Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Смакові переваги малюка формуються ще в період внутрішньоутробного розвитку

Про те, що повноцінний розвиток майбутньої дитини залежить від якості харчування вагітної жінки знають, напевно, всі.


Однак, багато хто помилково вважають, що харчування плода здійснюється тільки через пуповину. Насправді ж малюк в утробі має смаковими і нюховими рецепторами, кількість яких навіть більше, ніж у дорослої людини, і йому не чужі запахи і смак споживаних мамою продуктів....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ


По-іншому бути й не може, адже протягом усього часу майбутній новонароджений через плідні води живиться тими продуктами, які йому пропонують.


За дев'ять місяців розвитку і зростання у нього з'являються навіть свої переваги. Іноді бажання жінки на вживання того чи іншого продукту провокує її малюк, йому не можна відмовляти.

Але і смакові пристрасті вагітної жінки можуть кардинальним чином вплинути на смаки майбутнього дитини, після його народження.


В Європейському науковому центрі у Франції р. в Діжоні була відібрана експериментальна група вагітних жінок, які повинні були вживати в останні дні перед пологами печиво зі смаком анісу.


Малюки, які народилися у цих мам, позитивно реагували аромат цієї пряності вже в перші дні свого життя. Діти, які не знали цього смаку до народження, намагалися відвернутися від запропонованого їм запаху.


Паралельно з нюховими рефлексами досліджувалися і здібності плоду розрізняти смакові якості пропонованої їжі. Для цього вводився в навколоплідні води цукровий розчин, і малюк жадібно його заковтував, а введення розчину з гіркуватим смаком змушувало малюка кривитися.


Раціон вагітної жінки дуже впливає на смак амніотичної рідини, яка оточує плід і це сприяє подальшому формуванню смаку і бажанням до тієї або іншої їжі.


Тому можна порекомендувати майбутнім мамам вживати більше фруктів і овочів, багатих вітамінами, природного сахарозою і мікроелементами. Малюк візьме цей раціон, як необхідний, і у нього сформується правильний здоровий смак після народження.


Як ви думаєте, чи можна какао при вагітності? Про користь і шкоду напою поговоримо в цій статті.


Про шкоду і користь фініків під час вагітності читайте в цій статті.


А тут все про корисні властивості /mozno-li/eda/chernosliv.html чорносливу під час вагітності.


Хороший спеціаліст обов'язково повинен підказати вагітній жінці найбільш корисний раціон, який сприятиме правильному всебічному розвитку малюка. Дрібниць у цьому питанні бути не може.


Наприклад, навіть якщо майбутня мама не любить морепродукти, вона повинна включити в свій раціон риб'ячий жир, як головне джерело ненасичених жирних кислот омега-3». Ці хімічні сполуки безпосередньо відповідають за розумову сферу дитини, її пізнавальні здібності і пам'ять.


Не можна і змушувати майбутнього малюка «голодувати» можна запустити реактивний механізм, під дією якого дитина, подорослішавши, може страждати від ожиріння.


Пояснюється це досить просто – при недостатньому харчуванні відбувається генетичне включення захисної реакції – відкладення харчових запасів. Запуск такого механізму відбувається ще в період внутрішньоутробного розвитку, але дія не закінчується після народження на світ.


Материнське лоно це перша середовище, своєрідна «всесвіт» для дитини, тому всі випробування, які випадають на долю вагітної жінки, сприймає і її ще не народжений, але вже існуючий малюк.


Будівництво майбутнього організму людини йде з тих матеріалів, які доставляються до нього з материнського організму. Тому його здоров'я цілком і повністю залежить від способу життя матері.


Потрібно пам'ятати, що харчування, шкідливі звички, такі як куріння і вживання алкоголю, наркотиків або не узгоджених з фахівцями лікарських засобів, що негативно позначаються на фізичному та психічному здоров'ї малюка.


Чи можна в наш непростий час вберегти ще ненародженого малюка від впливу забрудненого навколишнього середовища, стресових станів, соціальних потрясінь, які не проходять і для матері, і плоду безслідно?


Все це можна подолати, якщо вагітна жінка усвідомлює, що тільки вона зможе стати захистом для своєї дитини, і в першу чергу захистить себе від шкідливих сторонніх впливів. Вона повинна всі свої думки і любов направити на самого головного на даний момент для неї чоловічка.


У допомогу мамі, звичайно ж, повинен бути і майбутній батько. Його дбайливе ставлення до стану подружжя важливо для розвитку і здоров'я дитини. Добрі стосунки між батьками будуть давати очікуваному малюкові стан спокою і щастя.

Категорії