Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Свербіння в задньому проході у дітей — шукаємо причини і лікування підбираємо

Свербіння в задньому проході зустрічається у дітей часто. І зрозуміти, чому дитина чухає попу, важко. Причин може бути кілька. Зараз ми спробуємо розібратися в них, описавши додаткові симптоми для кожного випадку. Це допоможе вам у виборі способу позбавлення від неприємного симптому.


Якщо дитина часто тягне ручки до попі, то не варто ігнорувати цю ситуацію.

Поведінка дітей при свербінні в попі

Якщо дитина старше двох років, то зрозуміти, що у нього свербіння в задньому проході легко: він сам скаже вам про це. Навіть якщо він ще не вміє добре говорити, малюк спробує пояснити проблему, показуючи на попу.


Діти у віці 1-2 роки не зможуть описати, що їх турбує словами. Тому батькам потрібно бути уважнішими.


Якщо малюка турбує свербіння в анальному отворі, він буде чесати його, вередувати і навіть плакати. Йому буде важко всидіти на місці під час годування або гри.

Складніше зрозуміти, що свербить попа у немовляти. Він не зможе дотягнутися до неї, щоб почухати. Тому буде висловлювати свою проблему примхливим поведінкою і сльозами. Іноді в області ануса можна спостерігати роздратування. Тоді з великою упевненістю можна говорити про наявність свербежу.


Дискомфорт при свербінні настільки сильний, що іноді малюк не може заснути.

Можливі причини

Щоб позбутися від сверблячки, треба знати, що його викликало. Спостерігайте за малюком, щоб виявити додаткові ознаки. Вони допоможуть зрозуміти, чому з'явилася неприємна проблема. Однак найкраще рішення — звернутися до лікаря для виключення помилок при самодіагностики. Можна відвідати як педіатра, так і проктолога, лікуючого хвороби заднього проходу і нижніх відділів кишечника.


Глистова інвазія

Найпоширеніша причина свербіння в області анусу — ентеробіоз (гострики). Самка вночі виповзає назовні і відкладає в шкірних складках яйця. Щоб вони міцно трималися, вона також виділяє спеціальну речовину. Воно дратує анальний отвір. Малюки мимоволі чешуть попу, і під нігті потрапляють яйця глист. Вранці діти, не помивши руки з милом, можуть заразитися повторно під час сніданку.


Найчастіше діти і підлітки страждають від гостриків.

Детальніше про зараження дітей глистами і способи лікування >


При ентеробіозі можливі (але не обов'язкові) інші симптоми:

  • поганий сон

  • Категорії