Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Слиз в калі у грудничка

Слиз в калі може з'являтися як у новонароджених, так і у малюків старшого віку. Кал буває жовтим або зеленим, може містити грудочки і вкраплення різного походження, а буває частим і рідким. Матуся замислюється: в нормі чи какашки у дитини, чи все ж є привід для занепокоєння. Розглянемо ситуацію докладніше.

У маленьких дітей бувають великі проблеми.

Чому з'являється слиз в калі у новонародженого?

У новонародженого какашки чорно-зеленого кольору без запаху, нагадують дьоготь або машинне масло. Такі какашки називають меконієм. Лякатися цього не треба. Колір калу спричинений вмістом у ньому того, чого наковтався малюк ще в животику у мами. Через 2-4 дні какашки світлішають. Вони сіро-зеленого кольору і менш в'язкі, ніж меконій. Це перехідний стан між меконієм і нормальним калом.


Нормальний кал у новонародженого по консистенції нагадує густу сметану. Він жовтого кольору з кислим запахом, може містити невеликі вкраплення прозорого слизу.

Малюк активний, добре їсть, не вередує, значить, немає приводу для занепокоєння. Прожилки слизу в малих кількостях свідчать про навантаження на кишечник дитини, слиз сприяє переварюванню їжі.


Якщо малюк веселий і активний, не варто хвилюватися.

Але какашки у немовляти не завжди однакові. Колір і склад змінюється в залежності від харчування годуючої мами і складу грудного молока. Не дарма кажуть: «Покажіть мені какашки, і я скажу, чим дитина харчується».


Постійний колір стільця буває тільки у малюків, які перебувають на штучному вигодовуванні, але не у всіх.

Якщо прозора слиз в калі присутня у великій кількості, а колір і запах не змінилися, значить, кишечник не справляється з навантаженням. Вона може мати форму грудок або смужок. Какашки сигналізують, що мама неправильно харчується. Рекомендується переглянути раціон харчування: виключити смажену і жирну їжу, обмежити вживання солодкого. Як тільки налагодиться якість маминого молока, слиз зникне.


Геть тістечка, переходимо на свіжі овочі та фрукти!

Поява слизу у грудничка може викликатися введенням прикорму. При ранньому введенні соків або овочевих страв, а також при згодовуванні їх у більшій кількості, ніж належить за нормою, кишечник малюка не справляється з навантаженням. Необхідно зменшити кількість прикорму і поспостерігати, як кишечник буде реагувати.


Маленьких дітей не можна перегодовувати.

В какашки з'явилася біла слиз: що це?

Якщо в калі у дитини з'явилася біла слиз грудочками або прожилками, необхідно показати малюка до лікаря. Причини такого калу:

  • скупчення відмерлих епітеліальних клітин із-за запалення стінок кишечника

  • Категорії