Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

У дитини молочниця — як розпізнати і чим лікувати?

Більшість новоспечених мам плутають молочницю у грудних малюків з зригуваннями після годування. Не дивно, адже зовнішні її прояви часто дуже схожі на трохи створоженные виділення маминого молока після годування. Чи можна відрізнити це захворювання від природного позбавлення немовлям від зайвого повітря шляхом зригувань? Що це взагалі за недуга? Чи є хвороба небезпеку для дитини? Як впоратися з молочницею у дітей? Всі ці питання зараз будемо розбирати разом.


Недосвідчені матусі досить часто називають молочницею зригування після годування.

Чому виникає молочниця

Термін «молочниця» стався народу. Люди прозвали цей недуг так з-за його характерного ознаки — білястого нальоту. Наукова назва захворювання — кандидоз. Провокує молочницю грибок роду «Candida». Ці грибки присутні скрізь: в повітрі, на продуктах, на різних предметах, навіть в тілі кожної людини, але у відносно невеликих кількостях і це нормально, адже організм пригнічує їх активне розмноження, використовуючи спеціальні захисні механізми на клітинному рівні. Чому ж тоді в одних молочниця з'являється, а в інших — ні?

Причини можуть бути різноманітними: від банального дисбактеріозу до серйозних гормональних змін, але сама основна — це знижений імунітет. Саме зниження чи відсутність у ранньому грудничкового віці захисних функцій організму дає можливість грибів розмножуватися з великою швидкістю. Результатом їх швидкого зростання є запальний процес, який доставляє цілий комплекс неприємних відчуттів кожній людині незалежно від віку.


Низький імунітет дитини може бути причиною хвороби.

Молочниця у дітей до року, скоріше навіть до півроку — найбільш часто зустрічається явище тому, що власним імунітетом малюка ще не встигли обзавестися, а тих імунних клітин, які передаються з материнським молоком не завжди вистачає на боротьбу з інфекціями. Хоча в більш старшому і, навіть підлітковому віці, діти від появи цієї болячки не застраховані.


Доктор Комаровський, і багато лікарі сходяться на думці, що причиною виникнення молочниці у роті є зниження у дитини захисних властивостей слини. Про те, чому вони знижуються, він розповідає у своєму відео журналі:

Як відрізнити молочницю від зригувань

Видимі ознаки молочниці проявляються не відразу. Часовий проміжок з моменту зараження, а найчастіше у немовлят воно відбувається під час пологів, варіюється в межах 5-14 днів.


Як проявляється молочниця у дітей? Симптоми різняться і залежать від ступеня тяжкості хвороби:

  • Легкий ступінь характеризується сирнистий нальотом, що локалізуються на невеликих ділянках щік і мовою (як на першому фото). Особливо сильного занепокоєння легка ступінь кандидозу дитині не доставляє. Наліт зі слизових оболонок без праці можна зняти ватно-марлевим тампоном. Місця видалення нальоту не кровоточать, але залишаються трохи почервоніли. Кислуватий запах з рота і підвищення температури не спостерігаються

  • Категорії