Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Як вибрати матрац для новонародженого: враховуємо всі нюанси

Купівля якісного матраца для новонароджених – це не примха сучасних батьків (як вважають деякі представники старшого покоління), а один з проявів любові мами і тата до своєї дитини.


Придбання якісного матраца послужить лише однієї мети – здоров'ю малюка, адже на це можуть вплинути матеріали і технології, які використовуються для виробництва цього виробу....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Яким він повинен бути?
 • Який краще?
 • Кокосовий
 • В ліжечко
 • Ортопедичні
 • Для купання
 • Розмір
 • В коляску
 • З підігрівом
 • Матрац-кокон
 • Популярні фірми-виробники
 • Який же вибрати?

 • Батькам важливо знати, що матрац для дитини, яка тільки з'явилася на світ, і виріб, призначений для старший малюк, істотно відрізняються.

  Яким він повинен бути?


  Дитина, яка тільки з'явилася на світ, проводить уві сні практично весь час, відповідно, ліжечко, призначена для сну, і матрац, будуть надавати на дитину вплив практично постійно.


  І якщо з тим, що ліжечко для дитини повинна бути зроблена з екологічно чистих і натуральних матеріалів, погоджуються всі, то вибір матраца стає причиною запеклих суперечок – поширена думка про те, що матрац для малюка повинен бути м'яким, глибоко помилково.


  Багатьом батькам складно зрозуміти, що матрац для новонародженого повинен мати максимальну жорсткість – тільки в цьому випадку мінімізується вплив зовнішніх факторів на незміцнілу кістково-м'язову систему дитини.


  Гіпоксія у новонароджених. Як розпізнати симптоми Ви можете дізнатися у нас на сайті.


  А ось у цій статті Ви можете дізнатися, як правильно доглядати за новонародженими дівчатками.

  Який краще?


  При виборі матраца для новонародженого слід дотримуватися наступного правила – чим менше вік малюка і обсяг навичок, якими він оволодів, тим жорсткіше повинен бути матрац.


  По мірі розширення умінь дитини вимоги до жорсткості матраца зменшуються і плоский матрац з кокосовим наповненням може бути замінений матрацом ортопедичним, так і вимоги до матеріалу поступово пом'якшуються (допускається використання кінського волоса, гречки, морських водоростей, латексу, інших синтетичних і натуральних матеріалів).


  Важливо пам'ятати і про те, що увагу потрібно приділяти не тільки наповнювача матраца, але і якості чохла, який використовується на виробі.

  Він повинен виготовлятися з натуральної тканини, яка може без проблем стиратися, швидко висихати і не втрачати своїх споживчих властивостей в процесі експлуатації.

  Кокосовий


  При виборі матраца для дитини, яка тільки з'явилася на світ, увагу потрібно приділяти не гучному імені виробника, а складу наповнювача і відсутності неприємного запаху, що розповсюджується від виробу.


  Саме тому більшість фахівців схиляються до думки, що ідеальним варіантом стає матрац з кокосової койри.


  Цей матеріал ніколи не викликає алергічних реакцій, володіє антибактеріальними властивостями і не підтримує гниття (що дуже важливо для малюка).


  Залучає батьків і відносна цінова доступність такого виробу – вартість матраца з кокоса доступна для більшості.


  Альтернативою такого виробу може стати матрац з натурального латексу – цей матеріал володіє високою гігроскопічністю, зносостійкістю, «пам'яттю», але вартість такого матраца досить висока, тому дозволити купити його всього на кілька років можуть далеко не всі.


  Яким повинен бути догляд за новонародженим хлопчиком. Всі нюанси у нас на сайті.


  Що робити, якщо Ваша дитина пізно засинає. Відповідь на це питання знаходиться тут.


  Хочете, щоб Ваш малюк не хворів? Почитайте цей матеріал


  Матрац зі штучного латексу припустимо, але тільки у дітей після трьох років – для його виробництва використовуються хімічні сполуки, які можуть бути небайдужими для організму дитини перших місяців життя.


  Кінський волос володіє достатньою пружністю і схильність до зношування, але має суттєві недоліки – він може ставати причиною розвитку алергічних реакцій у новонародженого.


  Крім того, для виготовлення матраца кінський волос піддається пресуванню і обробці деякими хімічними сполуками, тому для новонародженого не підходить.


  Не підходить для малюка, який тільки з'явився на світ, ватин (натуральний матеріал) і спанборд (матеріал, схожий на ватин, але виготовляється з синтетичних волокон) – вони можуть скочуватися, тому поверхня такого матраца швидко стане «ребристою».


