Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Сімнадцята тиждень вагітності: час для потрійного тесту прийшло

У віці сімнадцяти тижнів зростання плоду становить 14-15 см, а вага плоду доходить до 150 грамів.


Остаточно оформляється слуховий аналізатор. На відміну від шеститижневого віку, коли майбутній дитина отримав здатність чути в принципі, тепер плід стає здатним сприймати різні тони і відтінки....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Зміни в організмі дитини
 • Зміни в організмі матері
 • Об'єктивні дані
 • Обстеження на УЗД
 • Фактори, що впливають на плід
 • Можливі ускладнення перебігу вагітності
 • Важливі показники результатів обстеження та аналізів
 • Зміни в режимі дня і харчування
 • Про автора:

 • До сімнадцяти тижнів дитина чув тільки, що підтверджуються пульсацією пуповини, звуки серцебиття матері: ритмічні, заспокійливі.


  До речі, на основі цієї внутрішньоутробної пам'яті заснована методика з використанням гіпнозу маятникообразных рухів і ритмічних постукувань.


  Після сімнадцяти тижнів вагітності плід розрізняє різні звуки, може дізнаватися по голосу людей, які спілкуються з вагітною.

  Зміни в організмі дитини


  Завершується формування слухового аналізатора, який у внутрішньоутробному періоді життя людини є першим по значенню органом почуттів.
  Функції слухового аналізатора плода

  Уловлювання звуків в навколишньому середовищі. Зовнішнє вухо – забезпечує захист барабанної перетинки від температурних і механічних впливів, концентрує звукові хвилі у напрямку до зовнішнього слухового проходу.


  Структура вушної раковини така, що звукові хвилі направляються в воронку слухового проходу, проходячи яку, посилюються перед подачею в звукопровідний відділ.


  Провідність звуку: за допомогою вушної раковини та соскоподібного відростка черепної кістки – кісткова провідність.


  У середньому вусі плоду знаходяться самі маленькі кісточки людини: молоточок, коваделко, стремінце.


  Барабанна перетинка розташовується між зовнішнім і середнім вухом, не пропускаючи рідина у внутрішнє вухо. До перетинки кріпиться рукоятка молоточка, другий його кінець вдаряється по ковадлу, яка з'єднана зі стремінцем.


  Механічні коливання звукових хвиль від барабанної перетинки посилюються в 200 разів.


  Трансформація звуків відбувається у внутрішньому вусі, яке являє собою спірально закручений кістковий канал – равлика, в якій механічний сигнал перетворюється в нервовий імпульс.


  Подальша провідність здійснюється слуховим нервом, який передає сигнал в довгастий мозок, де замикається рефлекторна дуга рухової реакції на певні звуки. Плід починає рухатися: штурханами і здригатися при різких звуках.


  В області нижніх горбів четыреххолмия таламуса розташовується запобіжник, який спрацьовує при гучному, інтенсивному шумі, перекриваючи доступ звукових хвиль до слухового аналізатору, запобігаючи руйнування його клітин.


  Цим захисним механізмом пояснюється «звикання» плоду і новонародженої дитини до монотонного, але досить сильного шуму.

  Немовля спить при працюючому на повну потужність магнітофоні чи іншому джерелі шуму, а плід припиняє сприймати включені на повну гучність динаміки.


  Проте при різких шумів захисний механізм не встигає спрацьовувати, і клітини слухового аналізатора плода руйнуються.


  При нормальній інтенсивності звукових хвиль нервовий сигнал з довгастого мозку віддається скроневим извилинам кори головного мозку, де сприймається, аналізується і відкладається в пам'яті людини.


  Народжена дитина сприймає звуки точно так само, як на них реагувала мама, коли виношувала вагітність. Якщо вагітна з задоволенням слухала класичну музику, то і в пам'яті малюка вона сприймається як ніщо приємне.


  Але, коли мама включала на повну гучність плеєр з важкої рок-музикою, малюк ніяк не реагує на такий звук, так як під час внутрішньоутробного життя, його «вуха закривалися», що називається, наглухо.


  Розвиток жирової тканини у плода

  Жири, що потрапляють з кровотоком матері, всмоктуються в лімфатичну систему плоду, де проходять додаткову спеціалізацію – в жирових клітинах утворюється мітохондрій, тому жир виглядає бурим.


  Потім бурі жирові клітини потрапляють з током крові в легені, де частина жиру відкладається у вигляді теплової подушки, інші клітини направляються до інших місцях локалізації:

 • грудочки Біша щоках – редукуються до трьох років життя

 • Категорії