Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Режим новонародженої дитини: від годування до прогулянок

Ось і сталося найголовніше, зворушлива подія у вашому житті у вас з'явився дитина!


Радості тата, бабусь і дідусів немає меж, всі намагаються нескінченно допомагати і радити, як краще годувати, вкладати спати, як купати і взагалі, як жити з дитиною.


Старше покоління із задоволенням ділиться безцінним досвідом догляду за малюком, а ви часом перебуваєте в повній розгубленості....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Годування
 • Сон
 • Прогулянки
 • Купання
 • Режим новонародженої дитини: відео

 • Але губитися не варто, адже ви головний чоловік для вашого малюка, ви МАМА! І саме ви візьмете на себе всю відповідальність за дитину, подаруйте йому не тільки своє тепло і ласку, а й допоможете адаптуватися у зовнішньому світі.


  Давайте розберемося, яким же повинен бути оптимальний режим дня дитини в 1 місяць. Період новонародженості тривати недовго від народження і до місячного віку.


  Саме в цей час ваш малюк найбільш вразливий до впливів зовнішнього середовища, і будь-фізіологічний фактор може дуже швидко перетворитися в патологічний. Для того щоб цього не сталося, важливо ретельно доглядати за малюком, і, спостерігаючи за поведінкою малюка, підібрати такий режим дня, який підходить саме йому.


  У перші дні після виписки з пологового будинку вам здається, що час рухається в інший бік, адже ви змушені слідувати того режиму, який створив для вас ваш ненаглядний малюк. Спочатку розберемося з годуванням немовляти.

  Годування


  В старих книгах по догляду за новонародженими дітьми наводяться точні годинник годування дитини. Але як же важко їм слідувати!


  Адже дитина не машина, яка зможе поглинати певну кількість грудного молока або суміші через кожні 3, 5 години, часом він хоче їсти вже через годину після попереднього годування, а інший раз проспить і наступне.


  Сучасні педіатри рекомендують вигодовування дитини у вільному режимі, тобто на вимогу.


  В перший місяць життя обсяг харчування новонародженого повинен становити 1/5 від його ваги, наприклад, якщо ваш малюк при народженні важив 3 кг, то за добу він повинен з'їдати грудного молока або суміші 600 грам.


  Розділіть це число на 6 – 7 годувань, і ви отримаєте кількість їжі, яку малюк повинен з'їсти за одне годування. Із сумішами зрозуміло, їх ми даємо малюка з пляшечки, а як визначити, скільки з'їв малюк за одне годування грудьми?


  Коли можна гуляти з новонародженим. Як одягати новонародженого в різні пори року.


  Тут можна почитати статтю про підгузники з марлі.

  Тут на допомогу прийде контрольне зважування. Зваживши дитини до і після годування, ви отримаєте шукану цифру. Не прагніть перегодовувати дитини, ні до чого хорошого це не призведе. Не забувайте після годування потримати дитину стовпчиком, поки не вийде зайве повітря, це необхідно для профілактики зригування.


  Про переваги грудного вигодовування і говорити не варто – це найкращий спосіб вигодовування новонародженого. Адже те, що пропонує нам природа (а нею передбачено саме грудне вигодовування!) не заміниш самими супердорогими сумішами.

  Але якщо з якихось причин грудне вигодовування протипоказане, то порадьтеся з педіатром яку суміш краще обрати для вашої дитини. Виберіть для дитини проміжок між годуваннями 3 – 3, 5 години, постарайтеся його приблизно дотримуватися.


  Не нехтуйте нічними годуваннями, якщо дитина їх потребує, приклавши дитини вночі до грудей, ви помітите, що він швидко заспокоїться і солодко засне. У перший місяць життя, не варто вводити які-небудь прикормы травний тракт дитини ще не готовий до вживання різноманітної їжі.

  Сон


  З харчуванням розібралися, тепер поговоримо про режим сну малюка. Новонароджена дитина спить приблизно 20 годин на добу, і на догляд за ним вам залишається близько 4 годин!