  Крім того, ці матеріали добре вбирають вологу, тому в періоді новонародженості потрібно буде використовувати непромокальний чохол, який буде негативно позначатися на якості такої ліжечка.


  Як варіант, може розглядатися наповнення матраца висушеними, очищеними і пресованими морськими водоростями, але вартість такого виробу досить висока, що і стримує попит покупців.


  Термін служби матраца досить короткий, тому такі вироби частіше люблячі батьки вибирають для дітей постарше, вже після придбання ліжка для дитини постарше.


  В якості натурального наповнювача для матраца може використовуватися шерсть, солома, повсть, стружка дерева деяких порід, але такі вироби абсолютно не підходять для новонародженого – вони можуть провокувати розвиток алергії, схильні до гниття і погано просихають навіть при випадковому потраплянні рідини.

  В ліжечко


  Немає чіткого критерію, які розміри матраца для новонародженого можна вважати оптимальними – це залежить виключно від розміру обраної ліжечка для новонародженого.


  Які повинні бути розміри матраца, яка повинна бути товщина, а яка висота матраца?


  Фахівці вважають, що матрац потрібно вибирати точно за розміром, але допускається, щоб виріб було трохи менше (не більше 2 см по довжині і 1 см по ширині) – в цьому випадку навіть неспокійний сон дитини не змінити нічого в ліжечку.


  А ось матрац, який навіть на 1 см більше, ніж розмір ложа, зробить нормальний сон дитини неможливим – він буде постійно відволікатися і скочуватися.


  Саме тому вважають, що спочатку потрібно точно визначитися з вибором ліжечка, і вже під неї» купувати матрац для новонародженого – це дозволить заощадити значну суму з бюджету, адже ні скоротити, ні подовжити вже вибраний виріб в домашніх умовах не вийде.


  Що стосується товщини виробу, то тут діє загальне правило – чим старше стає дитина, тим товщі повинен ставати його матрац.

  Для новонародженого достатньою товщиною вважають 5-6 см, для дитини постарше матрац «потовщується» вважають оптимальною висотою 12-14 см, саме таким повинен бути матрац, який складається з декількох шарів пружинних блоків або комбінації декількох матеріалів (пружини латекс, пружини ватин, пружини повсть).

  Ортопедичні


  Говорити про те, що для новонародженого потрібен ортопедичний матрац, не варто – вага тіла дитини абсолютно недостатній для прояву підтримуючого ефекту.


  А ось двосторонній матрац для новонародженого, який має дві «робочі» сторони, виготовлені з різних матеріалів – його можна буде перевертати в залежності від сезону року і температури навколишнього середовища.


  У цьому разі можуть використовуватися комбінації, які зроблять сон дитини солодким і спокійним (кокос і латекс, кокос і пружинні блоки, латекс і блоки пружин).


  Багатьох батьків такі вироби привертають увагу ще й тому, що їх вартість нижче, ніж виробів, які виготовлені тільки з одного досить дорогого натурального матеріалу.


  Як тримати новонародженого. Дуже докладний матеріал, який треба шанувати.


  Вашому малюку перший місяць? Тоді прочитаєте цю статтю.


  Якщо у дитини закладений носик і він погано дихає, то йому допоможе аспіратор для новонароджених. Що це таке і як ним ползоваться почитайте в цій статті

  Для купання


  Деякі наші сучасники вважають, що для виховання дитини і догляду за ним зовсім не обов'язково використовувати якісь нові технології – вони вважають, що можна купати дитину так само, як і їх самих купали в дитинстві.


  Між тим, сьогодні на ринку товарів для дітей з'явилася нова зручна річ – матрац для купання новонародженого.


  Для сну таке пристосування не годиться, зате воно допоможе купання новонародженої дитини в тому випадку, коли купати його доводиться одному з батьків. Матрацик допомагає частково звільнити руки мамі або татові, тому купати малюка стане набагато легше.


  Такий матрац робиться з нетоксичних і хімічно інертних синтетичних матеріалів – чохол робиться з поліпропілену, а для наповнення використовуються кульки полістиролу.


  Сам матрацик дозволяє утримувати голову дитини над водою, і можна спокійно організувати купання у ванні будь-якого розміру.

  Вартість такого пристосування доступна практично всім, тому варто подумати над такою купівлею в тому випадку, коли не виходить організувати спільне купання у ванні в присутності двох дорослих.

  Розмір


  При виборі матраца для новонароджених необхідно правильно підібрати розмір виробу. Дитині має бути комфортно і зручно, тому розміри матраца повинні відповідати розмірам дитячого ліжечка.


