Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Цервікальний канал все, що потрібно знати вагітній жінці

З настанням вагітності робота всього жіночого організму перебудовується на новий лад.


Найголовніше захист ще не народженого малюка і створити найоптимальніші умови для його нормального розвитку. І природа все для цього передбачила і підготувала....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Що таке цервікальний канал?
 • Цервікальний канал при вагітності
 • Довжина цервікального каналу норма
 • Якщо цервікальний канал розширений
 • Поліп цервікального каналу

 • До настання вагітності жінка не замислюється про те, як працює його організм, для чого потрібен цервікальний канал, де він знаходиться і які функції виконує. Але вагітність самим кардинальним чином змінює ставлення до власного тіла і організму.


  Особливо пильну увагу варто приділити сечостатевій системі, адже саме тут відбуваються перші і найголовніші зміни. Зокрема, багато що залежить від стану цервікального каналу.

  Що таке цервікальний канал?


  Цервікальний канал – це ділянка шийки матки, що з'єднує маткову порожнину з піхвою. Простіше сказати це отвір, внутрішній зів якого спрямований у бік матки, а зовнішній – у піхві.


  Саме через цей отвір під час менструації кров з порожнини матки потрапляє в піхву, і саме через нього сперматозоїд під час статевого акту потрапляє в матку.


  Цервікальний канал встелена епітеліальною тканиною, яка виділяє спеціальний секрет (слиз).


  У середньому ширина каналу становить 7-8 мм. Цервікальний канал не має точної форми, оскільки вона залежить від різноманітних факторів, наприклад, від того, були у жінки пологи чи ні, від віку, гормонального фону і багато чого іншого.

  Цервікальний канал при вагітності


  Ті вагітні жінки, які вже народжували одного разу, знають, що таке слизова пробка. Вона як раз і знаходиться в цервікальному каналі.


  Слизова пробка утворюється з секрету, що виділяється епітеліальними клітинами цервікального каналу і захищає плід від небажаних інфекцій.


  У родили жінки цервікальний канал має довжину близько 4 див. Якщо ж жінка робила аборт або проводилися інші втручання, то довжина цервікального каналу шийки матки) може змінюватися.

  Саме з зовнішнього вічка цервікального каналу лікар може визначити вагітність на ранніх термінах. З настанням вагітності зовнішній зів стає синюшного кольору. Але довжина отвору не змінюється.


  З моменту зачаття шийка матки виконує запирательную функцію, утримуючи плід в матці всі 9 місяців, запобігаючи викидень. Шийка матки являє собою м'язове кільце, яке щільно змикається з початком вагітності і до настання терміну пологів знаходиться в тонусі.


  Свічки віферон при вагітності: відгуки і не тільки.


  А тут ви зможете дізнатися як починаються пологи.

  Довжина цервікального каналу норма


  Під час прийому гінеколог ретельно оглядає жінку, особливо шийку матки, і, припустивши наявність вагітності, призначає УЗД і аналізи. Після отримання результатів обстеження лікар може зробити висновки про те, чи є вагітність і як вона протікає.


  На першому УЗД визначається не тільки положення плода, його розміри, місце прикріплення, але і довжина цервікального каналу, оскільки саме цей показник може свідчити про загрозу переривання вагітності на ранніх термінах.


  У нормі довжина цервікального каналу у вагітної жінки повинна бути 3,5-4 см, внутрішній і зовнішній зів отвори щільно закриті. Саме за станом цервікального каналу визначають момент пологів.


  Слизова пробка, що закриває канал, захищає малюка від різних інфекцій. За деякий час до пологів вона найчастіше відходить.


  Відходить у кожної жінки по-різному. У одних вона відходить за 2-3 тижні до пологів, в інших за 2-3 години. Але якщо пробка взагалі не відійшла, не лякайтеся, таке теж буває. Тоді лікар видалить її сам вже під час пологів. Пробка може відходити як цілком, так і по частинах.

  Жінка може помітити на нижньому білизна згусток слизу, можливо, з прожилками крові, це і є слизова пробка. Але найчастіше пробка відходить в момент сечовипускання, тоді жінка взагалі нічого не побачить, але може відчути, що щось випало зсередини.


  Якщо ж відходить поступово, маленькими частинами, то на нижній білизні можна бачити бурі сліди протягом 1-3 днів.


  Цервікальний канал при вагітності коротшає ближче до пологівшийка матки стає м'якою.


