Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Свербить тіло при вагітності можливі причини та заходи профілактики

Не всі ускладнення, які виникають під час вагітності, є ознаками будь-яких серйозних патологій, але дискомфорт при цьому вони можуть принести відчутний. Одне з таких явищ – шкірний свербіж тіла під час вагітності.


Справедливості заради варто відзначити, що шкіра свербить далеко не у всіх майбутніх матусь. Але якщо ви помітили подібний симптом, його, як і будь-яка інша зміна свого стану під час вагітності варто обговорити з спостерігаючим гінекологом....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Можливі причини виникнення свербежу

Чому свербить тіло при вагітності? Одна з найпоширеніших причин появи свербежу – це розтягнення і сухість шкіри.

Подібне явище характерне для жінок швидко набирають вагу, частіше проявляється у другій половині вагітності. На великих термінах, коли збільшення живота видно неозброєним поглядом, цю видатну частину тіла хочеться почухати практично кожної вагітної.


Якщо ж свербить все тіло під час вагітності, варто уважніше ставитися до набору ваги, так як свербіж, це свого роду сигнал про те, що збільшення йде занадто швидко і викликає дискомфорт для організму.


Крім того шкірний свербіж може свідчити про утворення розтяжок. Для здоров'я мами і малюка це абсолютно не небезпечно, але такі видозміни шкіри виглядають не надто привабливо.


Причини ті ж: швидкий набір ваги і недостатня еластичність шкіри, що виникають при недостатній кількості колагену і еластину.


Для полегшення свого стану можна спробувати різноманітні лікувальні засоби, що запобігають появі розтяжок. Новоутворення цього типу найчастіше з'являються в області грудей, живота, сідниць і стегон.


Якщо ж під час вагітності розтяжок не з'явилося, це не означає, що вони не можуть утворитися після пологів.


Так як рубцювання шкірної тканини цього типу може бути пов'язано не тільки з різким набором, але і з різкою втратою ваги.

Саме тому молода мама повинна після народження малюка приділяти увагу своїй зовнішності і не забувати наносити на шкіру засоби для догляду – попередити розтяжки набагато легше, ніж позбавлятися від них у майбутньому.


Якщо шкірний свербіж з'являється разом з висипом по деяким ділянкам тіла можливою причиною цього явища можуть бути проблеми у функціонуванні печінки. Діагностувати дане порушення можна шляхом проведення аналізу сечі.


Висип і почервоніння частіше спостерігаються на ступнях ніг та кистях рук, відчуття свербежу зростає у вечірні години. Захворювання найбільш схильні жінки, що мають підвищений рівень холестерину та хронічні захворювання сечостатевої системи.


При вагітності тіло може свербіти із-за банальної алергії.Цей варіант часто не розглядають всерйоз пані, ніколи не страждали алергічними реакціями, а даремно. Адже під час вагітності відбувається фундаментальна перебудова всього організму на різних рівнях.


І якщо інших причин виникнення свербежу не виявлено, має сенс звернутися за консультацією до алерголога. Алерген можна спробувати виявити і самостійно, для цього потрібно згадати всі нові продукти харчування, а так само засоби і предмети з якими був контакт, і провести алергічний тест.


Досить специфічна причина, за якою може свербіти тіло під час вагітності – це підвищене потовиділення, характерне для третього триместру.Ймовірність того, що вся справа в шкірному подразненні від власного поту збільшується, якщо останні місяці вагітності припадає на спекотні літні місяці, і майбутня мама веде максимально доступний для неї активний спосіб життя.


Кращий спосіб боротьби з неприємними відчуттями – регулярний душ і вибір одягу та білизни виключно з натуральних тканин, що володіють хорошою гігроскопічністю і щоденне, а то і кілька разів на день, повна зміна білизни.


Шкірний свербіж тіла при вагітності може бути викликаний різними дерматологічними захворюваннями, перед якими організм майбутньої мами настільки вразливий. Це грибкові інфекції, екзема та дерматоз.

Найчастіше, крім свербежу, симптоматику даних захворювань входить поява на шкірі сверблячих расчесов, місцеве почервоніння ураженої ділянки шкірного покриву, різноманітні і разноформенные висипання.


Підтвердити наявність шкірної інфекції та призначити відповідне лікування може тільки лікар дерматолог, цілком можливо, що для цього доведеться проводити лабораторні дослідження проб шкіри.


Свербіти тіло під час вагітності може і з-за серйозних захворювань, наприклад гепатиту або цукрового діабету.


Якою має бути в день овуляції базальна температура?


А ця стаття, про ворушіння плоду при вагітності.

Як боротися?

Найчастіше до вагітності жінка може і не знати про серйозні збої в роботі свого організму і інфекціях. Гормональна ж перебудова, що й інші супутні зміни можуть стати відправною точкою для прояву симптомів того чи іншого захворювання.


Саме тому так важливі біохімічні аналізи, на які кожна жінка отримає напрямки два рази за весь час навіть нормально протікає вагітності, а при виявленні будь-яких відхилень у лабораторних показниках необхідність повторного проведення аналізів та термін їх виконання буде рекомендувати лікар.


Загальними порадами щодо профілактики свербежу є своєчасна особиста гігієна з використанням засобів, що не викликають алергію. При цьому в жаркий час року варто не лінуватися приймати душ три, а то й чотири рази на добу.

Так само шкіра потребує своєчасного зволоженні й підживленні, для цього рекомендується регулярно наносити зволожуючий лосьйон або молочко, і раз на день (на ніч) жирний живильний крем.


Уваги заслуговує і вибір одягу – тільки натуральні тканини і вільний крій.


У рідкісних випадках свербіж з'являється з-за напруженого психологічного стану, намагайтеся більше відпочивати і приділяти час приємним заняттям. Можна спробувати так само відвідати психолога або записатися в школу підготовки майбутніх мам.


Боротися з сверблячкою шкіри можна і зсередини. Для цього необхідно продумати свій раціон і приділяти велику увагу свіжим фруктам і овочам, так само додатково приймати вітамінний комплекс для вагітних.


Підвищити еластичність шкіри нескладно за допомогою масажу, досить простих погладжувань і несильних розтирань.


Масаж забезпечує хороший приплив крові до шкіри, а відповідно – якісне насичення її поживними речовинами. Крім того регулярний масаж здатний запобігти появі розтяжок.

Навіть у тому випадку, якщо шкірний свербіж не викликає побоювань, повідомити про свою проблему лікаря слід якомога скоріше. Дискомфорт, який здатний доставити це явище, великий, з-за нього можуть виникнути проблеми зі сном та відпочинком.


Наскільки сильним не був би свербіж, рекомендується утримуватися від розчісування шкіри, так як ушкодження у вигляді саден та подряпин не тільки не прикрасять вагітну, але і посилять свербіж, так само вони можуть стати вхідними воротами для серйозних інфекцій.


Яка норма прогестерону під час вагітності? Читайте тут.


На нашому сайті / ви знайдете для себе багато корисної інформації.

Категорії