Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Вітрянка у дитини — діагностуємо, лікуємо, попереджаємо розповсюдження

Моє чадо прокинулося сьогодні в преужаснейшем настрої. Думала, що просто на негоду вередує, ан немає — температура піднялася і за голову малюк тримається, і каже «бо-бо». Тут я почала судорожно згадувати що і де ми могли підхопити. В думки прийшов тільки недавній похід до друзів, у яких, як з'ясувалося, дитина хворіла на вітрянку.


Я зіщулилася від однієї тільки думки про це захворювання, адже чітко пам'ятала, як сама хворіла їм в дитинстві, і ретельно почала шукати інформацію про причини, способи лікування і можливих негативних наслідках цього вкрай неприємного недуги, не забувши попередньо викликати додому нашого педіатра.


Перші симптоми вітрянки схожі з симптомами застуди.

Звідки береться вітрянка

Інформації знайшла чимало і хочу поділитися нею з вами. Перше, що мені хотілося з'ясувати і зрозуміти — це причини, за якими виникає вітрянка.


Єдиний корінь виникнення такого неприємного недуги — це вірус — вірус всім відомого герпесу. Клітини цього шкідливого мікроскопічного інфекційного і вельми недружнього агента дуже активні і є в невеликій кількості в тілі у будь-якої людини, але вони ініціюють захворювання тільки під впливом певних сприяють їх буйного поведінки факторів.

Страждають від активності специфічного вірусу герпесу третього типу — саме це вітряна віспа — в основному діти і підлітки.

Немовлята і вітрянка

Немовлята можуть захворіти на вітряну віспу якщо:

 • Дитині ще немає 3 місяців, а мама в свій час не перехворіла цією хворобою.
 • Знаходяться на ІВ. У цьому випадку малюк не отримує важливих антитіл, які є виключно в материнському молоці, тому він, з ще не встановленим власним імунітетом, є ласим шматочком для вірусів.
 • Малюки, які знаходяться на ІВ, хворіють частіше.
 • Дитині вже більше півроку. До цього часу захисні імунні клітини, передані матір'ю практично зникають, і дитина залишається беззахисним перед шкідливими мікроорганізмами, оскільки власний імунітет він ще не встиг виробити.
 • В грудничкового віці вітрянка протікає важче, ніж у півтора або двухгодовалого малюка. Це пов'язано з недосконалістю імунітету малюка.


  Жанна розповідає про своєму піврічному сина:


  «Малюк хворів дуже важко. Температура не спадала більше 3 днів. Збивала її «Эффералганом» і «Віфероном» — ефект мінімальний. Хвалений «Фенистил» від сверблячки абсолютно не рятує. Тільки супрастин по чвертці допоміг. Жах взагалі, а не хвороба».

  Хворіти краще в дитинстві

  Однак, вітрянка у дітей проходить в більш легкій формі, ніж у дорослих. Тому ґрунтовно запасіться терпінням і постарайтеся не заразитися від своєї дитини, адже випадки рецидивів добре відомі. Хвороба у дорослому віці переноситься набагато складніше, ніж у дитинстві і ймовірність виникнення ускладнень у старших членів сім'ї набагато вище. Вкрай небезпечна вітряна віспа для майбутніх мам. Про це докладно в своїй відео школі розповідає доктор Комаровський.

  Способи і тимчасові проміжки зараження


  Як діти заражаються вітрянку? Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини. Тобто якщо ваш малюк перебував у приміщенні з розповсюджувачем інфекції навіть на великій відстані (до 20 метрів), то ймовірність його зараження дуже велика. За словами деяких мам їхні діти заразилися вірусом герпесу третього типу від людей, які страждають від оперізуючого лишаю. Таке дійсно має місце бути, оскільки збудник у герпесу і вітряної віспи один.


  Якщо дитина захворіла на вітрянку, його потрібно посадити на карантин, щоб убезпечити інших дітей.

  Вірус проникає в організм дитини через слизові оболонки глотки, ротової порожнини носа і з током крові розтікається по всьому тілу, динамічно при цьому розмножуючись в шкірних і слизових покривах.


  Проте хворі на цю недугу люди є заразними не на всьому протязі своєї хвороби.


  Підхопити вітряну віспу можна від хворого за 2 дні до появи у нього перших висипань і протягом усього активного періоду хвороби, тобто до утворення кірочок.

  Провісники вітрянки


  Як починається хвороба? Визначити початок вітрянки досить складно. Найперші ознаки вітрянки в дитинстві — це:

 • головний біль

 • Категорії