Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Режим дня вагітної

З самого початку вагітності у майбутньої мами відбуваються кардинальні зміни усередині організму.


Гормональні перебудови позначаються на загальному стані здоров'я. Щоб легше перенести цей період життя без шкоди для майбутньої дитини, необхідно внести деякі зміни в загальний уклад життя....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Сон і повноцінний відпочинок
 • Емоційні навантаження
 • Фізична активність
 • Нескладна гімнастика
 • Харчування
 • Про автора
 • Сон і повноцінний відпочинок


  В першу чергу слід виключити нічні зміни і, по можливості, відмовитися від відряджень. Всі намагання заробити грошей, щоб забезпечити хороші виплати в декретній відпустці, можуть обійтися дорожче. При хворому дитині не радують ніякі грошові виплати самих неймовірних розмірів.


  Плід пов'язаний з матір'ю загальним колом кровообігу, за допомогою якого до дитини потрапляють поживні речовини, медикаменти і, найголовніше, гормони, які виробляються в організмі матері.


  Поняття біоритмів з наукової медичної точки зору засноване на гормональній системі людини. У нічні години працює парасимпатична система, яка відповідає за засвоєння поживних речовин і побудову органів плода. Ця робота не повинна перериватися раптовими викидами адреналіну – гормону симпатичної нервової системи, якій в нічний час при нормальних умовах слід знаходитися у повній бездіяльності.


  Виділяється епіфізом серотонін забезпечує повноцінний відпочинок, якого вистачає на наступний день. При пильнуванні в нічний час синтез серотоніну скасовується. Для жінки поза вагітності подібний стан не становить ніякої загрози. Виспатися можна і після, вдень, наприклад. Але для вагітної безсонні ночі не проходять безслідно.


  Мінеральні речовини, які йдуть на побудову кісткового скелета майбутнього дитини, повинні надходити до нього під час нічного сну. Кальцій поступово вимивається з стінок вен вагітної, заміщаючи новим, що надійшли з їжею під час дня.


  Якщо ж вагітна проводить нічний час активно, що називається, на ногах, тоді заміни не відбувається. Стінки вен стоншуються – утворюються гемороїдальні вузли і варикозне розширення вен гомілок. Подібних ускладнень можна уникнути, налагодивши режим праці і відпочинку.


  Організм плода реагує на гормональні зміни в крові матері. Рецептори дитини отримують навантаження і звикають до неї. Якщо мама вночі спить, організм новонародженого стане надходити точно так само. І навпаки.

  Чи знаєте ви, можна вагітним їсти кавун чи не можна? Запитаємо у доктора!


  Про те, можна чи пиво вагітним, дізнаємося з цієї статті.

  Емоційні навантаження


  Емоційні навантаження так само призводять до викиду стресових гормонів, які тривалий час циркулюють в крові. Зовні вагітна заспокоюється, але продукти розпаду адреналіну все ще знаходяться в крові. Мало того, вони надходять до плоду.


  Ще не народжений дитина, таким чином, отримує психологічну навантаження у вигляді неприємного осаду. Це не проста емоція, що властива дорослим, але додатковий стресовий фактор, що змушує сильніше битися серце, виробляти непотрібні дихальні рухи, заковтувати зайву порцію навколоплідних вод.


  Ось чому так важливо вагітної уникати участі в тих питаннях, які вимагають напруги психіки. Близьким родичам вагітної слід акуратно виключити її від вирішення важливих життєвих питань. Вони сьогодні важливі, а завтра зовсім не потрібні, а здоров'я дитини закладається тільки зараз, але на багато років.


  Для повноцінного відпочинку вагітної необхідний нічний сон тривалістю 9-10 годин. Мало того, обов'язково покладено денний відпочинок протягом півтора-двох годин.

  Якщо в цей час не хочеться спати, досить полежати нічого не роблячи, без комп'ютера і телевізора. Особливо це важливо в тих випадках, коли нічний сон з тієї чи іншої причини був недостатній. Налагодити режим відпочинку і сну, вагітної не слід забувати про необхідної фізичної активності.

  Фізична активність


  У першій половині вагітності не забороняються походи на лижах, а в літній час – пробіжки. Якщо жінка раніше займалася спортом, не слід припиняти заняття, але без елемента змагання.


  У другій половині вагітності дуже важливі прогулянки на свіжому повітрі – вони перешкоджають застою крові і появи набряків. У тих випадках, коли прогулянки з якихось причин неможливі, вагітної можна замінити їх звичайними пішими походами в магазин, вибираючи найвіддаленіший. Так можна поєднувати приємне з корисним. У вихідні дні непогано організувати для вагітної поїздки за місто, ближче до природи і подалі від міського шуму і забрудненого повітря.


