Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Спорт для вагітних – як поєднати з користю для здоров'я?

Ви завжди вели активну і насичену життя, займалися бігом, плаванням, аеробікою і пишалися витонченої витонченою фігуркою. Але ось настала довгоочікувана вагітність, і гостро постало питання, як бути з заняттями спортом під час вагітності?


Чи можна займатися спортом під час вагітності? Варто повністю відмовитися від навантажень, щоб не нашкодити малюкові, або навпаки, різке зниження активності негативно відіб'ється на здоров'ї?...

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ


Перше, що слід зробити, це проконсультуватися з гінекологом.


Якщо вагітність протікає нормально, немає передумов для появи тонусу матки, аналізи радують ідеальними показниками, то переривати тренування не можна ні в якому разі.


Єдине, у чому доведеться себе обмежувати, це скоротити тривалість і інтенсивність навантажень.

У випадку різкого припинення занять спортом неминуче почне зростати вагу. А це призводить до збільшення навантаження на серце і перепадів тиску. Порушується кровообіг, страждає обмін речовин, а це може призвести до поганого постачання плаценти і кисневого голодування плоду.


Існують норми набору ваги, перевищувати які під час вагітності небажано. Максимум, що допускається – це 15 кг.


Якщо переступити цей поріг, то навантаження на внутрішні органи призводить до серйозних ускладнень при протіканні вагітності.


Крім цього, відмова від фізичних вправ призводить до розслаблення м'язів, втрати їх тонусу. Це збільшує тривалість пологів, призводить до посилення хворобливості переймів.

Всі види спорту годяться для вагітних?

Але не кожен вид спорту придатний для того, щоб продовжувати їм займатися під час вагітності:

 • Штанга, гантелі небезпечні навантаженнями на м'язи, можуть спровокувати тонус матки.
 • Велоспорт, гірські лижі – сильна вібрація може порушити кровотік, провокує приплив крові до органів таза, а в перші місяці вагітності це може спровокувати викидень. Крім того, це досить травматичний вид спорту.
 • Ігри з м'ячем небезпечні тим, що, захопившись, можна пропустити удар м'ячем, тому краще залишити на більш відповідний час.
 • Більш спокійні види спорту так само мають деякі обмеження. Наприклад, не варто качати прес, працювати з гантелями, робити присідання.
 • Деякі жінки помилково вважають, що прес – як раз таки дуже корисна вправа. Воно готує м'язи преса до пологів, робить їх сильними і пружними. Але це не так.


  Силові вправи на прес ведуть до підвищення тонусу матки, провокують надмірне кровопостачання в черевній порожнині. Від цього вправи краще відмовитися на користь дихальної гімнастики.

  Глибокий вдих, видих змушують м'язи преса працювати, при цьому не завдають шкоди організму.

  Які ж заняття спортом під час вагітності безпечні?

  Природно, закидати спорт не можна. Крім того, медики настійно рекомендують вагітним жінкам включити в режим дня тренування, навіть якщо до цього вони вели пасивний спосіб життя.


  Існують види спорту, які приведуть м'язи в порядок, не завдаючи шкоди ні мамі, ні малюкові. Це йога, пілатес, фітбол, спеціально розроблені комплекси вправ для вагітних.


  Крім навантаження на основні групи м'язів такі тренування навчать правильно дихати, дадуть заряд бадьорості і приведуть в порядок емоційний стан.


  Практично всі вагітні відчувають значне навантаження на хребет, страждають від болів в спині. Спеціально розроблені програми по йозі при вагітності знімуть спазми в м'язах, покажуть, як правильно дихати під час пологів, як напружувати прес, щоб допомогти дитині з'явитися на світ без ускладнень.


  Йога під час вагітності корисна оздоровча система для всього організму в цілому.


  Але як би ви не намагалися зберегти фігуру, як би не хотіли продовжувати вести активний спосіб життя пам'ятайте, що дитина важливіша. Тому займатися спортом можна тільки зі схвалення гінеколога!


  Проконсультуйтеся і дізнайтеся можна вам займатися спортом під час вагітності, яким спортом можна займатися вагітним і які заняття спортом бувають для вагітних.

  Сподіваємося, наша стаття відповіла на ваше питання: чи можна вагітним займатися спортом.

  Категорії