Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Як пережити поява перших зубів у дитини

Дитина — це велика радість для батьків. Разом з ними він переживає всі свої головні моменти життя — перші слова, перші кроки. Батьки повинні стежити за розвитком дитини, вчити його, допомагати йому. Важливим етапом життя, як для малюка, так і для всієї його родини, є прорізування перших молочних зубів. Поява перших зубів — дуже важливий процес, і батьки повинні допомогти дитині в цей період його життя.

Батьки, готуйтеся! Скоро ваше чадо почне кусатися.

Розвиток зубів — процес довготривалий

Закладка молочних зубів відбувається ще в утробі матері. Тоді формуються зачатки молочних зубів.


За даними досліджень українських вчених 2013 року, для того, щоб у дитини в майбутньому не розвивався карієс, матері під час вагітності необхідно забезпечити надходження великої кількості фтору в організм. Фтором багата морська і річкова риба.

Якщо матуся не їсть рибу або в період вагітності організм не сприймає її, то можна придбати в аптеці Фторид натрію. Він містить фтор у великій концентрації та не шкодить здоров'ю дитини і матері.


Річкова риба повинна бути одним з улюблених страв майбутньої мами.

Однак перед застосуванням будь-якого лікарського препарату під час вагітності обов'язково необхідно проконсультуватися з лікарем.

Порядок появи і подальшої зміни зубів у дитини

— Спокійного життя я вам не обіцяю!

Перші зуби у дитини з'являються у віці півроку. Це досить неприємний і болісний процес для малюка, тому батькам буде важко його не помітити. У деяких дітей зубки можуть з'являтися раніше чи пізніше — від 4 до 9 місяця життя.


В якому віці з'являються зуби залежить від перебігу вагітності, стану здоров'я дитини та оточуючих факторів.

Першими з'являються різці — передні зуби, після них — ікла і моляри. У дітей всього 20 молочних зубів: 4 різця на нижній і верхній щелепі, по 2 виступаючих ікла і по 4 моляра. На відміну від дорослих, у дитини немає премолярів (у дорослих їх 8) і «зубів мудрості». Відомий український лікар-педіатр Євген Олегович Комаровський наводить такі терміни для появи перших молочних зубів:

 • Нижні центральні різці з'являються в 6 місяців.
 • Верхні центральні різці прорізуються в 8 місяців.
 • Верхні латеральні різці (два різця з боків від перших центральних різців) в 10 місяців.
 • Нижні латеральні різці — 12 місяців.
 • Перші моляри з'являються в 12 — 15 місяців.
 • Ікла з'являються не раніше 17 місяці, можуть прорізатися і на 20.
 • Останніми з'являються другі моляри — до кінця 2 року життя.
 • Коли прорізаються перші зуби у дитини, між ними, як правило, відсутні щілини. Це абсолютно нормально і правильно. Але по мірі розвитку дитини, переважно перед початком зміни зубів на постійні та в процесі збільшення щелепи, починають з'являтися невеликі проміжки. Це досить важливий процес, адже корінні зуби за розміром завжди більше молочних.


  Всього кілька років і нетямущий малюк перетворитися на чарівну леді.

  Якщо ж не утворюються фізіологічні проміжки між зубами, зуби не можуть повністю прорости і частково залишаються в щелепи. В результаті цієї дитини формуються криві постійні зуби. В той час, як з'являються нормальні проміжки між зубами, коріння перших зубів починають «розсмоктуватися» і зуби хитаються. Після цього молочні зуби поступово випадають.

  Малюк, який тільки-тільки починає ходити ще не може повідомити про свій стан, не може сказати, що його турбує і де болить. Дуже часто простудні захворювання у маленьких діток супроводжуються нападами кашлю. Як впоратися з неприємними симптомами і перемогти кашель у однорічного малюка розповість наша стаття.


  Не спите вночі? Ваш чоловік насилу встає і часто запізнюється на роботу? Дитина плаче добу на проліт? Як бути і що робити? Ці питання задають собі мами маленьких діток ось вже протягом багатьох років. На цій сторінці опубліковані поради лікарів і досвідчених мам, які допоможуть швидко і без зусиль укласти малюка спати.

  Ознаки, що вказують на можливу появу зубів


  На всьому протязі періоду появи молочних зубів у малюка змінюється стан здоров'я. Це проявляється у вигляді різних симптомів. Симптоми передують прорізуванню кожного нового зуба, але вони можуть різнитися в різних дітей. І навіть в однієї дитини при прорізуванні різців можуть бути одні симптоми, а при прорізування іклів і молярів — абсолютно інші. Це пов'язано з розвитком організму і нервової системи дитини. Перші ознаки можуть розвинутися за місяць до появи першого зуба.

 • Найперший і головний симптом — набряк і запалення ясен. При дотику до десні малюк відчуває біль і реагує сильним криком, обуренням і плачем.

  Справжні чоловіки терплять біль з посмішкою на обличчі.

 • Ближче до часу прорізування зуба, дитина відчуває біль при дотику до десні — ясна починають хворіти постійно. Дитина може прокидатися вночі від болю і кричати.
 • Із-за постійного відчуття хворобливості дитина втрачає апетит та інтерес до їжі. У цей період потрібно примушувати дитину їсти — йому потрібна енергія.
 • Рясне слиновиділення — один з перших симптомів того, що у дитини «лізуть зуби.
 • Практично у всіх дітей підвищується температура. У кого-то це виражено не сильно — може бути лише 37,2 С. Але у деяких дітей температура підвищується вище 38С. Найчастіше це спостерігається в нічний час. Навіть якщо батьки знають, що підвищення температури пов'язано тільки з прорізуванням молочних зубів, в обов'язковому порядку необхідно дзвонити лікарю-педіатру і їхати в лікарню. Температура вище 38С небезпечна для життя маленької дитини!