  Правда інший раз здається, що всі ці 4 години чомусь випадає на нічний час. Будь-яка матуся повинна пам'ятати, що якщо з дитиною все в порядку, він ситий, йому комфортно, сухо, тепло, він не буде турбувати вас тривалим нічним плачем.


  Подбайте про ліжка дитини, вона повинна бути достатньо твердою, подушку під голову новонародженим не кладуть, можна як використовувати складену вчетверо теплу пелюшку.


  Кропова вода для новонароджених. Як і скільки давати її дитині.


  У цій статті Ви дізнаєтеся, як і чим прати речі новонародженому.


  Якщо Ви ще не купили ортопедичний матрац малюкові, то Вам сюди


  Не перегрівайте малюка, адже його система терморегуляції ще тільки формується, і зайве укутування може привести до підвищення температури тіла, а також до виникнення різних пеленочных дерматитів.


  Температура повітря в кімнаті, де знаходиться дитина, повинна бути 18 – 20 градусів, повірте, цього досить! Якщо ж температура в кімнаті малюка вище, стежте, щоб одяг дитини була максимально комфортною, вільною, легкою.

  Прогулянки


  Будь матусі після виписки з пологового будинку так хочеться скоріше народити дитину, укласти його в красиву коляску і відправитися на прогулянку!


  Добре, якщо дитина народилася влітку, тоді вже через кілька днів після виписки можна провести першу прогулянку на свіжому повітрі. Робити її тривалої відразу не варто, нехай вона триватиме 5 – 10 хвилин.


  Кожен день ви будете збільшувати час перебування на повітрі на 5 хвилин, і до кінця періоду новонародженості будете перебувати на вулиці більше 2 годин. Але це в теплу пору року. Взимку винести дитину на першу прогулянку можна на руках, пробувши на вулиці 5 хвилин. Зазвичай педіатри рекомендують вже з 10-денного віку гуляти з малюком.


  Збільшувати час зимової прогулянки треба повільніше, ніж влітку, до кінця першого місяця гуляйте з дитиною півгодини – сорок хвилин. І пам'ятайте, що щоденні прогулянки необхідні дитині.

  Гуляти з дитиною можна при температурі повітря до -15 градусів. Помічено, що діти, які більше своїх однолітків перебувають на свіжому повітрі, менше хворіють і краще додають у вазі.

  Купання


  Величезне значення для новонародженої дитини має купання. Купати новонародженого слід щодня, і, як ви розумієте, це робиться не лише з гігієнічних міркувань.


  Справа в тому, що купання розслабляє нервову систему дитини, заспокоює його. Купати новонародженого потрібно в кип'яченій воді поки не заживе пупкова ранка.


  Температура води для купання повинна бути 37-39 градусів, не вище. Виберіть для вечірній час купання перед останнім годуванням, напевно після купання малюк добре поїсть і міцно засне.


  Не забудьте після купання обробляти пупкову ранку, протерти шкірні складочки дитячим маслом. До кінця першого місяця купайте дитини 15 – 20 хвилин, ця процедура крім безсумнівної користі для здоров'я і принесе велику радість вам обом!


  Дитина спить тільки на руках. Дізнайтеся, як правильно укласти малюка спати.


  Для чого дитині дюфалак? Читайте тут.


  Якщо почалися висипання на обличчі у дитини, то читайте цей матеріал


  І насамкінець зауважимо перший місяць пролетить швидко, і ваш малюк вже буде називатися по-іншому, немовля! Зміна статусу зобов'язує – до місяця дитина вже навчиться тримати голову, посміхатися, впізнавати маму і тата, повертати голівку на голос.


  А скільки сюрпризів чекає попереду! Піклуйтеся про ваших малюків, виконуйте описані нами рекомендації по режиму грудного дитини, її харчування, сну, годування і купання новонародженого і незабаром малюк порадує вас своїми першими вміннями і відкриттями!

  Режим новонародженої дитини: відео


  Подивіться невеликий відео-ролик про режим дня в перші місяці малюка:


  .


  Категорії