Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Сон немовляти — малюк, ну скільки можна спати?

Скільки повинен спати новонароджена дитина — задаються питанням матері, дивлячись, як їх чадо перебуває у світі мрій по 20 годин на день, перериваючись лише на їжу, особливо в перші три місяці після появи на світ. Що думають дитячі лікарі з цього приводу?


У педіатрії, звичайно, є цифри, що говорять про те, скільки годин на день у нормі повинен спати дитина. Проте в кожному конкретному випадку варто спиратися ні на які ні на таблиці, а тільки на самопочуття дитини. Адже статистика — статистикою, а кожен з нас індивідуальний з самого народження.

Дай поспати!

Перинатальний режим плоду і його відображення в постнатальний період

Те, який режим буде у немовляти перші місяці два-три, можна визначити ще до пологів. Багато вагітні помічають, що їх ще не з'явилися на світ малюки встановлюють свої правила — починають ворушитися і штурханами в той час, коли жінка готується до нічного відпочинку, після 21:00. Якщо вести записи, то виходить, що плід воліє жити за місячним дня, а не за сонячним. Тут теж багато винятків, але суть не в цьому. Така зміна ритмів буде характерна для дитини в перші пару-трійку місяців постнатальной життя. Знаючи про це, можна заздалегідь підготувати себе і своїх близьких і не лякатися, що новонароджений переплутав день і ніч.

Перші дні життя

Вперше дитинка засинає в середньому через годину після пологів. Сам процес народження, перший крик і прикладання до грудей забирає у нього дуже багато сил і фізичних і нервових. До третього-четвертого дня йде період згладжування післяпологового стресу. Маленькій людині потрібно зрозуміти, де він опинився. Він все ще переживає своє народження. Спить при цьому майже безперервно з короткими перервами, під час яких мати дає йому груди і тримає на руках. Загальна тривалість — 20-22 годин.


Постійний сон в перші тижні виправданий і фізіологічно необхідний з двох основних причин:

 • Мінімізація енергетичного споживання. Молоко у матері з'являється зазвичай на 3-4 день після народження і все це час новонароджений живиться жировими запасами, накопиченими в утробі. Саме цим викликано падіння ваги в перші дні, якщо дитину не догодовують сумішшю. Так як процес сам по собі фізіологічний, то і прикорму немає великого сенсу — малюк цілком впорається і без нього. А ось деякий шкоду він принесе. Отримуючи без зусиль їжу з пляшечки, дитина може відмовитися згодом брати груди. Щоб цього не сталося, зазвичай використовують годування через піпетку або з ложечки.
 • Годуйте дитя з ложечки, щоб не разленилось.
 • Перевантаженість незрілої нервової системи враженнями. Під час народження і відразу після на всі п'ять органів почуттів обрушується лавина нової інформації, яка потребує обробки й засвоєнні. Процеси — нові і непрості. У головному мозку цей період усі «заточене» під активне поглинання нових відчуттів: 50% всього часу головує швидка неглибока фаза, тоді як у дорослих вона займає лише близько 20%.
 • Ваш дитина може заснути легко і де завгодно: у тата чи у мами на руках, у своєму ліжечку, під час купання, в поліклініці на прийомі у лікаря і, звичайно ж, в автомобільному кріслі. Ми розповімо вам, як вибрати автокрісло для немовляти, щоб перебування в ньому в будь-якому настрої і стані було безпечним.


  Але трапляється так, що повертаєшся додому від лікаря, наприклад, після щеплення, і тут на дитя нападає гикавка, яка не переходить ні на Федота, ні на Якова. Чи варто її боятися, і чи потрібно з нею боротися?

  Від місяця до року

  Але ось дитина трохи освоївся з новим оточенням і готовий до більшого інформаційного потоку. Саме в цей період погляд стає осмисленим. Загальний час сну трохи зменшується — адже тепер ще треба й харчуватися інтенсивніше!


  Лікарі радять прикладати до грудей на вимогу, щоб не збивати біоритми новонародженого.

  А налагодити режим можна і пізніше. Тому будити для годування, примушуючи до певного розпорядку мені варто. Це може викликати підвищену нервозність і інші проблеми. До напівроку немовля перебуває у владі Морфея — близько 15 годин на добу, а до року це час зменшиться до 12-ти годин.

  Причини довгого сну та його порушень

  Поки не активізувалась пізнавальна діяльність, пробудження дитини чітко пов'язані з почуттям голоду. Кишечник налаштований так, що може засвоювати молоко матері фактично необмежена. Цьому допомагають і ферменти, що містяться в тому ж молоці, і те, що навіть ниркові канальці в перші кілька місяців життя засвоюють поживні речовини без праці. Тому дитина спить багато, але часто прокидається — реактивне засвоєння молока робить його готовим до нової порції іноді навіть протягом півгодини — години.


  Значить зростають.

  По мірі зростання швидкість набору ваги зменшується, почуття голоду виникає рідше і, відповідно, дитя рідше прокидається.


  Але всі часові норми, наведені вище — лише «середня температура по палаті». Тому лікарі радять не хвилюватися, якщо новонароджений спить менше. Цифра в допустимих відхилень «здорових» межах — до 3 годин. Якщо дитина виглядає задоволеним і свіжим, нормально набирає вагу і активно намагається освоювати життя — такий недобір цілком нормальний. В інших випадках треба розбиратися, що ж не дає малюкові спати. А такими причинами можуть стати:

 • кольки

 • Категорії