Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Випуск 1. Історія з життя: прибираємо наслідки гіпотонус і відновлюємо м'язи дитини

Авторська колонка Марини Ходоренко «Мамская альтанка».


Матусі, рада знову вітати вас на сторінках улюбленого онлайн-журналу «улюблене Дитя — мале, нерозумне». За нещодавно традицією відкриваємо нову темку для альтанки» — гіпотонус м'язів у дитини.


Не буду втомлювати вас медичною термінологією, причинами і наслідками, а розповім вам про свій досвід лікування цього заболеванияс точки зору матусі, прочувствовавшей всі складнощі «зсередини». З медичної версією на неврологічні проблеми можна ознайомитись, на прикладі доктора Комаровського, переглянувши нижче представлений відео:

Як я зіткнулася з цією проблемою


Причин виникнення гіпотонус у дитини безліч. Одна з них — родова травма. На жаль, це — наш випадок. Хто б міг подумати, що другі пологи, які протікали без будь-яких ускладнень, можуть завершитися переламаною ключицею і гіпоксією у дитини? Малюк був досить великий 4 кг 200 р. Бригада лікарів не справлялася з потоком породіль в той момент, тому прискорювали процес пологів — і мого «пупса» просто видавили. Ось результат.


2-у добу:

4-ту добу:

Вже в родзалі дитині було введено ліки, щоб прибрати жахливу гематому на голові. Руки у нього погано працювали, практично був відсутній хапальний рефлекс. На мої скарги, лікарі в пологовому будинку не реагували і відповідали, що все нормально, а я — дуже недовірлива матуся. Поставили 8 з 10 по Ангар, причому про зламану ключицю грудничка я дізналася випадково. Як виявилося, це «маленьке ПП» навіть в карту вписувати не хотіли! Н-да. Слава Богу, на цьому все погане закінчилося! На всьому шляху одужання нам траплялися чудові лікарі: людяні і дуже компетентні у своїй справі!


6-ту добу:

Виписалися. Додому до нас прийшла доктор, яка замінювала дільничного лікаря у відпустці, яка виявилася лікарем-неврологом. Вона відразу визначила нашу проблему — гіпотонус у немовляти, внаслідок гіпоксії. На сьому добу ми почали приймати препарат, що дозволяє збільшити надходження кисню в мозок, тим самим, підвищуючи його активність. У три місяці ми стали відвідувати масаж і одночасно центр реабілітації, де нам була призначена лікувальна гімнастика для немовлят.


Добра тітка Інна робить Степко (3 місяці) масаж:

Відео про дитячому масажі від доктора Комаровського:

Після сеансу масажу при гипотонусе (якщо мені не зраджує пам'ять, то нам призначали загальний масаж №10), ми прямували в центр реабілітації, тобто лікування проводили комплексно.

Наші поїздки в інший кінець міста тривали до віку 1 року, з проміжками відпочинку в три тижні. Періодично нам призначали фізіопроцедури і лікарські препарати, ми постійно відвідували невропатолога і ортопеда, а також були звільнені від щеплень. Вакцинуватися почали після року.


Завдяки ранньому виявленню проблеми і правильно підібраного лікування ми відновили мозкову активність, тим самим, виключивши виникнення серйозних наслідків. Сьогодні Степко 3,5 року — це рухливий і розумний дитина і, незважаючи на зайвий дитячий вагу, він своєчасно перекинувся, сіл і пішов.

SOS: до кого звернутися за допомогою

Свого першого малюка я народжувала в центрі «Мати і Дитя» р. в Мінську на платній основі. Все пройшло чудово, залишивши після себе спокій, впевненість і багато позитивних емоцій. Тому, йдучи на другі пологи на бюджетній основі, я думала, що все знаю, була впевнена у своїх силах і хотіла народжувати ближче до дому. Результат цього сумного досвіду вам відомий.


І ось третя вагітність. Я знала, що своє життя і життя дитини я довірю тільки високоосвіченим фахівцям, не покладаючись на «авось», і вирішила знову їхати в «Мати і Дитя».


І ось 11 січня, «Мати і Дитя», 4 поверх, обсервація, 12-45 дня — пологи позаду. Чудові лікарі, швидкі рішення доктора Наталії Володимирівни та допомога акушерки Катерини Валеріївни допомогли зберегти життя мені і моїй дитині.


У мене народився чудовий хлопчик. Я розуміла, не те щоб він маленький, ні, скоріше якийсь слабкий. Він легко лякався, при цьому у нього починало битися все обличчя, не просто підборіддя, а він весь.


Консультацію невропатолога вибити у мене не вийшло, у нас при поліклініці його немає, а направлення в іншу поліклініку не давали, по причині відсутності явних свідчень. Як результат — дитина пізніше став тримати голову, довго не перевертався і пізно сіл (8,5 місяців).


Коли Егорушке виповнилося 7 місяців, я забила на сполох. Не сидить. З працею і скандалами, через головлікаря поліклініки, але все-таки вибила номерок до невропатолога, де нам прописали Енцефабол, масаж, ЛФК, і направили на консультацію в обласну лікарню р. Могильов.


Приїхали на консультацію до відділення реабілітації для дітей до року. Нам поставили діагноз: гіпотонус ніг і рук з відставанням у моторному розвитку. Лікар була вражена, сказавши, що дитина має бути «клієнтом» з 4 місяців.


Я нескінченно вдячна доктору Наталії Олександрівні, за її доброту, приголомшливе терпіння і колосальний досвід в роботі з такими дітками. Аналізи і обстеження вузьких спеціалістів, які нам не робила рідна поліклініка, були призначені негайно:

 • нам зробили генетичне обстеження зі спеціальними аналізами і тестами,
 • взяли загальні аналізи, біохімію і аналіз на імунітет,
 • ми пройшли:
 • окуліста,
 • ортопеда,
 • дефектолога,
 • кардіолога,
 • лора,
 • стоматолога.
 • Після завершення обстеження, лікар прийшла до нас в палату, все пояснила і заспокоїла, призначивши лікування. На питання про можливі причини зниженого тонусу, відповіла, що в нашому випадку це може бути пов'язано:

 • З віком матері. Після 30 років дитиною гірше засвоюється кальцій і калій (в утробі матері)

 • Категорії