одну модель пляшечки з противоколиковой системою:

 • Матеріал — пластик.
 • Обсяг — 210 мл
 • Вік дитини — 0 .
 • У комплекті з пляшечкою — соска і тримач для неї, ковпачок.
 • Вартість — 349 рублів.
 • Соска Ramili Baby обладнана спеціальною системою подачі повітря.

  Захист від кольок забезпечується наявністю клапана, який відкривається лише в один бік. Через нього повітря надходить всередину: ви побачите його бульбашки.


  Віра написала:


  «Купила пляшку Ramili Baby для сина. Дуже сподобалася: легко миється, її зручно тримати. Мої очікування виправдалися: напади плачу від болю в животі стали дуже рідкісними. Зручно, що пляшечка підходить для молоковідсмоктувача того ж виробника, ніяких зайвих процедур з переливанням. Обсяг дозволяє нагодувати новонародженого, так і підрослого малюка. Мінус зазначила лише один — у соски слабкий потік, і дітям старше це не подобається».

  Avent

  Загальна характеристика ряду пляшок Avent:

 • Матеріал — пластик.
 • Обсяг — 120-330 мл.
 • Вік — 0-36 місяців.
 • В комплекті — соска з тримачем, ковпачок.
 • Вартість — 300-880 рублів.
 • Противоколиковые властивості обумовлені наявністю двох клапанів.


  Avent відрізняється від інших пляшечок великим горлом, а також наявністю спеціальної антивакуумной системи.

  Марина пише:


  «Первістку купувала пляшку Avent, коли вентиляційні системи ще не придумали. Мені вона сподобалася тим, що соска нагадує жіночі груди, і після тимчасового годування з пляшки легко можна повернутися до грудного вигодовування. Саме тому з другою дитиною вибір припав на цей же бренд. Тільки я вже навмисно обирала модель з противоколиковой конструкцією. Дійсно, болі в животі майже не турбували. Незручно тільки тримати постійно пляшку: для малюка вона занадто важка. Ще і кут потрібно дотримуватися: соска повинна знаходитися строго перпендикулярно особі. Інакше повітря в рот все одно потрапить».

  Tommee Tippee

  Англійський виробник випускає пляшечки для дітей з наступними характеристиками:

 • Матеріал — пластик.
 • Обсяг — 150, 260 або 340 мл
 • Вік — 0 .
 • У комплекті з пляшкою — ковпачок, соска і утримувач.
 • Вартість — 750-900 рублів.
 • Соска максимально нагадує жіночі груди. Вентиляційний клапан розташований саме на ній, а не на кордоні з тримачем, як у товарів інших брендів. Тому противоколиковая система виходить дуже чутливою: повітря починає надходити при найменшому розрідженні. П'ють молоко від цього ще простіше.


  Спеціальний антиколиковый клапан не дає соску Tommee Tippee злипатися.

  Жанна написала:


  «У пляшки відмінна соска: м'яка, гнеться на всі боки і тягнеться точно сосок. Вибирала я пляшку саме за цим критерієм. Виявилося, що вона має противоколиковый клапан. Була цьому рада, помітивши, що повітря більше не потрапляє в живіт мого малюка. Він перестав зригувати, став спокійніше, маса почала збільшуватися краще (недовага). Ціна трохи збентежила, але для дитини не шкода».


  Пляшечки з вентиляційною системою дійсно запобігають коліки. Незручності можуть доставляти лише такі дрібниці, як текти вмісту через отвори у втулці і клапанах або утруднений догляд. Але проблеми вирішують самі ж виробники, пропонуючи супутні аксесуари.


  Аліса Нікітіна


  Категорії