Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Як користуватися газовідвідною трубочкою — керівництво для мами

Кишкові коліки у новонароджених — фізіологічна норма, яка може проявлятися в легкій і важкій формі. Цей стан супроводжується скупченням газів в кишечнику і болями від здуття живота. Щоб допомогти дитині проштовхнути газики мами роблять масаж, кладуть на животик теплу пелюшку і дають вітрогінні засоби. Але коли малюкові нічого не допомагає, залишається ще одна міра — використання газовідвідної трубки.


Газовідвідні трубки виготовляють з м'яких і нетоксичних матеріалів.

Що це таке?

Газовідвідна трубка являє собою пристрій, призначений для вивільнення газів, накопичених в кишечнику. Воно має вигляд довгої злегка розширюється трубочки, виготовленої з пластику або гуми. Кінці трубки заокруглені. Деякі моделі на кінці, призначений для введення, мають обмежувач, що забезпечує безпечне проведення процедури.


Користуватися трубочками для усунення здуття живота у немовлят почали в 20 столітті, коли з'явилися перші медичні вироби з гуми: клізми, спринцівки і піпетки. Наші бабусі самостійно робили з них трубки, за допомогою яких полегшували стан своїх дітей. Сьогодні їх масово виготовляють виробники медичної техніки.


Принцип дії газовідвідної трубки полягає в подразненні кишечника шляхом її введення в анальний отвір малюка. Кишечник починає активно скорочуватися, допомагаючи газів просунутися до виходу. Відкриті кінці трубки полегшують їх виведення назовні.

Анастасія пише:


«Газовідвідна трубка — справжній порятунок, коли проблема більше нічим не вирішується. Я не думаю, що при будь-якому крику потрібно відразу сунути трубочку в попку. Просто бувають моменти, коли животик сильно роздутий, а пукати малюк сам ніяк не хоче. Це буває корисно, якщо мама випадково з'їла «неправильний» продукт, який викликав здуття».


Коліки у малюка можуть тривати до півроку.

З якого віку можна використовувати?

Газовідвідні трубочки можна використовувати для новонароджених. Зазвичай необхідність в них виникає, коли дитині виповнюється 2 тижні. У цей час колись стерильний кишечник активно заселяється мікрофлорою, чим і обумовлені дитячі коліки. Фізіологічно цей процес зазвичай закінчується самостійно до трьох місяців.


Увага! Іноді коліки затягуються і тривають до 4, 5 і навіть 6 місяців. І періодично живіт може турбувати дітей до року. Постановка газовідвідної трубки в такому випадку теж допомагає усунути здуття.

Як користуватися?

Перед тим як користуватися газовідвідною трубкою, переконайтеся, що гази не можуть вийти самостійно. Для цього складіть пелюшку 8 шарів і пропрасуйте праскою. Рукою перевірте, не обпікає її поверхню. Якщо ні — покладіть пелюшку на животик немовляті. Від тепла гази розширюються, і вони починають просуватися до виходу.


Якщо дитина так і не впорався з газиками, допоможіть йому вправа «велосипед». Притискайте ніжки до животика і відводите їх назад, розпрямляючи. І знову притискайте до живота. Ця вправа допомагає активізувати кишкову перистальтику.


Зробіть масаж:

  • Покладіть теплу руку на праву частину животика малюка і проведіть її з легким тиском до середини.
  • Потім ніжно проведіть рукою від центра живота до його нижньої частини, проштовхуючи гази назовні.
  • Повторіть кроки 1 і 2 тричі.
  • Покладіть руку на ліву частину живота і проведіть нею до середини.
  • Потім від центра живота до його низу

  • Категорії