Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Скоромовки для розвитку мовлення: вчимося говорити швидко і правильно

Дефекти мови на сьогоднішній день є проблемою, з якою стикається велика частина населення.


Причому це стосується не тільки малюків, які плутають звуки або просто не навчилися вимовляти деякі з них.


Багато дорослі також страждають із-за неправильної вимови: хтось ще з дитинства, хтось у результаті перенесення важких захворювань (інсульт тощо)....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Початок занять: дитячі скоромовки
 • Від простого: скоромовки складні і довгі
 • Скоромовки у дорослому житті
 • Скоромовки для розвитку мовлення: відео

 • З давніх часів універсальним засобом для усунення проблеми неправильної вимови служать скоромовки для розвиткуя мовлення, яких існує близько декількох сотень.


  До застосування скоромовок для боротьби з поганою дикцією вдаються досвідчені логопеди і педагоги, психологи та лінгвісти. Дуже часто скоромовки, їх ще прийнято називати «чистомовки», використовують батьки, які з раннього віку привчають своїх малюків до правильної вимови.


  Діти дуже люблять грати зі своїми батьками, тому навчання мови за допомогою скоромовок практично всі крихти сприймають в якості цікавої гри.


  Як вибрати дитячий велосипед. Стаття стане в нагоді Вам при покупці велосипеда. Наведено поради щодо вибору розмірів, типу велосипедів і перераховані відомі марки.


  Тут багато інформації про правила хрещення дитини. Перед походом до церкви рекомендуємо ознайомитися з проведенням обрядів.


  Скоромовки для розвитку мовлення дуже різноманітні: від простих до складних, від жартівливих до серйозних. Всі скоромовки підрозділяються в залежності від певного поєднання звуків або ґрунтуються на вимові певної літери.


  Якщо правильно підібрати категорію скоромовок, то результат тренувань буде позитивним, так як цей спосіб розвитку мови і поліпшення дикції перевірений не одним поколінням.


  Запитайте будь-якого дорослого людини і він, не замислюючись, виговори вам одну або кілька скоромовок родом з дитинства. Напевно це будуть «Їхав Грека...» або «У дворі трава...».

  А може бути перша на розум прийде скоромовка про Сашу, яка йшла по шосе, або про Кларі і Карлі їх коралі і кларнетом. Батьки озвучують ці веселі пропозиції дітям, а вони з радістю повторюють їх.

  Барвисті маленькі історії подобаються малюкам і в той же час вони роблять свою справу – розвивають мову і покращують дикцію.

  Початок занять: дитячі скоромовки


  Коли слід приступати до занять, ви помітите самостійно.


  Фахівці радять читати дітям скоромовки з самого народження.


  Але є одна умова – ви повинні самі правильно вимовляти всі звуки, інакше ваш малюк спочатку буде запам'ятовувати їх неправильної фонетичній формі.


  Для самих маленьких підійдуть спеціальні дитячі скоромовки. Вони досить прості, а потім можна поступово збільшувати їх складність.


  Нейрохірург Глен Доман у своїй практиці довів, що розвиток головного мозку людини відбувається переважно в перші три роки життя.


  Саме тому чим раніше ви почнете навчати свою дитину, тим більше ймовірність того, що в майбутньому він буде мати високорозвинений інтелект.


  Ортопедичний килимок для дітей. Розповімо Вам, як вибрати потрібний килимок або зробити своїми руками.


  У цій статті ви дізнаєтеся про те, як лікувати дитину при дефектах мовлення.


  Як відучити дитину смоктати палець


  Якщо для навчання ви використовуєте скоромовки, то під час занять будуть задіяні ті відділи головного мозку, які відповідають за розпізнавання слів та їх відтворення.


  При виборі скоромовок, які ви плануєте заучувати разом з дитиною, який тільки нещодавно почав говорити, зупиняйтеся на найпростіших репліках.


  Вони не повинні лякати малюка. Для початку уважно простежте за реакцією малюка. Поєднання звуків повинні викликати в нього позитивні емоції і бути йому зрозумілим.


  Для немовлят та однорічних діток більше всього підійдуть чистомовки з декількох слів, на зразок «Ша-ша-ша. Кулька є у малюка».


  Незвичайне звучання і простота таких реплік сподобається дітям. Коли кілька разів промовте подібні чистомовки, ви помітите, що їх рима довго не може вилетіти з голови.

  Саме це і потрібно дитині. Малюкові не важко буде запам'ятати таке «складне» для нього пропозицію. А ваша похвала тільки додасть йому впевненості в собі.

  Від простого: скоромовки складні і довгі


  Разом з дорослішанням дитини стають старшими і його інтереси. Тому потрібно ускладнювати заняття. Для цього вам знадобляться скоромовки складні і довгі.


  До цієї категорії належать цікаві сюжетні віршовані скоромовки, до яких відноситься всіма улюблений Грека і багато інших.


  Існують спеціальні словники скоромовок, в яких ви можете відшукати яскраве запам'ятовується історію.


  Так як діти за своєю природою непосиди і просто таки потребують позитивних емоцій, навчання без цих складових не викличе у них інтересу.


  А от якщо ви перетворите навчання в гру, це принесе ще більший ефект. Якщо навіть ви будете грати з дитиною в м'яч і при цьому вимовляти кумедні, смішні скоромовки, це буде сприйматися дитиною набагато краще, ніж, якщо ви її посадіть за стіл, щоб цілеспрямовано вчити правильній вимові.

  Скоромовки у дорослому житті


  Трапляється, що доросла людина не справляється з доганою певного звуку.


  У цьому випадку необхідно згадати про те, що існують скоромовки для поліпшення дикції.


  Для того, щоб вирішити проблему такого роду, необхідно відшукати скоромовки, які відпрацьовують вимову конкретного звуку і періодично їх промовляти.


  Завдяки постійному тренуванні ви швидко навчитеся чітко вимовляти потрібну букву.


  Також скоромовки допоможуть покращити чіткість мовлення, якщо явні дефекти мови відсутні, але вимова виходить невиразним.

  Ще скоромовки дуже допомагають при підготовці до важливого виступу, іспиту, презентації або іншого роду важливого заходу, де вам потрібно висловити свою думку.


  У таких ситуаціях скоромовка грає ту ж роль, що і распевка для співака перед концертом.


  Ліплення з пластиліну для дітей. З якого віку починати і який пластилін вибрати.


  У цій статті почитайте, яку краще вибрати каталки з ручкою для дитини.


  Про дихальну гімнастику для дітей читайте тут


  Ви напевно вже змогли переконатися, що скоромовка є універсальним засобом для усунення проблем з вимовою, як у малюків, так і у дорослих.


  Але щоб добитися необхідного результату, потрібно слідувати певним правилам:

 • спочатку треба промовляти захоплюючі скоромовки кілька разів протягом дня у вигляді п'ятихвилинної перерви

 • Категорії