Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Відчуття в перші дні вагітності: що відчуваємо?

Вагітність – трудомісткий і відповідальний процес, що вимагає від організму багатьох сил і витривалості.


Тому готуватися до нього краще заздалегідь. Чим міцніше і здоровіше майбутня мама, тим легше їй буде виносити і народити здорового малюка.


Найчастіше лікарі в жіночих консультаціях вважають термін вагітності з початку настання останньої менструації....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ


Тому виходить, що в перші два тижні жінка ще насправді не вагітна, а лише готується стати майбутньою матір'ю: у фолікулі дозріває яйцеклітина, в порожнині матки зростає ендометрій.

Настання вагітності відбувається з моменту злиття статевих клітин. Запліднена яйцеклітина (зигота) починає безперервно ділитися, просуваючись при цьому по маткових трубах у бік порожнини матки, щоб закріпитися там і продовжити розвиток.


Організм вже знає про настання вагітності і починає перебудовуватися для її збереження. Для уважною до свого тіла жінки ці зміни не залишаться непоміченими.

Що відчуваємо?

Слабкість і втому. У перші дні й тижня вагітності багато жінок помічають за собою не властиву, прикру утому.


Вранці неможливо відірватися від подушки, а вже до шостої години вечора знову злипаються повіки. Це цілком зрозуміло: в організмі протікають процеси, що вимагають великих витрат енергії.


Гормональна система повинна швидко перебудуватися, щоб матка могла прийняти і захистити зароджується життя.


Крім того, зайва активність жінки, особливо на початкових етапах, може бути небезпечною для виношування вагітності.

Набрякання грудей. Зростання кількості естрогену в організмі жінки, а також інших гормонів призводять до збільшення і болючість молочних залоз уже на самих ранніх термінах вагітності.


Це хороша ознака – тіло готується до виношування малюка, і загрози переривання вагітності немає. Через деякий час жінка адаптується до нового стану і хворобливі відчуття зменшаться.


Біль внизу живота. З моменту овуляції у багатьох жінок з'являється відчуття тяжкості і розпирання внизу живота, зберігається і посилюється з настанням вагітності. Так, саме такими можуть бути відчуття в перші дні вагітності в животі.


Так само можуть виникати болі,що тягнуть, кров'янисті виділення. Це пов'язано з тим, що матка починає розправлятися, трохи розтягуватися. Приблизно в цей час формується зародок вже досяг стінки матки і починає імплантацію – впровадження в ендометрій.


По мірі того, як майбутній малюк облаштовує собі місце на найближчі дев'ять місяців, частина ендометрію руйнується і виходить у вигляді кров'яних виділень. До п'ятої-шостої тижня матку зазвичай вже можна промацати при огляді у гінеколога.


Чому не скорочується матка після пологів? що робити і як цього уникнути?


Коли треба встати на облік по вагітності? дізнатися тут.
Нудота і блювання. Існує стереотип – під час вагітності нудить вранці. Насправді нудота може проявлятися не тільки вранці, але і ввечері, вдень і навіть вночі.


У всіх токсикоз протікає по-різному, у кого-то він взагалі не настає. У тих же, кому «пощастило» стати володарками цього симптому (їх більшість), нудота проявляє себе індивідуально.


Це може бути неприборканий напад блювоти, приходить навіть від склянки води, а може бути легке відчуття неспокою в шлунку. – не нудота навіть, а швидше «каламутить». Хто-то перші тижні і місяці, з самого зачаття, буде тікати в туалет від запаху смаженого, а кого-то про наявність токсикозу сповістить лікар – побачить ацетон в аналізі сечі.


Нудота також пов'язана із зміною кількості гормонів в організмі жінки, тому у деяких може стати найпершим симптомом вагітності.

Підвищення базальної температури. Якщо жінка веде щоденник базальної температури, то з великою часткою ймовірності вагітність не стане для неї несподіванкою.Перед настанням менструації базальна температура різко падає. Якщо термометр показує вище 37 градусів – це може бути причиною для того, щоб запідозрити настання вагітності.


Зміна сприйняття запахів. У деяких жінок нюх починає гостро реагувати на подразники. Виникає непереносимість різких ароматів, запаху фарби, тютюну, алкоголю. Може навіть з'явитися відраза до улюблених духів і дезодоранту.


Таку реакцію організму легко пояснити – для благополучного виношування вагітності в оточенні майбутньої мами повинно бути як можна менше хімії та алергенів (до яких відносяться і квіти теж).


Нові кулінарні уподобання. Одна з найвідоміших прийме вагітності. Однак далеко не завжди жінку тягне на солоненьке. Видати її новий стан може бажання з'їсти що-то з тих продуктів, які вона терпіти не могла.


Деяким жінкам хочеться незвичайних поєднань – солодкого з солоним, гірким. Крім того, вагітність вимагає додаткових енергетичних витрат, тому апетит може значно посилитися.


Психологічний стан. З перших тижнів вагітності багато жінок відзначали у себе різкі перепади настрою, дратівливість, нервозність або навпаки – умиротворення і апатію.


Різкі зміни гормонального фону, підготовка організму до вагітності, відчуття втоми і ранній токсикоз накладають відбиток на емоційний стан.


Можливо, підвищена нервозність пов'язана з підсвідомими страхами майбутніх мам.

Кожна жінка від природи наділена дивом творення нового життя. Її чуйне і уважне ставлення до власного тіла дозволить вчасно розпізнати «цікаве положення» і вжити заходів по збереженню вагітності і здоров'я майбутнього малюка.


Наскільки ефективні вітаміни для вагітних

Категорії