Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Вітамін D при вагітності найважливіший елемент як для мами, так і для малюка

Вітамінні комплекси й біологічно активні добавки, які призначить лікар майбутній мамі, допоможуть їй забезпечувати зростаючого малюка всім самим необхідним.


Звичайно, принципи правильного повноцінного харчування ніхто не відміняв, але буває, що однією тільки харчової програми недостатньо. Ось і доводиться добирати запаси вітамінів і мікроелементів з аптеки.


Один з найважливіших вітамінів, які беруть участь у формуванні та розвитку органів малюка, вітамін D....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Чому під час вагітності необхідний вітамін D?
 • Що таке вітамін D?
 • Скільки вітаміну D потрібно під час вагітності?
 • Чи може бути занадто багато вітаміну D?
 • Вітамін D в продуктах харчування
 • Треба вживати харчові добавки, що містять вітамін D?
 • Ознаки дефіциту вітаміну D
 • Чому під час вагітності необхідний вітамін D?


  Одна з головних функцій цього вітаміну – забезпечення оптимального рівня фосфору і кальцію в організмі. Ці компоненти беруть участь у формуванні зубів і кісток малюка.

  Якщо майбутня мама недоотримує вітамін D, це загрожує затримкою росту дитини, деформацією його скелета. Впливає нестача цього вітаміну і на масу тіла дитини.


  Якщо вітаміну D не вистачає організму мами, то, ймовірно, і малюк народиться з дефіцитом цього елемента. Це небезпечно: адже у дитини може розвинутися рахіт, з-за чого може статися деформація і переломи кісток.


  Загрожує це і порушенням росту кісток, загальною затримкою розвитку малюка.


  Для мами недолік вітаміну D чимало небезпечний: може розвинутися прееклампсія, найтяжчий для матері і плода стан. Нестача вітаміну збільшує ризик розродження шляхом кесаревого розтину.

  Що таке вітамін D?


  Багато хто вважає, що риб'ячий жир – це і є вітамін D. Проте це помилкова думка, просто риб'ячий жир є продуктом, багатим цим вітаміном.


  Не обов'язково пити зовсім не смачний риб'ячий жир, що отримати вітамін D. Сьогодні його вільно у вигляді крапель можна купити в аптеці. Часто новонародженим малюкам, особливо тим, хто з'явився на світ взимку, виписують вітамін D для профілактики рахитизма.

  Скільки вітаміну D потрібно під час вагітності?


  Кожен день вагітні повинні отримувати вітамін D у кількості 600 МО/15 мкг. Організм, як відомо, сам виробляє вітамін під прямим впливом сонячних променів.

  До речі, для годуючих мам доза вітаміну D на добу збільшується в два рази. Чи можна отримати всю цю дозу продуктів харчування? Так, якщо ви ретельно стежите за своїм меню.


  Можна безалкогольне пиво вагітним? Ви запитували ми відповідаємо!


  Про причини вагітності, що не розвивається розповість наша стаття.

  Чи може бути занадто багато вітаміну D?


  Звичайно, все повинно бути в розумних заходах. Так і надходження вітамінів в організм. Нестача мікроелементів і вітамінів загрожує сумними наслідками, але і надлишок ні до чого доброго не призведе. Не намагайтеся змінювати схему прийому вітамінів, призначену лікарем.


  До речі, нещодавні дослідження вчених показали, що діти мам, у яких спостерігався надлишок вітаміну D, були більш аллергичными.

  Вітамін D в продуктах харчування


  Цей вітамін міститься в різних продуктах, тому серед цього величезного списку кожна мама може знайти те, що личитиме їй.


  Жовтки яєць. Один з перших прикормів малюка, який багатий саме вітаміном D.


  Морепродукти. В більшій їх частині присутній зацікавив нас вітамін. Особливо багато його в печінці тріски та палтуса.


  Риба. Жирні сорти можуть похвалитися великим вмістом вітаміну D. А це оселедець, тунець, макрель і скумбрія.


  Картопля. Варимо, тушкуємо, запікаємо, але не смажимо! Пам'ятаємо, що зайва вага особливий ворог вагітних.


  Петрушка. Прикрашаючи нею різні страви, не забувайте з'їдати.


  Горіхи і насіння. Головне, не є їх жменями. Олії насіння і горіхів роблять їх надзвичайно калорійні.


  Вівсянка. Прекрасний сніданок для майбутніх мам і не тільки. Ось тільки з сіллю не переборщіть.


  До речі, вже вищезгаданий риб'ячий жир нині випускають в такій формі, де його смак ніяких неприємних відчуттів не доставить.

  Кисломолочні продукти. Сир особливо багаті вітаміном D. Майбутня мамам може взяти за звичку їсти сир кожен день. Додаючи туди мед і сухофрукти, можна отримати чудовий і корисний десерт.


  Вершкове і рослинне масло. Салати краще заправляти саме рослинним маслом, а вершкове додавати у каші. А ось об'їдатися булками з вершковим маслом майбутній мамі не варто, якщо вона не хоче мати проблем з перебором ваги.

  Треба вживати харчові добавки, що містять вітамін D?


  Якщо про це говорить лікар, провідний вагітність – безумовно.


  Не в сонячну пору року наш організм не може синтезувати цей вітамін з прямих сонячних променів, тому його недолік цілком має місце бути.


  Можливо, вітаміну D достатньо в призначеному майбутній мамі комплексі, тому окремого препарату з цим вітамінів не потрібно.


  Для чого призначають Йодомарин 100 при вагітності? Запитаємо у доктора!


  Про те, коли починаються тренувальні перейми, можна довідатися в нашій статті.


  Пройдіть по посиланню і ви дізнаєтеся багато корисного і цікавого /rody/podgotovka/obmennaya-karta-beremennoj.html про обмінній карті вагітної.

  Ознаки дефіциту вітаміну D


  Такі ознаки можуть вказувати на нестачу вітаміну D:

 • ламкість, крихкість кісток

 • Категорії