Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Від мами стресом захворіє син

Вчені з університету штату Каліфорнія (США) провели незвичайний експеримент. У ньому були задіяні 69 молодих мам з дітьми однорічного віку.


У навчальній аудиторії кожної матері було доручено виступити з п'ятихвилинної промовою на задану тему, а потім відповісти на питання. Виконання такого завдання неминуче пов'язано з невеликим стресом.


Діти в цей час проводили час абсолютно незалежно в сусідній ігровій кімнаті.


Потім у мам виміряли частоту серцебиття, повернули їм дітей і виміряли ЧСС у кожної дитини. Виявилося, що рівень стресу у матерів і їх дітей перебувають у прямій залежності....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • А як у тварин?
 • Стрес передається через молоко матері
 • Стреси і перинатальне виховання

 • Дитина відчуває будь-які зміни в голосі матері, запах її поту. В результаті цього занепокоєння мами неминуче передається маляті.

  А як у тварин?


  Експерименти вчених Ізраїлю показали, що наслідки стресу передаються не тільки безпосередньо в момент контакту матері і дитини, але можуть передаватися потомству навіть тоді, коли стрес був випробуваний матір'ю задовго до його народження, ще в період власного дитинства. І це властивість спостерігається не тільки у людини, але і у тварин.


  В ході дослідів молодих самок пацюків піддавали помірним стресових впливів, одночасно вимірюючи рівень експресії гена CRF1 в їх організмах.


  Цей ген відповідальний за активацію викликають депресію і занепокоєння гормонів гіпоталамуса.


  Як і очікувалося, вимірювання показали підвищення рівня експресії в лобовій частці кори мозку, що відповідає за емоції і механізм прийняття рішень, а також в їх яйцеклітинах.


  Після цього самкам дозволили спаровуватися з самцями. Аналіз речовини з кори мозку, що з'явилися на світ в результаті щурят показав і у них підвищення експресії даного гена!


  У щурят з контрольної групи, матері яких містилися до спаровування в спокійній обстановці, експресії гена не спостерігалося.


  Передача пережитого занепокоєння у спадок в цих дослідах здійснювалося без виявлених змін у складі ДНК. Тому механізм успадкування стресу вченим ще належить з'ясувати.

  Вам відомо, якому ризику піддають себе і ще ненародженого малюка палять вагітні жінки? Про це і про те, як кинути палити під час вагітності наша стаття.


  Про статистику завмерлих вагітностей розповість ця стаття.


  А тут все про препарат /mozno-li/mozhno-li-lekarstva/bioparoks-pri-beremennosti.html Биопарокс під час вагітності.

  Стрес передається через молоко матері


  В публікаціях журналу Zee News зазначається, що негативний ефект стресу організм матері через живуть в ньому бактерії передає в шлунково-кишковий тракт ще не народженого немовляти. Це підвищує ризик виникнення у дітей серйозних психічних захворювань – шизофренії і аутизму.


  Стрес передається і через молоко матері. Нервові переживання в організмі матері змінюють рівень лактобацил, які беруть участь у нейрохімічних реакціях. Це спричиняє зміни в роботі генів, важливих для роботи і розвитку мозку дитини.

  Стреси і перинатальне виховання


  В останні роки велося багато суперечок навколо так званого перинатального виховання. Їх учасники висловлювали дві полярні точки зору.


  Одні стояли на позиції, успадкованої від радянської науки. Нібито народжена дитина – це свого роду порожню посудину, який тільки потрібно наповнити знаннями і навичками батькам і вихователям. А в момент народження всі діти однакові.


  Інші відстоювали радикально протилежні погляди. Наприклад, стверджували: якщо мати під час вагітності вивчала іноземну мову або музику, то ці знання якимось чином передаються маляті.


  Істина, як завжди, виявилася посередині. Немовлята далеко не однакові, і відмінності між ними не тільки в успадкованих генах. Плід під час його дозрівання – вже маленька особистість, яка підтримує емоційний контакт зі своєю майбутньою матір'ю.


  Але якщо мати під час вагітності отримувала вищу освіту, вундеркіндом дитина не стане. Йому передаються не конкретні відомості, а материнська любов, загальне емоційний стан жінки.


  У цей період краще уникати будь-яких стресів і хвилювань, у тому числі пов'язаних зі страхом, наприклад, не здати іспит.


  Виховний вплив у період внутрішньоутробного дозрівання може бути досягнуто спокійною розумову діяльність. Можна читати ще ненародженому немовляті добрі казки, слухати разом з ним гармонійну музику.


  А слід уникати всього, що пов'язано з хвилюваннями і ризиком. Наприклад, сімейних сварок, азартних ігор, конфліктних ситуацій. І обов'язок другого з батьків – забезпечити матері в перинатальний період спокій і впевненість у майбутньому.

  Категорії