Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Вагітність та ВІЛ щасливе материнство можливо!

Людство знайоме з ВІЛ інфекцією вже більше 30 років. За цей час люди з позитивним статусом з окремих індивідуумів стали помітною частиною населення.


І для них інфікованість – просто особливий спосіб життя, при якому треба дотримувати деякі правила....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Ризик зараження дитини при ВІЛ у вагітних
 • Планування вагітності при ВІЛ
 • Зачаття при ВІЛ-інфекції
 • ВІЛ-інфекція та вагітність – основні принципи народження здорової дитини

 • Із-за особливостей зараження вийшло так, що більшість носіїв вірусу молоді юнаки і дівчата, які мріють про кохання, сім'ю, дітей. ВІЛ не робить це неможливим, потрібно лише знати, як убезпечити себе, і запобігти переходу інфекції від матері до малюка.

  Ризик зараження дитини при ВІЛ у вагітних


  Якщо покластися на удачу і не робити ніяких профілактичних заходів, з вірусом народяться майже половина дітей – 40-45%. При дотриманні всіх необхідних заходів, штучному годуванні, цю цифру можна знизити до 6-8%, а за деякими даними, до 2%.


  Більше половини малюків заражається під час пологів, приблизно по 20% у різні періоди вагітності (особливо в другій половині) і при годуванні груддю.

  Планування вагітності при ВІЛ


  Стара добра істина, що зв'язує здоров'я мами і дитини, права і тут. Якщо жінка знає про свій статус і хоче завагітніти, їй обов'язково потрібно визначити вірусне навантаження в крові і з'ясувати кількість CD4 клітин.


  При не дуже хороших результатах аналізів (високий вміст вірусів і недостатнє лімфоцитів) спочатку доведеться домагатися їх поліпшення. Так вагітність пройде легше, а ризик передачі ВІЛ буде помітно нижче.


  Наприклад, при CD4 менше 200 ймовірність зараження малюка стане більше в 2 рази, а вірусне навантаження більше 50.000 вважається небезпечнішою в 4 рази.


  Оцінюється приблизна схема прийому антиретровірусних препаратів під час майбутньої вагітності:

 • якщо стан жінки та лабораторні дані не вимагали ліків до цього, перші три місяці після зачаття краще обійтися без них

 • Категорії