Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Вітамін С та його роль при плануванні та виношуванні вагітності

Кожна жінка розуміє, як важливо в період вагітності уважно стежити за собою, а саме вести здоровий спосіб життя і повноцінно харчуватися. Це необхідно для правильного росту і розвитку малюка. Здоров'я жінки є запорукою того, чи народиться здоровим її дитина.


Саме тому багато жінок на період вагітності переглядають свій спосіб життя, суворіше стежать за своїм раціоном харчування, намагаючись приймати всі необхідні для цього періоду вітаміни. Найбільш важливими вважаються вітамін А, В6, В9 (фолієва кислота), вітамін Е, D, В12 і, звичайно, вітамін С....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Чому під час вагітності необхідний вітамін С?
 • Що таке вітамін С?
 • Скільки вітаміну С потрібно під час вагітності?
 • Чи може бути занадто багато вітаміну С?
 • Вітамін С у продуктах харчування
 • Треба вживати харчові добавки, що містять вітамін С?
 • Ознаки дефіциту вітаміну С
 • Чому під час вагітності необхідний вітамін С?


  В період вагітності жінка може відчувати нестачу тих чи інших вітамінів в організмі. Лікарі підкреслюють важливість вітаміну С для вагітних. Цей вітамін особливо необхідний для правильного формування всіх оболонок плодового яйця.


  Також він стимулює обмінні процеси, сприяє нормальному розвитку плаценти. Вітамін С підтримує імунну систему організму жінки – організм в меншій мірі піддається проникненню інфекцій. Чим менше жінка хворіє (відчуває нездужання) в період вагітності, тим краще для дитини.


  Вітамін С підтримує загальний тонус організму матері: жінка, яка не має дефіциту цього вітаміну, рідше відчуває слабкість, роздратування або депресії.

  Зверніть увагу на те, що жінкам-курцям лікарі радять починати приймати вітамін С за два–три місяці до планованої вагітності.

  Що таке вітамін С?


  Вітамін С – це і є всім нам знайома аскорбінова кислота. Основними функціями вітаміну в організмі людини є захист кровоносних судин, стимуляція роботи центральної нервової системи, освіта антистресових гормонів.


  Вітамін С бере участь в біосинтезі білків колагену і еластину, внаслідок чого сприяє зміцненню суглобів і стінок судин. Вітамін С вважається сильним антиоксидантом, сприяє очищенню організму від шкідливих речовин.

  Скільки вітаміну С потрібно під час вагітності?


  Незважаючи на всі корисні властивості цього вітаміну, висока доза утримання його в організмі може привести до серйозних наслідків. Тому прийнято говорити про норму.


  Для вагітної жінки добової норми споживання вітаміну С є 90-100 мг на день.

  Вважається, що надходження в день такої кількості вітаміну дозволяє полегшити судоми ніг, запаморочення і блювоту, які в більшості випадків виявляються в період вагітності.


  Для чого призначається валеріана під час вагітності? Дізнайтеся прямо зараз!


  Про те, які симптоми при вагітності зустрічаються найбільш часто, розповість наш розділ.

  Чи може бути занадто багато вітаміну С?


  Якщо жінка не стежить за своїм раціоном харчування, в організмі може спостерігатися підвищений вміст тих чи інших вітамінів. Надлишок вітаміну С у період вагітності досить небезпечний.


  У першу чергу страждають нирки, які тепер відчувають підвищене навантаження. Високий відсоток вмісту вітаміну С в організмі викликає підвищення тонусу матки, призводить до порушення вуглеводного обміну, знижує згортання крові. Наслідком цього може стати підвищення рівня цукру в крові.

  Вітамін С у продуктах харчування


  Безперечно, що багатьом краще як для дитини, так і для вагітної жінки, якщо організм матері отримує природні вітаміни. У зв'язку з цим варто назвати ті продукти харчування, де присутній вітамін С.


  В основному, він міститься в продуктах рослинного походження. До них відносяться: солодкий перець, томат, картопля, капуста, морква, горобина, шипшина, аґрус, будь-які цитрусові, чорна смородина, диня, полуниця, ківі і зелень.


  Серед продуктів тваринного походження, що містять вітамін С, можна назвати печінку.

  Треба вживати харчові добавки, що містять вітамін С?


  Харчові добавки, як правило, містять велику кількість синтетичних вітамінів і мінералів. Їх беруть з метою ліквідувати недолік якого-небудь вітаміну в організмі.


  Проте вагітним жінкам не варто захоплюватися такими сильними препаратами, якщо в тому немає гострої необхідності. До жінкам, яким варто вживати харчові добавки, відносять:

 • вагітних, які не мають можливості харчуватися збалансовано

 • Категорії