Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

В Улан-Уде відбулося обговорення проблеми абортів

Прес-центр «Інформ Поліса» 11 грудня обговорив складну ситуацію, пов'язану з абортами. В обговоренні брали участь представники релігійних конфесій та працівники медичних організацій Улан-Уде.


За круглим столом велося не тільки обговорення причин і наслідків штучного переривання вагітності. Окрему увагу було приділено розробці заходів, здатних змінити ситуацію на краще. Учасники також обмінялися думками і дали один одному рекомендації.


Всі присутні були одностайні в тому, що для мінімізації числа абортів в республіці необхідно з самого раннього віку прищеплювати дітям сімейні цінності, працювати над підняттям престижу сім'ї. Пропаганда здорового способу життя, надання підтримки тим жінкам, які потрапили в непросту ситуацію, роз'яснювальні бесіди лікарів також повинні допомогти скоротити число абортів. Крім того, в навчальних закладах планується проводити спеціальні лекції, формують у молоді позитивне ставлення до сім'ї.


Представники конфесій, які брали участь у засіданні круглого столу, представили позицію своїх релігій. З цієї точки зору аборт уважається гріхом і розглядається як вбивство ще не народженої дитини.


Олексій Тарасов, що служить священиком у Свято-Троїцькому храмі, сказав, що бачить своє завдання у збереженні життя та розвитку країни, де діти повинні жити, але замість цього масово знищуються.


Проти абортів виступає і буддійська релігія. Лама Буддійської традиційної Сангхи Росії Дымбрыл провів аналогію між абортом і народним повір'ям, згідно з яким цуценя можна вбити, якщо у нього ще не відкрилися очі. Якщо дитина ще не народився, знаходиться з закритими очима в утробі матері, значить і його можна вбити – так думають жінки, які йдуть на аборт. Дымбрыл впевнений, що аборт є вбивством, адже з моменту зачаття людина наділяється свідомістю, стає живим організмом.

Заява Андрія Самсонова

Андрій Самсонов, який займає пост голови Єврейського общинного центру Республіки Бурятія, зробив пояснення щодо абортів з боку іудаїзму. Його релігія дозволяє аборти тоді, коли виношування вагітності чи пологи можуть призвести до смерті жінки, або якщо їй загрожує важка психічна травма. Але аборти, вироблені з певною вигодою, заборонені. Це відноситься і до тих випадків, коли жінка хоче перервати вагітність через фінансову неспроможність.

Заява Олексія Тарасова

Олексій Тарасов сказав, що російська православна церква проводить масову роботу, спрямовану на попередження абортів. Головним аспектом є формування системи цінностей, заснованих на сім'ї. Активні заходи в цьому напрямку приймає фонд «Подаруй мені життя», що працює на базі Бурятської єпархії. Співробітники фонду зміцнюють престиж сім'ї, намагаються відродити її роль в житті суспільства і людини, проводячи різноманітні акції. Організовуються заходи, метою яких є орієнтація на здоровий спосіб життя.

Виступ Надії Гершевич

Надія Гершевич, яка очолює цей фонд, розповіла, що великий акцент ставиться на профілактику абортів. Для цього проводяться конкурси в День матері і День дітей. В фонд надходять звернення від директорів шкіл, які просять розповісти про аборти учням восьмого класу. Тобто вже в такому ранньому віці з'являється необхідність вести роз'яснювальні бесіди. На дітей нападає бурхливий потік негативної інформації з Інтернету, телебачення, журналів. Надія Гершевич вважає, що вкрай важливо об'єднати зусилля, щоб протистояти усього цього бруду.

Коментар Людмили Єгорівни

Великі надії покладаються на лікарів-гінекологів. Від себе і від імені колег Людмила Ергонова, яка завідує жіночої консультації при поліклініці № 3, заявила, що головну мету вони вбачають у профілактиці абортів. Обов'язково оцінюється стан здоров'я всіх пацієнток, проводиться аналіз на предмет можливих протипоказань, а також оцінюється соціальний статус.


Кожна жінка, яка прийшла за направленням на аборт, розмовляє з психологом з фонду «Подаруй мені життя». Після такої бесіди багато жінки змінюють рішення і залишають дитину. Успіх є, він відчутний, але лікарі все-таки не можуть наполягати на відмову від аборту, адже остаточне рішення має право прийняти тільки сама жінка.

Категорії