  Не страшно, якщо він буде на два-три сантиметри менше по довжині і по ширині: це не доставить малюкові ніяких незручностей, а зазори будуть практично непомітні. Гірше, якщо розміри будуть більше: в цьому випадку вставляти і виймати матрац буде досить важко, до того ж на ньому будуть утворюватися складки, на яких дитині буде дуже незручно лежати.


  У тому випадку, якщо дитяче ліжечко виготовлена на замовлення або має нестандартні розміри – матрац доведеться вибирати відповідний: в даний час широкий асортимент дозволяє вибрати відповідний виріб.


  Стандартними сьогодні вважаються розміри 120х60 см, 125х65 см 140x70 см.


  Під такі габарити виробники і виготовляють більшість дитячих ліжок.


  Також важливо враховувати товщину. У деяких випадках цей параметр також називається «висотою». Не рекомендується купувати матраци, тонше 8 сантиметрів: оптимальний варіант – 12-15 сантиметрів.

  В коляску


  Багато хто не вважають за необхідне купувати дитячий матрац для коляски, вважаючи, що в даному випадку можна обійтися звичайним ковдрою, пледом, пелюшками або зовсім без всього цього.


  Але в такому разі прогулянки будуть не такими комфортними, до того ж збилися пелюшки і ковдри доведеться постійно поправляти, що буде доставляти дитині постійні незручності.

  Матрац в коляску підбирається в першу чергу виходячи з її моделі, так як для різних видів колясок потрібні певні розміри. Також варто враховувати, що деякі сучасні коляски спочатку комплектуються матрацами для новонароджених і купувати їх додатково не потрібно, інша справа – якщо такий матрац низької якості і його варто замінити.


  Але матрацик в дитячу коляску потрібен не тільки для комфортних тривалих прогулянок: цей аксесуар також допомагає утримувати коляску в чистоті. Маленькі діти можуть забруднити її слиною, залишками їжі або пиття, і в таких випадках набагато простіше випрати матрац-вкладиш, ніж чистити всю коляску повністю.


  При покупці матраца в коляску необхідно уважно підходити до вибору матеріалів, з яких він виготовлений.


  Взимку це виріб стане додатковим захистом від холоду, запобігаючи прямий контакт дитини з самої коляскою, а ось влітку деякі види матеріалів, навпаки, можуть стати причиною того, що дитині буде дуже жарко і некомфортно.


  Від наповнювача в цьому випадку практично нічого не залежить. В даному випадку важливо вибрати матрац з якісним покриттям, на якому малюк не буде потіти, при цьому покриття повинні бути виготовлені з гіпоалергенних матеріалів, які не викликають подразнень на шкірі.


  Крім звичайних матраців в даний час широкого поширення набули ортопедичні. Для колясок бажано вибирати саме ортопедичні, так як вони забезпечують правильне положення тіла дитини під час прогулянок. Такі матраци можна використовувати в будь-яких моделях колясок, в тому числі і в тих, спинка яких відкидається на 180 градусів.


  Зазвичай матраци для колясок комплектується знімним чохлом: це дуже зручно, так як матраци під час прогулянок забруднюються швидше, але прати їх необов'язково – достатньо почистити знімний чохол.

  З підігрівом


  Останнім часом дуже популярні матраци для новонароджених з функцією підігріву. Такі матраци мають знімний чохол, який можна знімати і прати окремо.

  Ці вироби поширені не тільки серед звичайних споживачів, але все частіше використовуються в пологових будинках і дитячих лікарнях, особливо в холодну пору року.


  В якості основи в таких виробах використовується волокно термософт, яке було створено в США і в даний час користується попитом у більшості найбільших виробників дитячих і дорослих матраців.


  Матраци з підігрівом, як і звичайні, виконуються в самих різних колірних рішеннях, мають різні розміри, однак за наявності функції підігріву такі матрасики коштують значно дорожче звичайних різновидів.

  Матрац-кокон


  Одна з різновидів матраців для новонароджених, яка з'явилася нещодавно, але користується великим попитом – це матрац-кокон.


  Їх відмінна особливість полягає в тому, що завдяки своїм конструктивним особливостям спати на такому матраці малюкові значно зручніше, так як кокон має спеціальне поглиблення.


  Ця ніша-поглиблення дозволяє зафіксувати дитину в ліжечку, при цьому стінки кокона не утрудняють рухів малюка і не чинять на нього тиск.


  В результаті дитина спить в максимально зручних умовах, а сам матрац сприяє поліпшенню кровообігу і дозволяє знизити ймовірність появи кишкових кольок.


  Кокони зазвичай оснащені зручними ручками, які дозволяють переносити малюка разом з матрацом. Також кокон має спеціальні кріплення, і використовувати його можна окремо або встановивши його в дитячу колиску або ліжечко.


