Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Тридцять третій тиждень вагітності: висока температура у мами небезпеку для малюка!

У віці тридцяти трьох тижнів зростання плоду складає близько 44 см, а вага доходить до 2 кілограмів.


У дитини продовжується відкладатися підшкірна клітковина – зморшки і складки розгладжуються, частішають дихальні рухи, нирки працюють в повну силу: виділяють до 500-600 мл сечі.


Плід більшу частину часу проводить у сні, а коли прокидається – починає ворушити руками і ногами....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Зміни в організмі дитини
 • Зміни в організмі матері
 • Об'єктивні дані
 • Обстеження на УЗД
 • Фактори, що впливають на плід
 • Можливі ускладнення перебігу вагітності
 • Важливі показники результатів обстеження та аналізів
 • Зміни в режимі дня і харчування
 • Про автора:

 • Зорові аналізатори майбутньої дитини розрізняють світло і темряву, на ніч очі закриваються. Нігті на руках і ногах доростають до кінця фаланги пальців.

  Зміни в організмі дитини


  Завершується формування довгастого мозку – на дні четвертого шлуночка великих півкуль починають функціонувати такі регулюючі центри:

 • Дихальний (пневмотаксический) – складається з трьох груп нервових клітин.


  У першому відділі розташовуються інспіраторні нейрони, що регулюють скорочення основних дихальних м'язів (грудної клітки та діафрагми).


  Поблизу розташовуються экспираторные нейрони, які при сильному збудженні дихального центру, підключають додаткові м'язи для видиху (шийні, черевні і навіть плечові).


  Нервові клітини регулює процес вдиху і видиху мають прямий зв'язок між групами инспираторных і экспираторных нейронів. Таким чином, початок вдиху передбачає видих.


  Дихальні рухи плоду відбуваються не за його власним бажанням «для тренування», а в повній відповідності з роботою дихального центру, який реагує на зміну концентрації кисню в крові.


  У стані сну знижується споживання кисню, тому необхідності у дихальних рухах немає.


  У новонародженого, так само як і в дорослої людини, вдих здійснюється пасивно (без залучення м'язової сили) за рахунок еластичної тяги легень, альвеоли яких не можуть залишатися порожніми.


  За рахунок зміни поверхневого натягу сурфактанту в них спрямовується повітря.


  Дихальний центр регулює частоту дихання, яку людина може змінювати довільно.
 • Судиноруховий – розташований поруч з дихальним центром і складається з двох груп нейронів: прессорной і депрессорной – підвищує і знижує тонус судин.


  При скороченні м'язових стінок артеріол кров'яний тиск підвищується, а в разі розслаблення – знижується.


  За рахунок звуження судин, відбувається перерозподіл крові з метою забезпечення киснем життєво важливих органів: головного мозку, серця – легенів.


  Така централізація кровообігу у плода відбувається в екстремальних ситуаціях під дією стресових гормонів: адреналіну і норадреналіну.
 • Терморегулюючий – регулює температуру тіла. Центр складається з трьох груп нейронів, пов'язаних між собою.


  Термочутливий група отримує сигнали від температурних рецепторів, розташованих у всіх органах і тканинах, переважно в шкірі.


  Потім нервова імпульсація подається в групу термоустановочных нейронів, сверяющих отриману інформацію з генетично визначеним рівнем вихідної температури всередині організму (відповідає 37С).


  Потім, в залежності від різниці температури, сигнали подаються груп клітин тепловіддачі або теплопродукції.


  Тепловіддача у плода здійснюється за рахунок потових залоз або затримки сечі, на зігрівання якої витрачається до 8% теплоенергії.


  Теплопродукція у плода здійснюється за рахунок розпад клітин бурого жиру і рефлекторного скорочення м'язів: «гусяча шкіра», тремтіння, активація ворушіння.


  При підвищенні температури тіла матері, викликаної інфекційними агентами, і у плода змінюється настановна крапка терморегуляції, підвищуючись на один-два градуси.


  У зв'язку з цим прискорюються процеси дозрівання органів плоду, що може привести до передчасних змін в організмі, що призводить до вад серця і судин (закриття овального отвору міжпередсердної перегородки, зрощення венозно-аортального протоки).
 • Всі життєво важливі центри регуляції знаходяться в повній залежності один від одного. Наприклад, при переохолодженні звужуються судини шкіри, а при зниженні артеріального тиску урежается дихання.

  Зміни в організмі матері


  У зв'язку з початком роботи власних центрів регуляції плода імунні клітини матері реагують на прояви самостійності» і посилюють загрозу розвитку гестозу.

  Відбувається згущення крові через випоту рідини через стінки судин. З'являються приховані, а потім і явні набряки.


  Збільшується артеріальний тиск: оскільки для руху густий крові вимагається додаткова сила, починається скорочення дрібних артерій.


  Збільшується проникність судин, в тому числі, в ниркових клубочках. Розширюються отвори ниркових фільтрів, і в сечу попадає білок.


  Зниження кількості білка в крові призводить до посилення випоту рідини із судин.


  Тиск маткою на нижню порожнисту вену може призвести до непритомного стану за рахунок рефлекторного спазму судин головного мозку внаслідок недостатнього припливу крові з легень.


  Рефлекс спрацьовує при зміні положення тіла з горизонтального у положенні лежачи на спині у вертикальне – сидячи. Незначного механічного впливу досить для спрацьовування судинного рефлексу.


  При стисненні нижньої порожнистої вени рецептори негайно передають сигнал у головний мозок про те, що очікується недолік припливу крові до легень.


  У відповідь відбувається спазм судин головного мозку з метою не допустити втрати кисню з відтікає кров'ю.


  За рахунок зростання матки відбувається зміна розташування внутрішніх органів: відтісняється кишечник, збільшується навантаження на сечовий міхур.


  Можливо почастішання сечовипускання, поява печії і запорів.


  При погрішності в харчуванні розвивається гикавка, тому рекомендується запивати тверду їжу.

  Об'єктивні дані


  Висота дна матки становить 33 см. Різниця в один або навіть два сантиметри є причиною для занепокоєння тільки в тих випадках, коли спостерігається зміна росту матки в динаміці.

  Обстеження на УЗД


  Особливу увагу при ультразвуковому дослідженні приділяється стану плаценти.


  Ступінь зрілості повинна розцінюватися за табличними даними як «перша», а товщина – відповідати терміну вагітності і складати таку ж кількість міліметрів.


  Тридцять три тижні вагітності – 33 мм.

  При підозрах на плацентарну недостатність проводиться доплеровське дослідження судин пуповини.


  Звертається увага на відповідність ваги плоду терміну вагітності. Визначається недостатність або надлишок маси тіла плода, у зв'язку з чим проводиться корекція харчування вагітної.


  Обов'язково проводиться оцінка кількості навколоплідних вод з метою виявлення багатоводдя або маловодия.

  Фактори, що впливають на плід


  Забороняються наступні речовини: • спиртне в будь-якому вигляді, кількості і фортеці, так як етанол – це клеткоразрушающий отрута для ембріона)

 • Категорії