Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Слизові виділення під час вагітності: про що вони можуть розповісти?

Настання бажаної вагітності – це завжди радісна подія. Але разом з тим, вона є досить складним і відповідальним періодом у житті жінки.


Всі її органи і системи зазнають цілий ряд фізіологічних змін....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ


Також спостерігається гормональна перебудова всього організму в цілому. З моменту запліднення в жінці зароджується нове життя, яке цілком залежить від стану здоров'я майбутньої матері.


Питання виділень є далеко не останнім. Вже на ранніх термінах можна помітити слизові виділення при вагітності, які притаманні для другої половини менструального циклу.

Якими вони бувають?

У перші три місяці вагітності виділення повинні бути прозорими або злегка білястими, легко розтягуються між двома пальцями, не мати неприємного запаху і відрізнятися за кількістю. Це цілком нормальне явище, лякатися якого абсолютно не варто.


Протягом перших дванадцяти тижнів володарем в організмі є гормон прогестерон, який несе повну відповідальність за збереження і нормальний розвиток плоду.

Крім того, прогестерон бере участь при формуванні слизової пробки, необхідної для захисту шийки матки від проникнення з піхви хвороботворних мікроорганізмів.


У першому триместрі прогестерон має величезний вплив в організмі жінки. Тому виникнення непрозорих, густих і в'язких виділень є нормою. Кількість цього гормону впливає на успішне прикріплення зародка до стінки матки і на формування дитячого місця плаценти. У цей період виділення, як правило, дуже в'язкі і рідкі.


Якщо вони вам доставляють дискомфорт на нижньому білизна, скористайтесь щоденної гігієнічної прокладкою, але ні в якому разі не тампоном. Головне, щоб ці виділення не викликали у вас печіння та свербежу відчуттів.


Якщо до дванадцятого тижня вагітності спостерігаються в'язкі слизові виділення, то з тринадцятої тижня ситуація починає дещо змінюватися. А це пов'язано з гормональною перебудовою організму – активізації вироблення естрогену.


У зв'язку з цим явищем виділення стають кілька рідині, менш в'язкими, а кількість їх може значно збільшитися. У такій ситуації можете продовжувати користуватися такими ж прокладками. Тільки уникайте застосування тампонів для уникнення занесення ні для кого непотрібною і несе небезпеку інфекції.


Протягом всього періоду вагітності слід уважно ставитися до своїх виділень, за характером їх змін за кількістю, запаху, консистенції і кольору.

При появі жовтих, коричневих або зеленуватого відтінку виділень у супроводі неприємного запаху слід негайно відвідати жіночу консультацію. Адже ця ознака може вказувати на приєднання бактеріальної інфекції та виникнення запального процесу.


Можна вагітним пити ромашку чи ні? Читайте тут.


А ця стаття розповість вам про штучне запліднення.

Про що розповість колір?

Білі виділення при вагітності складаються зі слизу, що вміщує в себе епітеліальні клітини, які слущиваются з піхвових стінок у жінки. Крім того, в слизу містяться корисні клітини, які виробляють молочну кислоту для захисту від впливу різних бактерій, і харчуються епітеліальними клітинами.


Також до складу виділень входить рідина, обсяг якої значно збільшується внаслідок збудження. Тому цілком нормально поява білих виділень з піхви, зволожуючих і очищувальних піхву.


Рясні прозорі виділення при вагітності – це абсолютно нормальне явище. Їх наявність сприяє підтримці нормальної мікрофлори піхви у жінки. Крім того, рясні прозорі виділення виникають із-за активації секреторної функції піхви і шийки матки.Жовті виділення при вагітності є патологічними. Вони є ні чим іншим як гноєм, скопившимся в слизовій піхви. Цей гній утворюється з-за впливу хвороботворних мікроорганізмів, таких, як стафілокок, гонокок або кишкова паличка.


Виділення зеленуватого відтінку свідчать про прогресування захворювання. А пухирчастість виділень може свідчити про появу гонореї або трихомоніазу. У таких випадках виникає сильний свербіж, печіння і болючість при сечовипусканні.


Виділення при вагітності яскраво-жовтого забарвлення свідчать про запальний процес в матковій трубі або в яєчниках. А можливо і на бактеріальну інфекцію піхви. Підхопити інфекцію жінка могла і до настання вагітності. Просто вона могла перебувати в пасивному стані. А коли імунна система ослаблена, взяла й виявилася.


Рожеві виділення при вагітності свідчать про наявність в них домішки крові. Якщо вони виникають в період очікуваної менструації і в незначній кількості, то особливих причин для хвилювання немає.


Але якщо такі виділення супроводжуються больовими, а особливо переймоподібними відчуттями в нижній частині живота і в області попереку, то слід звернутися за медичною допомогою. Адже вони можуть свідчити про початок викидня. У такому випадку, чим раніше вам допоможуть, тим більше шансів на збереження вагітності.

Коричневі виділення при вагітності вважаються нормою, якщо вони мажуться в перший триместр в період передбачуваної менструації. Але все одно слід звернутися до лікаря, так як такого кольору виділення є свідченням загрозливого мимовільного аборту.


Виділення набувають коричневий колір при відділенні плодового яйця від маткових стінок. При цьому відбувається підтікання крові, і відчуваються сильні больові відчуття, запаморочення. У такому випадку потрібна термінова госпіталізація в стаціонар для збереження вагітності.


Коричневі виділення в самому початку вагітності можуть свідчити про трубної вагітності. Крім того, характерне виникнення сильної кровотечі і болю. Така вагітність підлягає обов'язковому переривання.


Як бачите, колір, інтенсивність і консистенція виділень при вагітності має велике значення. Тому завжди стежте за ними, і при найменших сумнівах звертайтеся до лікаря. Адже краще перевіритися і бути спокійним, ніж постійно переживати і нервувати з цього приводу.

Яка користь граната при вагітності ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.


У рубриці

Категорії