Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Розміри ембріона і ризик розвитку серцево-судинних хвороб взаємопов'язані!

Те, що існують спадкові захворювання, знають всі. Але той факт, що характер розвитку плоду в першому триместрі вагітності є основоположним для можливих проблем зі здоров'ям у майбутньому, до недавнього часу не був підтверджений.


Однак нідерландськими вченими було проведено дослідження, яке дає підстави вважати, що недостатні темпи зростання плоду в першому триместрі вагітності викликають підвищені ризики появи серцево-судинних хвороб у ранньому і середньому шкільному віці....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ


Результати цього дослідження були опубліковані в поважному виданні British Medical Journal. І висновки, які зроблені в статті, додають аргументи на користь того, що серцево-судинна діяльність протягом життя і ембріональний розвиток на ранніх термінах тісно взаємопов'язані.

Як розвивається дитина до 13 тижня

У першому триместрі майбутній малюк ще дуже малий, проте будівництво його серця вже майже повністю завершено, травна система діє, куприка-тім'яної розмір приблизно дорівнює 75-77 мм.


Дитина вже в змозі здійснювати деякі рухи кінцівками, на УЗД з високою часткою ймовірності можна визначити стать. Ця стадія є виключно важливою для закладки майбутньої кровоносної системи малюка.


В перший триместр зростання зародка йде дуже активно, у тому числі формування і зростання серця, і будь-які збої можуть призвести до виникнення патологій.


Саме тому перинатальні діагности та кардіологи у Нідерландах вирішили провести дослідження про взаємозв'язок розвитку плоду на цій стадії і серцево-судинних захворюваннях, які можуть виникнути в подальшому житті, зокрема, у ранньому дитинстві.


Вам відомі перші ознаки вагітності до затримки? Про це докладніше у нашій статті.


Про перше УЗД при вагітності читайте в цій статті.


А тут /mozno-li/mozhno-li-lekarstva/valeryanka-pri-beremennosti.html все про зеленою валеріані.

Як проводилося дослідження

Для отримання об'єктивних даних у дослідженні взяла участь велика група дітей, яка включала 1184 дитини у віці близько 6 років.


Обстеження піддавалися тільки ті діти, матері яких своєчасно не пройшли огляд у лікарів і про яких були потрібні дані — показники куприка-тім'яних розмірів плода (один з основних показників для визначення віку майбутнього малюка) в першому триместрі вагітності.

Також було важливо, щоб в наявності були точні відомості про регулярність і терміни менструального циклу. Це дозволяло точно визначити залежність розмірів плода від його віку.


Крім того до уваги приймалися й інші фактори, такі як куріння нікотину, расова приналежність, вік породіллі, наявність вищої освіти, наявність надлишкової або недостатньої ваги у матері, соціальні умови, рівень артеріального тиску.


Діти у віці приблизно 6 років були піддані ретельному лікарському огляду. Медики реєстрували дані про індекс маси тіла, відсотковому розподілі жирових тканин з різним ділянкам тіла, артеріальний тиск, рівень холестерину та інсуліну. У підсумку всі ці показники дають цілісну картину про ризики виникнення серцево-судинних захворювань.


Залежно від куприка-тім'яних розмірів школярі були поділені на 5 груп.


Виявилося, що ті, хто був недостатньо розвинений в першому триместрі вагітності матері, мали гірші показники, ніж діти з великими розмірами на ембріональній фазі.


У перших були великі жирові відкладення на талії, високий рівень холестерину, підвищений діастолічний тиск.


Автори визнають, що, можливо, деякі збіги в їх дослідженнях випадкові, проте все ж схиляються до єдиної думки, що перший триместр — критичний для формування ризиків подальшого виникнення серцево-судинних патологій та метаболізму в цілому.

Вони вважають, що дослідження необхідно продовжувати, щоб виявити чіткі механізми залежності цих явищ.


Як вважають вчені, для одержання об'єктивних висновків потрібно проводити спостереження з моменту формування ембріона і до зрілого віку людини. У пояснювальній записці до дослідження професори Гордон Сміт і Кетрін Айкен з Кембриджу стверджують, що ця наукова праця аргументує необхідність проведення подальших робіт у цьому напрямку.

Категорії