Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Випадання волосся у дитини — проблема природного або медичного характеру?

Випадання волосся завжди викликає панічний жах у представників обох статей. А якщо волосся лізуть у їх новонародженої дитини — це сприймається ними як катастрофа. Тим більше що лисина у немовляти зв'язується зі страшною хворобою — рахіт. І навіть якщо медики кажуть, що все в порядку, тривога змушує їх оббивати пороги інших фахівців у пошуках істини і заспокоєння. Звідки ж знати молодим батькам, що така особливість зустрічається в 90% випадків?

Обґрунтовані переживання батьків з приводу появи залисини у дитини?

Трохи про дитячих волоссі


Волосся у дитини з'являються ще задовго до його народження: приблизно з 15-ма з 20-ю тижня вагітності. Але це, швидше, ніжний пушок, ніж волосся в нашому розумінні. Лануго (так його називають) покриває все тіло, а до моменту народження найчастіше він змінюється на проміжний варіант волосяного покриву, який залишається тільки на голівці. І якщо лануго геть позбавлений пігменту, проміжні волоски, які теж на дотик дуже м'які і повітряні, пігментовані в залежності від генетичної схильності.


В утробі матері дитина вже має «початковий» волосяний покрив.

Доводилося вам спостерігати за зміною покриву цуценя або курча? Як поступово вони з маленьких «плюшевих» грудочок перетворюються на дорослих особин, скидаючи свій пушок і змінюючи його на грубу вовну (пір'я)? Точно так само і наші діти до 4-6 місяців переживають період ювенальної линьки, в результаті чого отримують більш густу і грубу шевелюру на голові.


— Ох, багата у тебе, Васько, шевелюра!

Однак і цей волосся все ще раз у п'ять тонше і ніжніше дорослого, термінального. Відповідно, за ним потрібен особливий, делікатний догляд з використанням спеціальних засобів і інструментів. Якщо це не передбачити, можна зіткнутися з такою проблемою, як випадання волосся.

Травматична випадання

Неправильний догляд за головкою малюка може призвести до травмування ніжних волосяних цибулинок і інтенсивного випадання волосків.


Щоб уникнути цього, необхідно підбирати засоби для миття, призначені спеціально для немовлят, і користуватися ними не частіше разу на тиждень. В інше же час просто промивати шевелюру, навіть якщо через неї просвічується шкіра, звичайною водичкою.

При наявності гнейсу (жовтуватого нальоту у вигляді кірочок) категорично не рекомендується його механічне видалення з шкіри. Малышику роблять своєрідну масляну маску, в результаті якої гнейс розм'якшується і легко усувається при купанні, м'яким масажуванням (можна з використанням спеціальної щіточки).

Заняття в басейні для немовлят — це надзвичайно корисний захід, який зміцнює імунітет малюків, надає благотворну дію на організм в цілому, допомагає вилікувати деякі захворювання.


Не менш корисними є заняття на фітболі. Фітбол буде корисний для малюків різного віку. Така гімнастика принесе і мамі і малюкові масу позитивних емоцій.

Грибкові і нервові ураження волосяного покриву


Ще одна причина, чому в дитини випадає волосся, може критися в грибковому ураженні шкірного покриву голови. До таких захворювань відносять аллопецию і стригучий лишай. У першому випадку локони випадають стрімко, іноді за кілька годин, але, ні лущення, ні почервоніння не відзначається.


Голова свербить

Категорії