Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Як вибрати матрац для новонародженого?

В очікуванні дитини все підпорядковано приготувань до його появи в будинку: робиться ремонт, здійснюються необхідні закупівлі. Відвідування дитячого магазину немислимо без вибору ліжечка, коляски, конверти для новонародженого. Ось тільки батьки часто стикаються з повною несподіванкою, коли дізнаються, що матрац в ліжечко доведеться купувати окремо: або він не входить у комплект, або той, який є в наявності, не підходить за параметрами. Тоді розгубленими перед батьками постає природне запитання: «Який матрац краще вибрати для збереження здоров'я дитини та формування правильної постави?»

Правильний матрац — це запорука здорового і спокійного сну дитини.

Цікаво, але про це стали замислюватися тільки в останні десятиліття, коли на прилавках з'явився величезний вибір виробів. А адже раніше матрац для дитини був або ватним або поролоновим. І досі існують прихильники старовини, яких приваблює низька ціна подібних матеріалів, однак вони при цьому зовсім не враховують можливі проблеми, пов'язані з ними і фізіологію малюка.

Більше 20% мам скаржаться, що їх дитина плутає день і ніч. Діти спокійно сплять у денний час та потребують уваги вночі. Чекати, коли режим дитини нормалізується марно, батьки повинні йти на кардинальні заходи.


Деякі малюки ніяк не хочуть засипати, вони гулят, плачуть, просяться на ручки, в той час як їх виснажені батьки не проти відпочити годинку-інший. Як швидко приспати дитину розповість ця стаття.

Трохи анатомії


Ще в материнській утробі починається формування кісткової системи плоду, а повністю цей процес завершується тільки після 20 років. Кісточки новонародженого еластичні, м'які, більше схожі на хрящі. Його хребет рівна, позбавлений звичних для нас вигинів, але з 32-33 хребцями, як і у дорослої людини. Формування хребетних вигинів у дитини проходить 3 стадії:


— Моє здоров'я в ваших руках.
  • коли малюк починає тримати голівку, у нього утворюється шийна кривизна

  • Категорії