Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Висота дна матки: запитаємо у доктора або виміряємо самостійно?

Вагітність є таким моментом у житті жінки, коли в її організмі визначено все змінюється, навіть зсувається зі своїх місць, для того щоб дати більше простору такого важливого органу, як матка.


Адже, як нам достеменно відомо, саме з маткою пов'язана вагітність і саме в ній відбувається зародження нового життя. У міру того як дитина росте в матці, відбувається і розширення матки, збільшуючись, вона піднімається все вище і вище. ...

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ


Відомості про висоту дна матки мають важливе значення, тому так часто доводиться чути від гінеколога про висоті матки. Ці знання дають йому зрозуміти те, на якому місяці вагітності ви знаходитеся і коли у вас приблизна дата пологів.


Тому не варто дивуватися тому, що при кожному огляді вас гінекологом висота дна маки буде виміряна в обов'язковому порядку.

Висота дна матки по тижнях

На ранніх термінах гінеколог з допомогою промацування визначає те, наскільки збільшилася матка. Але пройде якийсь час, і настане другий триместр вагітності. Саме з цього періоду і починають вимірювати висоту дна матки.


Але спочатку давайте визначимося, що таке висота дна матки.


Висотою дна матки називають відстань між найвищою точкою матки і верхньої точкою лобкового симфізу.

Дном матки прийнято називати саму її високу точку. Виміряти висоту дна матки можна сантиметровою стрічкою або тазомером, і це вимір відбувається безпосередньо при кожному огляді.


Лікар робить це для того, що виявити чітку картину вашого стану здоров'я і здоров'я вашого ще не народженого малюка. Ці виміри щоразу вносяться в обмінну карту, тим самим лікаря-гінеколога нескладно буде відстежити динаміку зростання немовляти, що дуже важливо.


З кожним тижнем висота дна матки стає все більше. З 13 тижня матка починає виходити за межі тазової області, піднімаючись все вище. Тим самим можливість зондування матки через черевну стінку ніяких складностей не викликає, і з кожним тижнем виконати це стає все легше.


Якщо говорити про те, як змінюється висота дна матки по тижнях, то вона приблизна дорівнює терміну вагітності.

Наприклад, якщо ви знаходитесь на 25 тижні вагітності, то висота дна матки приблизно дорівнює 25 сантиметрам.

Вимірювання висоти дна матки в домашніх умовах

Є така категорія жінок, яка буває стурбована своїм становищем до неможливості. Такого роду жінкам буває цікаво все, що з ними відбувається, до найдрібніших подробиць.


І, звичайно, вони хочуть перевірити всі самі, особливо якщо це стосується вагітності. Отже, давайте почнемо.


Для початку вам необхідно буде провести випорожнення сечового міхура для того, щоб ваші свідчення були більш достовірними. Після лягайте на диван і випрямити ноги, як ви це робите при відвідуванні гінеколога.


Потім вам необхідно визначити те місце, де матка закінчується. Для цього потрібно буде покласти руку десь в районі лобкової кістки в середині живота і проводити пальцями вгору до тих пір, поки не знайдете те місце, де живіт з твердого стає м'яким.


Саме це і буде місцем, де закінчується матка. Це і є дно матки. За допомогою сантиметрової стрічки можна виміряйте відстань, яку ви пройшли.


У нормі ваші дані будуть відповідати тій тижня, на якій ви перебуваєте. І тільки до кінця вагітності, до моменту настання пологів матка опускається і стає нижче.


Ну ось, тепер ви дізналися, як проводити виміри висоти дна матки. Так що ви вже трохи лікар. Бажаємо вам благополучних пологів!

Категорії