Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Які симптоми алергії у дітей, і що робити при їх появі?

Особливу негативну реакцію організму на речовина, що надходить ззовні, називають алергією. Лікування даного захворювання потрібно починати якомога раніше. Це суттєво збільшить шанси на повне одужання і не дасть хвороби перейти в хронічну стадію. Часті прояви висипання, лущення на шкірі, нежитю, кашлю у дитини може говорити про непереносимості будь-якого речовини.


Така неприємність може проявитися в будь-якому віці. Найчастіше виникає, коли є спадкова схильність. Якщо обоє батьків страждають від алергії, то шанси того, що дитина успадкує, підвищуються практично до 60%. А якщо у мами і тата один і той же тип хвороби, то всі 80%.


...

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Перші ознаки
 • Які здають аналізи, або як перевірити дитину на алергію?
 • Які види тестів існують?
 • У немовляти
 • Що робити батькам? Перша допомога
 • Перші ознаки


  Алергічні реакції індивідуальні і бувають різними. У деяких дітей вони протікають непомітно, інші грунтовно страждають від проявів захворювання. Алергени впливають на функції таких органів:


  Шкіра – може виникнути почервоніння, кропив'янка, свербіж, лущення, сухість. Захворювання може проявитися набряком верхніх і нижніх кінцівок, губ, набряком повік. У деяких випадках на мові з'являються тріщини.


  Органи дихання – виражається в кашлі, нежиті, першінні в горлі і його почервоніння. У хворих сльозяться очі, з'являється нежить, розпухає ніс.


  Кишечник – можуть виникнути болі в області живота, здуття. Відповіддю організму на подразник може бути пронос зі слизом, почервоніння навколо анального отвору.


  Виникають реакції при контакті з подразнюючою речовиною. Це може бути продукт харчування, пилок рослин, шерсть тварин, укуси комах, тканина і багато іншого. У таких випадках дитина поводиться неспокійно, може спостерігатися різке погіршення загального стану, блідість шкіри, часте серцебиття.


  Як же проявляється це підступне захворювання? Ознаки алергії наступні:


  Сильне чхання, надмірне сльозовиділення, виділення прозорої рідини з носа, нежить це симптоми алергічного риніту.


  Рожева висипка в паху, на шиї, щоках, ліктьових згинах, підколінних ямках, свербіж шкіри на підошвах і долонях – можлива екзема. Шанси великі, якщо подібним захворюванням страждає хтось із родичів.


  Часте шумне дихання, хрипи, кашель, задишка можуть сигналізувати про астмі, можливо, алергічного походження. Особливу увагу варто звернути, якщо у родичів спостерігалося таке захворювання.


  Шкірний висип у формі пухирів різного розміру – можливо кропив'янка. Вона є реакцією на продукти харчування, медикаменти, а також на погодні умови – холод чи спеку.


  Почервоніння очей, припухлі повіки, свербіж, сльозотеча – симптом алергічного кон'юнктивіту.

  Червона або рожева лущиться висипання, пухирці з рідиною в певній частині тіла – контактний дерматит. Може бути викликаний новим предметом одягу або миючим засобом.


  Пронос, блювання, нудота, болі у шлунку, кропив'янка, головний біль – якщо симптоми повторюються часто, при цьому температура тіла не підвищується, можлива непереносимість якогось харчового продукту.


  Тепер ви знаєте, як виглядає симптоматика. При виявленні таких ознак необхідно звернутися за медичною допомогою.

  Які здають аналізи, або як перевірити дитину на алергію?


  Наявність даних симптомів не обов'язково означає алергічне захворювання. Тому, щоб підтвердити діагноз, потрібно проконсультуватися з фахівцем. Лікар допоможе розібратися в причинах такого стану і призначить певні аналізи (проби).


  Загальний аналіз крові – виконується в першу чергу. Визначається кількість клітин, еозинофілів, яке зростає при наявності в організмі «стороннього» речовини. Підвищений рівень такого виду клітин може свідчити про надчутливість імунної системи або паразитів в організмі. Якщо останніх немає, то призначають наступне дослідження.


  Аналіз крові для вимірювання рівня імуноглобуліну Е (IgE) імунітет відповідає на подразник виробленням імуноглобулінів у сироватці крові. Відповідно, їх підвищений рівень свідчить про алергічних процесах. Правда, в 30% випадків імунна відповідь не виробляється. Тому, якщо цей аналіз не підтвердив даний діагноз, а його вірогідність велика, роблять наступний.


  Аналіз крові на наявність специфічних антитіл G і E (IgG, IgE) – спостереження за реакцією організму на передбачувані алергени. Імуноглобуліни групи Е беруть участь у виробленні миттєвої відповіді імунітету на подразник. Імуноглобуліни G формуються через кілька годин після потрапляння в організм нестерпного речовини.


  Кров для дослідження складають з відня і використовують для тестів на передбачувані групи алергенів: побутові, гельмінти, рослини, тварини, цвіль, харчові або професійні.

  Які види тестів існують?


  Для того, щоб виявити не групу, а конкретне речовина, яка викликає реакцію організму, проводять різні тести. Найбільш ефективним і популярним методом є шкірні проби. Гладкі клітини, які знаходяться в шкірі, при введенні подразнюючої речовини виділяють гістамін, провокуючи імунну відповідь.


  Шкірні проби не підведуть, якщо джерелом хвороби є вдихувані речовини. Також допоможуть виявити алергію на харчові продукти, комах, анестетики. Існує три види шкірних тестів:


  З наколюванням – найбільш популярний. Допомагає виявити вдихувані подразники. Реакція на харчові, особливо молочні продукти і злаки, слабка. На спині або на внутрішній поверхні передпліччя крізь краплю алергену робиться маленький розріз. Через 10 хвилин при позитивному результаті виникне почервоніння, припухлість або пухир, які зникнуть протягом двох годин.


  Внутрішньошкірні – застосовуються, якщо попередній тест негативний, а ймовірність того, що протестоване речовину – джерело алергії, висока. Екстракт досліджуваного елемента вводиться в шкіру. При позитивному результаті організм реагує аналогічно пробі з наколюванням.


  Цей метод в деяких випадках загрожує тяжкими наслідками. Також існує ризик помилкового відповіді – при високій дозі препарату може виникнути реакція навіть при відсутності захворювання.


  Нашкірні – застосовуються при діагностиці алергічного дерматиту, екземи. На шкіру спини на дві доби поміщаються і закріплюються спеціальні гуртки, просочені алергеном. У випадку позитивного результату під дисками з'являється почервоніння і припухлість.


  Шкірні тести не завжди дають точну відповідь. За кілька днів до їх проведення потрібно виключити вживання антигістамінних і ряду інших препаратів. Також не можна проводити такі проби дітям до 5 років.

  У немовляти


  Ознаки алергії у немовлят найчастіше виявляються відразу після контакту з подразнюючою речовиною. Рідше – через кілька годин. Причиною в більшості випадків стає їжа малюка.


  Ознаки захворювання проявляються на шкірних покривах, в основному, на обличчі. Виникає почервоніння на щічках, лущення, свербіж, висип на тілі, кропив'янка. Про можливу алергію свідчать постійні попрілості на попі, які не прибирають гігієнічні процедури

  Категорії