  Безумовно, такі матраци дуже зручні і малюки почувають себе в них дуже комфортно, проте використовувати кокони протягом довгого часу не можна. З часом доведеться в будь-якому випадку переходити на прямі ортопедичні матраци.

  Популярні фірми-виробники


  Виробників дитячих матраців досить багато: деякі з них мають прекрасну репутацію, а їх продукція користується попитом, в той час як продукція інших фірм не відрізняється високою якістю і коштує дуже дешево. При виборі матраців для новонароджених рекомендується звернути увагу на рейтинг наступних виробників, які вже давно зарекомендували себе на ринку аксесуарів для дітей.


  Vegas

  Матраци для новонароджених виробництва компанії Vegas – це європейська якість за доступними цінами.


  Багато молоді батьки віддають перевагу саме цій фірмі, так як Vegas пропонує особливу серію для новонароджених «Vegas Teddy».


  Серед особливостей продукції компанії – використання кокосового наповнювача завтовшки не менше трьох сантиметрів, що забезпечує максимально комфортний сон.


  Аскона

  Аскона – один з найбільших виробників дитячих матраців в Росії, виробництво яких базується у місті Ковров Володимирської області. У виробництві компанія Аскона використовує тільки якісні сертифіковані матеріали, які проходять обов'язкову сертифікацію.


  Такі матраци абсолютно безпечні для здоров'я малюка і служать набагато довше, ніж аналогічна продукція інших компаній.Baby Flex Jump

  В якості основи виробів Baby Flex Jump використовується пружинний блок «міні-боннель», який благотворно впливає на хребет дитини і сприяє її правильному розвитку.


  Матраци від виробника містять повсть і пінополіуретан в якості наповнювача: це екологічні матеріали, які не викликають алергії у новонароджених і не роблять ніякого негативного впливу на здоров'я дитини.


  Віртуоз

  Вся продукція компанії «Віртуоз» виготовляється тільки з високоякісних екологічних матеріалів, які проходять обов'язкову перевірку, а їх відповідність гігієнічним нормам підтверджується ГОСТовскими сертифікатами.


  Компанія спеціалізується на виробництві матраців для дітей різного віку, в тому числі і для новонароджених: для малюків випускається спеціальна серія «Віртуоз Улюблений».


  Це анатомічні двошарові матраци, товщина кожного шару становить не менше трьох сантиметрів. Зовнішня оболонка виготовлена з латексу, матрац розділений на кілька зон різної жорсткості, що дозволяє досягти максимального ортопедичного ефекту.


  Rollmatratze

  Ця компанія спеціалізується на виробництві як дорослих, так і дитячих матраців. Молодих батьків зацікавить особлива модель для новонароджених Rollmatratze Frau Hilda. Це комфортний матрац товщиною 10 сантиметрів з наповнювачем з кокосового волокна.


  Всі вироби компанії Rollmatratze володіють високими характеристиками повітропроникності, не схильні до деформації і є 100%-екологічними виробами, що підтверджується відповідними сертифікатами.
  Dream Line

  Матраци компанії DreamLine користуються популярністю завдяки широкому асортименту і можливості вибору вироби будь-якої жорсткості і з будь-яким типом наповнювача.


  В якості наповнювача використовуються як натуральні, так і штучні матеріали. Для новонароджених компанія Dream Line випускає зручні і комфортні матраци двох стандартних розмірів: 120х60 см 140x70 см.

  Який же вибрати?


  При покупці дитячого матраца, який призначається для новонародженого, варто пам'ятати про те, що саме на ньому малюк проведе перший і важливий рік свого життя, тому до вибору потрібно ставитися дуже відповідально.


  Навіть у тому випадку, коли не вдається придбати матрац з натурального латексу або морських водоростей, батьки можуть в магазині товарів для дітей знайти якісний виріб з кокосової стружки або їх комбінацію – її вартість залишається доступною.


  Якість матраца для новонароджених повинно ставати головним критерієм вибору, якщо є сумніви – від такого придбання варто відмовитися.


  Звичайно ж, багатьом сучасним батькам доводиться звертати увагу на ціну матраца для новонародженого, але варто пам'ятати про те, що економія повинна бути продуманою багато в чому кінцева вартість виробу залежить від розміру, використовуваних для виробництва матеріалів і торговельної марки.

  Сьогодні можна знайти продукцію вітчизняного виробника її доступна ціна, а якість постійно контролюється.


  Подивіться відеоматеріал про те, як потрібно правильно вибирати ліжечко і матрац для малюка.


  Категорії