Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Як допомогти дитині, якщо у нього алергія на картоплю?

Як багато батьків можуть похвалитися повною відсутністю у свого чада будь-яких алергічних реакцій? Мабуть, у наш час таких не так вже й багато. А за великим рахунком більшість молодих тат і мам хоч раз, але виявляли почервоніння або висип на шкірі дитини після з'їденої мандаринки (апельсинки, шоколадки, горішки і т. д і т. п.), або ж після використання чергової нової упаковки підгузників.


Причин для виникнення алергії у дитини може бути безліч. І при виявленні перших ознак алергічної реакції ми відразу ж починаємо шукати причину в списку найбільш алергенних продуктів. Але іноді ця сама причина криється в здавалося б найшкідливіших продуктах, підозра на яких падає лише в останню чергу. Один з таких продуктів – картопля.


...

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Чому може з'явитися?
 • Діагностика
 • Симптоми
 • Лікування
 • Чим годувати?
 • Чому може з'явитися?


  Насправді, даний вид алергії зустрічається досить рідко. Більш того, картопля знаходиться на почесному місці в системі дієтичного харчування, і рекомендується лікарями, як безпечний продукт, що підходить для противоалергенной дієти.


  Але не так давно, бельгійськими вченими були проведені дослідження на предмет виявлення алергенних реакцій у дітей на картоплю. Для експерименту були обрані діти у віці від 3,5 місяців до двох років, які страждають алергічними реакціями незрозумілого походження. Дослідники вирішили з'ясувати причини алергії.


  В результаті обстеження було виявлено, що цей овоч викликав негайну алергічну реакцію у кожного четвертого малюка, а у всіх інших проявилася алергічна реакція уповільненого типу. Вчені запропонували батькам виключити продукт з дитячого раціону – внаслідок цього, у 7 з 8 випадків було виявлено зниження інтенсивності алергічної реакції в два рази.


  Як правило, дана алергія починає виявлятися у дітей з початком введення в прикорм даного овоча. Причини виникнення алергії можуть бути різними, оскільки алергеном тут виступає, як правило, не сам овоч в цілому, а його компонент, і найчастіше алергеном є картопляний крохмаль, який у досить великій кількості, міститься в цьому овочі.


  Але також можлива реакція на його білки (туберин і пентон).

  Варто відзначити, що не рідкісні випадки, коли у дітей, що страждають таким захворюванням, що виникає подібна алергічна реакція на все сімейство пасльонових.

  Діагностика


  По-перше, кожній мамі дитини, що страждає алергічними реакціями, варто порекомендувати завести блокнот, в якому потрібно буде вести щоденник прийому продуктів як дитиною і мамою (у разі, якщо мова йде про грудничке). Це суттєво полегшить пошук алергенів.


  Якщо ви все ж запідозрили, що саме картопля викликає алергію у вашої дитини, то варто провести «експеримент». Суть його полягає в тому, що овоч вилучається з раціону на кілька тижнів, а потім його знову повертають в меню дитини. В цей час необхідно фіксувати зміни в стані хворого – зникли симптоми алергії після виключення з раціону картоплі, і виникли знову після його повернення. На основі цього можна буде зробити висновок про причетність картоплі до харчової алергії дитини.


  Проведення цього «експерименту» має строго контролюватися педіатром, щоб уникнути поганих наслідків, повторне введення в раціон алергенного овоча може викликати серйозну реакцію організму, аж до анафілактичного шоку.


  У разі, якщо у дитини спостерігається серйозна алергічна реакція на якийсь продукт, то варто негайно звернутися до алерголога, який проведе необхідне обстеження.


  Доктор може призначити проведення шкірних тестів. Невелика кількість можливого алергену, у мінімальній концентрації, вводиться під шкіру хворого, і подальшої реакції організму, лікарем визначається причина алергії. Але цей метод дослідження не рекомендується дітям до 5 років. Так само лікар може призначити аналіз крові CAP-RAST або ELISA, або який алергоскрінинг. При діагностуванні в лабораторії алергічної реакції на картоплю використовується алерген f35.

  Симптоми


  Найчастіше перші симптоми алергії виникають відразу після вживання картоплі в їжу. Існує велика кількість ознак, які можуть з'явитися після вживання алергенного продукту. До можливих симптомів алергії варто віднести:

 • кропивницю

 • Категорії