Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Ціаноз — посиніння в області носогубного трикутника у дитини: що робити, як бути?

Турботливі мами постійно стежать за станом своєї дитини. Велику тривогу у них викликають навіть незначні почервоніння шкіри. А вже якщо з'явилась синюшність носогубного трикутника, то жінку може охопити страх за своє чадо.


Потрібно спокійно з'ясувати причину. Синюшність носогубного трикутника відзначається і у здорових, і у хворих дітей, особливо в перші місяці життя.


Синюшність носогубного трикутника нормально і для здорових діток!

Медики називають такий посиніння одним словом — ціаноз. Першопричиною служить падіння рівня кисню в крові. Параметром норми його концентрації вважається 92-95%. Якщо показник опускається нижче, то це вже патологія.


Не варто ігнорувати навіть невелике синюшність носогубного трикутника.

Причини посиніння

У здорових дітей — уявна тривога

 • У дітей перших тижнів життя синява іноді спостерігається під час плачу, коли рівень кисню в крові знижується до 92 %. Вони має легеневе походження і вважаються нормою. Через кілька тижнів у здорових немовлят вона зникає у зв'язку з вдосконаленням усіх систем організму.
 • Забити тривогу варто в разі збереження синюшності. Не зволікайте і покажіть малюка фахівцям: краще помилитися у своїх сумнівах, ніж потім зіткнутися з серйозним захворюванням.
 • У вередливих і гіперактивних дітей причина подібних симптомів постійний викид емоцій, який призводить до змін у крові.
 • Світла і тонка шкіра також викликає ефект синього носогубного трикутника. Причина близьке знаходження судин у поверхні шкіри. Вони просвічують крізь неї, і з'являється синюватий відтінок. Не панікуйте в цьому випадку: дитина абсолютно здорова. Посиніння з часом пройде.
 • Переохолодження може також стати причиною появи ціанозу.
 • Скористайтеся простими порадами — перевірте кімнатну температуру повітря, одягніть дитині одяг потепліше. Часто мами при купанні, гартуючи немовляти, наливають у ванночку дуже прохолодну воду. Буває і так, що температура повітря у ванній сильно відрізняється від температури в кімнаті дитини. Такі перепади також сприяють тимчасовому посиніння.


  Ольга:


  «Моєму синові півтора місяця. Під час купання у дитини іноді синів носогубний трикутник. Одного разу це було помітно дуже сильно. Після того, як витягли його з води, через якийсь час посиніння пройшло. На наступний день я поїхала з ним до педіатра. Після ретельного огляду лікар припустила, що для нашої дитини вода для купання повинна бути трохи тепліше. Вона розповіла, що іноді у немовляти носогубний трикутник синіє при переохолодженні. Кілька днів поспіль мили у більш теплій воді, і синюшність зникла зовсім. А ми зітхнули з полегшенням...»


  У хворих дітей — серйозна заклопотаність для батьків
 • Перед появою синяви носогубного трикутника грудної дитина може несподівано, без видимих причин, занервувати. Можуть задрожать підборіддя або ручки з ніжками. Що робити? Краще не відкладати виклик лікаря додому. Це перші ознаки можливого збою не тільки в роботі сердечка немовляти (вроджений порок серця і гостра серцева недостатність), але нервової системи.
 • Ціаноз може служити лакмусовим папірцем для захворювань дихальних шляхів та їх важкого перебігу (пневмонія і патології легенів). Характерні симптоми — переривчасте дихання, нападоподібний задишка, хрипи, блідість шкірних покривів. Вони можуть з'явитися, якщо затягнулася застуда або у новонародженого з'явилася вірусна інфекція. У зазначених випадках посиніння тим помітніше, чим сильніше симптоми.
 • Чим сильніше хворіє дитина, тим сильніше синіє носогубний трикутник.
 • Попадання чужорідного тіла в дихальні шляхи також робить носогубний трикутник синім.
 • Порада: не тягніть з терміновим викликом швидкої допомоги, якщо ваш новонароджений не здатний зробити вдих, у нього раптова задишка, кашель і з'явилося таке посиніння. А поки підоспіє швидка, терміново укладіть малюка на своє коліно вниз головою. Обережно поплескайте по спині. Оскільки відбувається стиснення грудної клітки, чужорідне тіло може бути вытолкнуто, а дихання нормалізуватися.
 • Бувають випадки, коли дитина спокійна, але при цьому є. Це теж причина для звернення до лікаря.
 • Відомий дитячий лікар Комаровський, заспокоюючи мам, пояснює синюшність носогубного трикутника або відмінною рисою судин новонародженого, або сигналом проблем з серцем. Але серцеві проблеми супроводжуються ще рядом ознак, а не тільки синюшністю трикутника. Тому він радить батькам для самозаспокоєння зробити УЗД серця.

  Діагностика

  Щоб зняти всі сумніви і тривогу, не затягуйте з походом до фахівців. Діагностування будь-яких станів ціанозу може проводитися такими методами:

 • рентген грудної клітки

 • Категорії