Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Серцебиття плоду при вагітності – головний показник життєздатності майбутньої дитини

Серцебиття малюка в животику майбутньої мами – найзворушливіше, приємне і важливе. Воно є головним сигналом нового життя усередині жінки.


Завдяки серцебиття дізнаються, як себе почуває дитина: здорова вона, нервує, хвилюється, чи веселиться.


Тому під час вагітності цьому приділяють максимум уваги і матусі, і медпрацівники....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що необхідно знати?
 • Як дізнатися, що все в порядку?
 • Стежимо за частотою серцевих скорочень
 • Що необхідно знати?


  Саме показник серцебиття характеризує загальну картину про стан здоров'я дитини. Якщо ж виникають різноманітні несприятливі ситуації, цей показник миттєво змінюється, таким чином, він сигналізує про неполадки.


  Тому робота серця дитини перебуває під постійним контролем: протягом 9 місяців вагітності за ним стежать матусі, а при пологах – лікарі.


  Також серцебиття плода – важливий індикатор сприятливо протікає вагітності. Характер скорочення серця майбутньої дитини і його частота дають підстави лікарям для того, щоб оцінити загальний стан дитини.


  Важливо відзначити, що розвиток серця вважається достатньо складним природним процесом. Зародження сердечка у плода починається вже на четвертому тижні вагітності.


  Перші пульсуючі скорочення у маленького серця з'являються приблизно на п'ятому тижні вагітності. На восьмій-дев'ятій тижнях серце вже стає нормальним чотирикамерним, має два шлуночка і два передсердя.

  Так як плід одержує кисень від мами і позбавлений можливості самостійно дихати, серце володіє деякими особливостями. Вони виражаються в наявності артеріального (боталлова) протоки (це судина, що з'єднує легеневу артерію і аорту) і овального вікна (воно знаходиться між правим і лівим передсердям).


  Подібне сердечне будова значно відрізняється від будови серця дорослої людини. Завдяки тому, що плід має таку будову серця, всі його органи і системи отримують кисень в необхідному обсязі. Вже після народження дитини овальне вікно закривається, спадає артеріальна протока.

  Як дізнатися, що все в порядку?


  Для оцінки діяльності серця плода в сучасній медицині застосовуються такі процедури:

 • УЗД (ультразвукове дослідження)

 • Категорії