  Якщо у дитини висока температура терміново зверніться до лікаря!

 • Дитина починає тягнути в рот різні предмети і намагається їх гризти. Це допомагає його зубика «пробитися» через десну. На даний момент існує велика кількість прорізувачів — спеціальних іграшок, які дітям можна гризти. Вони готують десну до появи зуба.
  Відомий дитячий лікар-стоматолог Чижевський Іван Володимирович радить давати дітям замість гризунків галетне печиво. Дитина його не їсть, а просто «сточує» про нього десну. При цьому воно більш м'яке і десна менше травмується. Коли шматочок печива падає, дитині можна дати іншої, а гризунок, після падіння на підлогу, в обов'язковому порядку необхідно прокип'ятити, а потім дати йому охолонути. В іншому випадку дитина ризикує занести інфекцію в порожнину рота.
 • У деяких дітей при появі зубів з'являються симптоми загальної інтоксикації – нудота, блювання, пронос.
 • Поява перших зубів може супроводжуватися нежиттю. З-за цього батьки не відразу розуміють, що відбувається з їх дитиною.

  — Ох, як же я втомився. Швидше би все закінчилося.

 • У багатьох дітей з'являється на десні маленька біла лінія, за якою « розумні» батьки стучать чайною ложкою і отримує неголосний лункий звук. За правилами бабусь при цьому використовується срібна ложка. Насправді тонка біла лінія — це випинання з десни зуба. І б'ючи по лінії будь ложкою або будь-яким іншим предметом, батьки сильно травмують ясна, зуб і доставляють масу больових відчуттів дитини. Так що робити це не варто.


  Спокуса велика, але тримайте себе в руках!

  При появі величезного бажання дізнатися, що у дитини скоро з'явиться зуб, краще всього звернутися до дитячого стоматолога.


  Чи знаєте ви, що кропова (фенхелевая) вода допомагає відходженню газів у новонародженого, знімає спазми гладкої мускулатури, покращує процеси травлення і має антимікробну дію. Вживати її можна з 2-тижневого віку. Кропова настоянка так само корисна годуючим матусям.


  Пальчикові ігри — це один з найефективніших засобів розвитку моторики у маленьких діток. Розвинена моторика є гарантією нормального інтелектуального і фізичного розвитку дитини. За більш повною інформацією пройдіться по цьому посиланню www./intellekt/motorika/palchikovye-igry-2-3-goda.htm.


  Молодим мамам буде корисна замітка, в якій докладно розповідається про роль тім'ячка для організму дитини і про час, коли м'яке тім'ячко має затягтися.

  Що робити, коли ріжуться зубки?

  Для дитини поява перших зубів — це величезний стрес. Він ще не розуміє, що з ним відбувається і чому йому боляче. Про те, чим допомогти дитині, замислюються всі батьки.


  Хто, як не тато підніме настрій крихті.

  Дитину потрібно відволікати. Діти в цей період схильний до примх та частій зміні настрою. Потрібно переключати увагу дитини з почуття дискомфорту. Для цього можна грати з ним, підкидати його, розповідати йому що-то і вчити його говорити.


  З дітьми старшого віку можна гуляти і влаштовувати активні ігри на свіжому повітрі. 90% інформації людина одержує через зоровий аналізатор, якщо включити дитині мультики або показувати яскраві, барвисті картинки, це приверне його увагу на деякий час.


  — А чи не зайнятися нам будівництвом?

  Ще один спосіб заспокоїти дитину — зайняти його руки. Можна придбати дитячий великий кубик Рубіка або конструктор з великими деталями. При цьому дитина не зосереджується тільки на іграшці, але і розвиває дрібну моторику пальців.


  Мама і тато обов'язково повинні брати дитину на руки, гладити, гладити по голівці, колисати. Особливо важливо робити це в нічний час, коли дитина найбільш неспокійний. Малюк повинен відчувати, що він не один, що батьки поруч, вони про неї піклуються.

  У нічний час можна класти дитину не в його ліжечко, а разом з мамою і татом. Так дитина буде спати спокійно. Дитині потрібно давати знеболюючі ліки. Купувати їх можна лише з дозволу свого педіатра і дитячого стоматолога. В іншому випадку ліки може негативно вплинути на організм дитини.


  Слід відразу приготуватися до того, що знеболюючі не зможуть повністю усунути біль, дитина все одно буде її відчувати. Але біль буде менш виражена.


  Сон з коханою матусею — найкращі ліки.
  Краще всього використовувати мазі – вони починають діяти швидше, ніж сиропи, яким потрібно ще всмоктатися в шлунково-кишковому тракті. Крім того, концентрація діючої лікарської речовини в мазі вище (для досягнення необхідного ефекту потрібно менша доза ліків).

  Коли дитина починає вередувати, його потрібно прикладати до грудей.В цей період він може їсти менше, але частіше.


  Активно допомагаємо зубкам вилізти назовні.

  Дитині треба давати щось гризти — це готує десну і прискорює процес появи зуба. Після року можна влаштувати дитині привітання з покупкою нової іграшки або красивого кульки за кожен новий зуб.


  Коли у малюка ріжуться зубки, важко всім — і дитині, і батькам. Але батьки повинні забезпечити дитині максимальну підтримку і догляд. Тоді малюк легше перенесе цей період і буде рости щасливою.


  Категорії