Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Вагітність і зайва вага: погана сумісність

Зайва вага при вагітності, особливо якщо він значний, підвищує ризик народження мертвої дитини, а також може сприяти викидня.


На основі статистичних даних вагітних жінок з нормальною та надмірною вагою зробили такий висновок британські дослідники....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Сумна статистика
 • Можливі ускладнення при вагітності і пологах
 • Норма збільшення ваги і контроль за ним під час вагітності
 • Сумна статистика


  Те, що зайва маса тіла небезпечна для майбутніх мам, відомо давно. Тепер же є науково обґрунтоване підтвердження, що розкриває ще більш неприємний факт: встановлено, що жінки, які страждають ожирінням частіше, ніж жінки з нормальною масою тіла, виробляють на світ мертвих немовлят або у них відбувається викидень в середині виношування.


  Висновок зроблений англійськими фахівцями на основі сукупного аналізу з 38 окремих досліджень. Встановлено зв'язок між вагою матері і несприятливих факторів і ризиків для дитини.

  Всього у Великобританії народжуються мертвими приблизно 6,5 тисяч дітей, і більшість з них — від жінок з ожирінням. Також у великогабаритних жінок частіше, ніж у струнких, відбуваються викидні. Всього у Великобританії фіксується в середньому 11 викиднів щодня, переважно в середині вагітності, тоді плід і гине.


  Ця причина дитячої смертності більш поширена, ніж смерть у колисці, інакше звана «синдромом раптової дитячої смерті» (коли малюк віком у кілька тижнів або місяців вмирає з невідомої причини).


  Епідемія зайвої ваги переслідує вагітних англійок — 15% від загального числа жінок в положенні — повні дами, а всього лише 20 років тому таких було 7%.


  А адже це загрожує погіршенням здоров'я майбутнього покоління — діти повних мам сильно схильні до ризику в майбутньому страждати ожирінням і діабетом.

  Можливі ускладнення при вагітності і пологах


  Самі жінки з надмірною вагою під час вагітності ризикують нажити собі цілу купу проблем зі здоров'ям: нестабільний артеріальний тиск, аритмія, гестоз (інакше званий «пізній токсикоз), поява білка у сечі, сильні набряки.


  Та й ходити, носячи на собі ще більшу вагу, дуже важко. Можуть виникнути проблеми з венами і суглобами.


  Помічено також, що у повних жінок часто народжуються дуже великі діти. У багатьох випадках тазові кістки не в змозі «пропустити» малюка при пологах, тому лікарі змушені зробити кесарів розтин породіллі.


  А такий метод пологів, будучи неприродним, приносить ще й додаткові ризики для матері — тривалі кровотечі, погане загоєння шва, ендометрит.

  Втім, дитина-кесаренок теж чимало страждає: різкий перехід з внутрішньоутробної середовища в зовнішню загрожує можливістю подальших проблем з імунною, дихальної і нервової системою.


  Для чого і як роблять клізму перед пологами, розповість наша стаття.


  Про те, як визначити вагітність в домашніх умовах без тіста, читайте в цій статті.


  А тут все про препарат /mozno-li/mozhno-li-lekarstva/renni-pri-beremennosti.html Ренні під час вагітності.


  Зрозуміло, набір ваги під час вагітності — нормальне явище, адже крім збільшення жирової тканини, відбувається підвищення об'єму крові і води в організмі, розвивається плід.


  Але вага не повинен рости занадто швидко, за цим стежать гінекологи, які спостерігають у жіночій консультації майбутніх мам.


  Існують спеціальні таблиці, де прописані оптимальні прибавки по тижнях вагітності в залежності від початкової комплекції жінки. На них лікарі і орієнтуються, але майбутнім мамам також буде корисно звіритися з таблицею.

  Норма збільшення ваги і контроль за ним під час вагітності


  Нескладно тримати себе в руках під час перебування в цікавому положенні. Просто необхідно зупиняти свій вибір на корисній їжі, багатої вітамінами, і не сильно калорійною.

  І не в якому разі не їсти «за двох», всупереч поширеному переконанню. Це стосується не тільки дам «в тілі», але і цілком струнких.


  Відомі випадки, коли жінки нормального або навіть худорлявої статури під час вагітності набирали по кілька десятків кілограм, наражаючи себе і свою дитину невиправданого ризику.


  Лікарі нерідко призначають вагітним жінкам із зайвою вагою або при надмірній його збільшення розвантажувальні дні. І в цьому немає нічого страшного.


  Малюк аж ніяк не «оголодает», а ось для здоров'я і самопочуття майбутньої мами регулярне проведення розвантажень позначиться найкращим чином, що позначиться і на дитині.


  Якщо є зайва вага, то краще до планування вагітності його скинути. Але це в ідеалі. Деякі жінки починають замислюватися про свою формі і здоров'я, вже виношуючи малюка.


  Схуднути можна навіть під час вагітності за рахунок зменшення жирової тканини, але допустимо, якщо є ожиріння, а не просто повнота.


  І в цілому прибавка маси тіла за всю вагітність повинна бути набагато менше, ніж у жінок звичайного статури.


  За здоров'ям і масою тіла потрібно стежити завжди, а під час вагітності особливо ретельно. Тим більше, що ризик ускладнень при зайвій вазі або ожирінні так великий у жінок в положенні.


  Краще відмовитися від надмірного поглинання різної не корисної їжі і ретельно контролювати свою вагу, ніж піддавати себе неприємностей, пов'язаних з ускладненнями, і ризикувати здоров'ям і навіть життям маленького чоловічка.

  Категорії