Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Втрата ваги при вагітності: варіант норми чи проблема?

Вважається, що майбутня мама протягом всієї вагітності повинна набирати вагу. Існують норми, скільки саме і на якому терміні вагітна жінка повинна додати у вазі.


За весь термін вагітності жінка повинна в нормі поправитися на 10-15 кг, хоча допускаються і варіанти норми. Одним з таких варіантів норми є втрата ваги при вагітності....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Перша половина вагітності
 • Друга половина вагітності
 • Підіб'ємо підсумки

 • Однак сильні відхилення від норм повинні насторожити – з ними необхідно звернутися до лікаря.

  З чим пов'язана втрата ваги у вагітної жінки? Що є нормою, а що повинно насторожити? Як це може відбитися на здоров'я мами і малюка? Спробуємо розібратися в причинах і оцінити становище, варто бити тривогу.

  Перша половина вагітності


  Якщо вагітність протікає благополучно, то на прийом до лікаря до 28 тижнів жінка приходить раз на місяць, потім – два рази на місяць. Здоров'я малюка заслуговує того, щоб мама зазнала незручності і відвідувала лікаря регулярно.


  Крім необхідних аналізів та інших досліджень лікар обов'язково зважить майбутню маму, а також порекомендує стежити за своєю вагою і вдома.


  Самостійно зважуватися потрібно вранці та натщесерце, в одній і тій же одязі – для того, щоб можна було порівнювати отримані показники.


  Перші 8-9 тижнів вагітності збільшення ваги зазвичай немає, і це зрозуміло. Токсикоз, блювота, іноді пронос, втрата апетиту, підвищена слинотеча – звичайні супутники першого триместру вагітності. За перші три місяці жінка може набрати один-два кілограми, може і зовсім втратити у вазі.


  Лікарі вважають, що втрата ваги у першій половині вагітності є варіантом норми і зустрічається не так вже і рідко. Після того, як зникне токсикоз, вага спочатку приходить до вихідного значення, а потім починає збільшуватися.

  При сильному токсикозі, блювоті частіше 4 разів на добу порушується водно-сольовий баланс організму, виникає загроза здоров'ю мами і малюка, який з зневодненого організму матері не отримує харчування в необхідному обсязі.


  Потрібно звернутися до лікаря, можливо, буде потрібно госпіталізація. В умовах стаціонару жінці проведуть необхідне лікування.


  Однак дуже переживати не варто: невелика втрата ваги при вагітності не повинна бути причиною хвилювань. Вагітній жінці взагалі не варто нервувати, тим більше що від переживань вона теж може втрачати вагу.


  Потрібно регулярно зважуватися, хоча б раз на тиждень. Результати ретельно записувати в щоденник. Туди ж варто записувати свій раціон – так буде краще його аналізувати і робити висновки.


  Навіть при сильній нудоті і відсутності апетиту потрібно забезпечити малюкові надходження необхідних речовин. Сир і фрукти краще булочок, а маленький шматочок відвареного м'яса – трьох сардельок. Якість їжі для мами і малюка важливіше її кількості.


  Не можна голодувати – приводити фігуру в порядок будемо після пологів. Потрібно добре відпочивати і спати. Нервова система майбутньої мами потребує особливої турботи.

  У цій статті ви дізнаєтеся все найпотрібніше про окружність живота при вагітності.


  А тут розказано про цитомегаловірус під час вагітності.

  Друга половина вагітності


  У другій половині вагітності вага починає рости. Важливо, щоб надбавки були рівномірними, без різких стрибків.


  Якщо жінка набирає вагу, це говорить про нормальний розвиток дитини. Але й втрата ваги не завжди буває сигналом тривоги. Малюк може цілком благополучно розвиватися за рахунок ресурсів, накопичених в організмі матері.


  Якщо все-таки втрата ваги при вагітності значна, потрібно сказати про це лікареві. Він оцінить стан жінки, поцікавиться режимом дня, раціоном харчування і дасть необхідні рекомендації.


  Звичайні аналізи крові і сечі, ультразвукове дослідження, КТГ, доплерометрия та інші цілком звичайні обстеження, що проводяться в жіночій консультації, покажуть, чи нормально розвивається дитина, правильно функціонує плацента.


  Тому майбутній мамі так важливо всі місяці вагітності регулярно відвідувати лікаря.  При стрімкої втрати ваги в організмі вивільняються кетони (це призводить до підвищення ацетону і погано впливає на розвиток мозку дитини). Рівень ацетону перевіряється звичайними аналізами. Тому так важливо інформувати лікаря про коливання ваги.


  Може бути, причиною втрати ваги стала хвороба або стрес. Досить усунути причину проблеми – і все налагодиться. Якщо лікар запевняє, що за результатами аналізів все добре, значить, не варто хвилюватися.


  Перед самими пологами втрата ваги при вагітності може виступити в якості самого раннього попередника пологів. Організм готується до пологів, в ньому відбуваються різні зміни, які можуть призвести до втрати апетиту, що і знижує вагу.

  Підіб'ємо підсумки


  Навіть якщо вагітна жінка їсть багато, вона може втрачати у вазі. Крім інших причин втрата ваги при вагітності може з'явитися і від неповноцінного харчування.


  Вага залежить не тільки від того, скільки їсть жінка, але і від того, якої якості її їжа. У харчування вагітної повинні входити корисні продукти, що містять достатню кількість вітамінів і мікроелементів.


  По-перше, невелика втрата ваги не повинна турбувати вагітну жінку. Потрібно регулярно зважуватися і вести щоденник: вага, надбавка або зниження, раціон харчування. Якщо виникнуть проблеми, ці записи допоможуть знайти причину.


  По-друге, регулярно відвідувати лікаря і здавати аналізи. Задавати питання лікаря – не варто соромитися. Завдання лікаря – зробити все, щоб мама і малюк були здорові. Не треба боятися госпіталізації: неприємний період пройде, а дитина буде здоровою.


  По-третє, подбати про раціоні: харчування має бути повноцінним і багатим вітамінами і мікроелементами. Якість їжі важливіше її кількості.


  У цій статті розповідається що таке довжина цервікального каналу при вагітності.


  А тут ви дізнаєтесь кому і навіщо виписують Елевіт.


  Залишайтеся на нашому сайті / і ви знайдете для себе багато корисної інформації.

  Категорії