  З настанням регулярних переймів просвіт каналу збільшується на 2-3 см, потім більше. Коли отвір розшириться до 10 см (повне розкриття шийки матки), і матка з піхвою стануть єдиним родовим шляхом, можна говорити про початок другого періоду пологів – вигнання плоду.


  У цій статті ви дізнаєтеся: чи можна вагітним палити.


  А тут ви прочитаєте чим корисний виноград для вагітних.

  Якщо цервікальний канал розширений


  На УЗД або при огляді може виявитися, що цервікальний канал розширений – істміко-цервікальна недостатність, тобто, шийка матки не в змозі виконувати свої функції, утримувати плодове яйце, і вже на ранніх термінах вагітності існує загроза викидня.


  Найчастіше таке відбувається на терміні 16-18 тижнів, коли малюк швидко росте, та ще активно рухається.


  Причиною розширення цервікального каналу при вагітності може стати велика кількість чоловічих статевих гормонів, які розм'якшують шийку матки, а також багатоплідна вагітність, при якій тиск на шийку значно збільшується.

  Існують й інші причини, наприклад, аномалії розвитку і травми цервікального каналу.


  При своєчасному зверненні переривання вагітності можна запобігти. Для цього краще всього продовжити спостереження в стаціонарі.


  В стаціонарних умовах після ретельного обстеження можна зробити декілька способів запобігання загрози викидня.


  Це можуть бути медикаментозні препарати, які зміцнять шийку матки. Найчастіше встановлюється песарій (кільце, яке знімається тільки на 37 тижні).  Шийку матки можна зашити, тобто, накласти шви навколо цервікального каналу. Подібні операції роблять у стаціонарних умовах під наркозом зазвичай на 16-18 тижні вагітності.


  Цей метод має безліч недоліків, наприклад, можливе інфікування і порушення цілісності плодового міхура. Тому користуються ним тільки в самих крайніх випадках.

  Поліп цервікального каналу


  Найчастіше під час вагітності жінка може почути дуже страшний діагноз – поліп цервікального каналу. Але це тільки звучить страшно, насправді все набагато простіше.


  При постановці такого діагнозу лікар призначає кольпоскопію і проводить цитологічне і гістологічне дослідження.


  Все це для того, щоб виявити природу походження поліпа і зрозуміти, істинний це поліп або ж децидуальный псевдополип (полиповидное утворення, яке виникає на фоні вагітності і зникає у післяпологовому періоді).


  Найчастіше у вагітної жінки виявляється саме децидуальный поліп, причиною якого може стати гормональне порушення на тлі вагітності.


  В такому випадку можна не переживати, поліп не видаляють й не чіпають, тільки проводять місцеве протизапальне лікування. Цей поліп може відпасти сам під час пологів або почати розвиватися в зворотну сторону в післяпологовому періоді.


  У рідкісних випадках поліп може виявитися істинним, але вірогідність цього дуже мала. Якщо поліп до пологів вже був, але жінка просто про це не знала, то настання вагітності в такому випадку малоймовірно.


  Для того, щоб жінка завагітніла, спочатку необхідно позбутися від поліпа. Але якщо уявити, що поліп утворився під час вагітності, і він все ж справжній, то не варто поспішати.


  Протягом вагітності, тим більше на ранніх термінах, поліп намагаються не чіпати, і видаляють тільки в дуже рідкісних випадках, коли це життєво необхідно.


  Децидуальный псевдополип нічим не загрожує ні вагітній жінці, ні малюкові. Найголовніше, це прибрати запальний процес. А вже після пологів при огляді буде вирішуватися питання про усунення або лікування поліпа, якщо він не зник.


  А ось якщо поліп істинний, після пологів доведеться продовжити обстеження, спостереження та лікування.

  Під час вагітності можна зіткнутися з різними проблемами і неприємними діагнозами. Деякі з них звучать просто страшно, а насправді ні мамі, ні малюкові нічим не загрожують.


  До деяких таки діагнозів все-таки варто прислухатися і вжити заходів, лягти в стаціонар і пройти додаткове обстеження. Якщо вас мучать сумніви, то можна з'їздити на консультацію до іншого фахівця.


  Вагітним жінкам шкідливо хвилюватися, тому краще вирішувати всі проблеми по мірі їх надходження.


  Чим може бути корисна ванна для вагітних? Читайте тут.


  На нашому сайті / ще багато цікавої та корисної інформації.

  Категорії