Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Швидко зупиняємо блювоту: розмова про Церукале

Церукал — добре вивчений препарат, що має багаторічну історію практичного застосування. Ліки зазвичай призначається дітям з 3-х років для пригнічення блювотного рефлексу. Це засіб володіє великою кількістю побічних ефектів, ризик розвитку яких великий саме в ранньому віці. Тому лікування їм діточок віком 36-ти місяців інструкцією не рекомендовано. Однак трапляється, що педіатри виписують Cerucal навіть двухлеткам. Іноді наслідки у вигляді блювання та проносу, як симптомів розгулялася в організмі ротавірусу або підхопленою кишкової інфекції, виявляються небезпечніше, ніж потенційна шкода ліки. У цьому випадку за станом маленького пацієнта потрібен ретельний контроль.


Церукал — протиблювотний препарат місцевої дії.

У цьому огляді представлена докладна інформація про препарат, що дозволяє зробити висновки про його ефективність при лікуванні дитини і можливий ризик розвитку побічних ефектів.


Увага: самолікування дітей Церукалом неприпустимо. По-перше, блювота — серйозний симптом, який може свідчити про наявність патології, що вимагає термінової допомоги фахівців. До того ж, засіб має ряд протипоказань.

Загальні відомості

Реєстраційне посвідчення на лікарський засіб видано підприємству Тева (Ізраїль). Виробниками Церукала є компанії Пліва (Хорватія) і Тева Прайвет До (Угорщина). Ліки відноситься до категорії прокінетиків — препаратів, активізують моторну функцію ШКТ. Церукал ефективно зупиняє блювоту і гикавку. Іноді це єдино можливе для пригнічення блювотного рефлексу засіб.


Cerucal випускається не тільки у вигляді таблеток, але й у формі розчину для внутрішньом'язових ін'єкцій. Коли вміст не затримується в шлунку навіть на 10-12 хвилин, тільки уколи можуть впоратися з небезпечними симптомами зневоднення.


Церукал призначають як перорально, так і у вигляді ін'єкцій.

Важливе гідність ліки — його доступна ціна. Упаковка таблеток (50 шт.) коштує в середньому 120-140 рублів, Церукал у формі розчину для ін'єкцій (10 ампул) можна купити за 220-260 рублів.


Спеціально розробленої форми Церукала для дітей не існує. Препарат універсальний, у відповідних дозах він підходить і для дитини, і для дорослого.

Як він діє

Основна діюча речовина, що входить до складу Церукала — метоклопраміду гідрохлорид. Він блокує роботу рецепторів, за якими імпульси від роздратованих ділянок ШКТ (слизової шлунка і дванадцятипалої кишки) передаються у блювотний центр головного мозку. У результаті пригнічується блювотний рефлекс.


Інша спрямованість дії ліків — посилення тонусу гладких м'язів шлунка. Це сприяє підвищенню швидкості попадання з нього в кишечник їжі. Одночасно препарат стимулює захист стравоходу від закидання в нього вмісту шлунка, а шлунок — від попадання в нього жовчі. Тобто ліки запобігає такі неприємні симптоми, як відрижка та печія. При цьому Церукал позитивно впливає на перистальтику кишечнику, що забезпечує його своєчасне спорожнення і виключає ще одну часту дитячий (і не тільки) проблему — запор.


Препарат допомагає побороти нудоту і оживляє роботу шлунково-кишкового тракту.

Що він лікує — показання до застосування

Докладно показання до прийому ліків розписані в прикладеній інструкції із застосування (завантажити інструкцію для таблеток та розчину для в ампулах). Зазвичай Церукал дитині призначають при розвитку таких станів, як:

  • нудота і блювота

  • Категорії