  Фізичні навантаження в період вагітності повинні бути диференційованими. Вагітність не хвороба, а нормальний фізіологічний стан жінки, яка виношує дитину. Тільки вас тепер двоє і один з вас вимагає до себе підвищеної уваги.


  Виконання звичайної домашньої роботи в період вагітності можливе. Слід виключити: підняття тягарів, роботу з навантаженням на черевний прес, зі статичним навантаженням.


  Яка саме музика для вагітних краще? Відповіді в цій статті.


  Все про зеленому чаї при вагітності можна дізнатися з цієї статті.


  Про штучні пологи /rody/slozhnosti/iskusstvennye-rody.html корисна інформація тут.

  Нескладна гімнастика


  Активність під час вагітності укладає в собі не тільки прогулянки і заняття домашніми справами, а й виконання певних гімнастичних вправ.


  Гімнастика під час вагітності дозволяє жінці перерозподілити м'язову силу свого тіла так, щоб дитина відчував себе комфортніше, а майбутня мама не відчувала неприємних відчуттів від виношування вагітності.

  Спеціальні вправи, спрямовані на розслаблення м'язів преса і зміцнення тазового дна. І те й інше необхідно для нормального виношування вагітності.


  ВПРАВА 1. Положення на спині, коліна зігнуті, стопи на підлозі на 15 см в сторони. Подушки підтримують вашу голову, шию і плечі. Руки повинні лежати по боках в горизонтальному положенні.


  Зробіть вдих, одночасно зігніть коліна і приведіть їх в такому положенні до живота, щоб стопи були підняті над підлогою. Видихніть, одночасно втягніть живіт, а притисніть поперек до підлоги. Залишайтеся в цій позиції до рахунку три, так як необхідно робити вдих і видих. Повторіть п'ять разів.


  ВПРАВА 2. Вихідне положення довільне. Напружте м'язи прямої кишки і потримайте протягом 8-10 секунд, потім повільно розслабте м'язи і все тіло.


  ВПРАВА 3. Обертання шиї. Повільно повертайте голову навколо шиї, описуючи один коло, зробіть при цьому вдих. Видихніть і розслабтеся, плавно опустіть голову вперед і донизу. Повторюйте такі ж обертання справа наліво і зліва направо, не забувайте розслаблятися між поворотами голови. Ця вправа покращує кровообіг головного мозку, що дозволяє збільшити приплив крові до плаценти.


  ВПРАВА 4. Прийміть коліно-ліктьове положення, спина повинна бути расслабленна, але хребет не провисає. Тримайте голову і шию прямо, на одній лінії з хребтом. Підніміть спину, одночасно втягніть живіт і сідниці, плавно опустіть голову, згинаючи до грудної клітки. Повільно опустіть спину, одночасно підніміть голову у вихідну позицію. Це вправа зменшує тиск на хребет збільшеної вагітною маткою.


  ВПРАВА 5. Вихідна позиція вправи 1. Видихніть і притисніть при цьому поперек до підлоги. Робіть вдих і розслабляйте хребет. Повторіть це кілька разів. Вправу можна робити у положенні стоячи спиною до стіни. Допомагає зняти біль в спині і виправити поставу.


  ВПРАВА 6. Положення, сидячи з перехрещеними ногами дуже зручно вагітним. Випряміть спину, покладіть руки на плечі. Підніміть обидві руки над головою. Витягніть одну руку вище, наче намагаєтеся дістати до стелі. Розслабтеся і повторіть витягування руками поперемінно.


  Чим небезпечні пізні пологи? Ви запитували ми відповідаємо.


  Про симптоми завмерлої вагітності можна дізнатися з цієї статті.


  Фізичні вправи під час вагітності допомагають розвинути не тільки потрібну в пологах мускулатуру, але і збільшити корисний об'єм легенів. Це, в свою чергу, сприяє припливу кисню до плоду.

  Харчування


  Прийом їжі за часом звичайний, як звикла жінка. Частота прийому їжі збільшується за рахунок додаткового прийому молока, молочних продуктів, фруктів (другий сніданок, полуденок).


  У другій половині вагітності (особливо в декретній відпустці) постарайтеся вести себе так, як очікуєте від свого малюка не нервуйте через дрібниці, обов'язково висипайтеся вночі. Останній прийом їжі за три години до сну (якщо голодні кефір, сік, свіжі фрукти). Почніть привчати свою дитину до правильного режиму дня до його народження.

  Про автора


  Сергій Юрійович Буянов, акушер-гінеколог, завідувач пологовим відділенням, лікар першої категорії. Стаж лікарської діяльності 16 років.


  Докладніше про наших експертів ви можете дізнатися тут.

  Категорії