Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Йога і вагітність сумісні?

Заняття йогою сприяють гармонійному розвитку душі і тіла, стародавня практика сприятливо впливає на стан здоров'я, самопочуття і настрій людини.


Тому немає нічого дивного в тому, що багатьох жінок цікавить питання, як правильно виконувати асани і пранаями під час вагітності. Адже саме йога під час вагітності може значно полегшити пологи....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Пользя йоги для вагітних
 • Як правильно займатися йогою під час вагітності?
 • Протипоказання для занять йогою
 • Пользя йоги для вагітних


  Йога під час вагітності допомагає жінці виносити, а потім без будь-яких ускладнень народити здорову дитину, однак заняття у цей період дещо відрізняються від звичайних.


  Насамперед варто відзначити, що тренуватися треба за спеціальною програмою і під керівництвом досвідченого наставника, при цьому краще, щоб ним була жінка.


  Комплекси, які виконують на групових заняттях майбутні мами, зменшують набряки, усувають напади нудоти, зміцнюють хребет, поліпшують кровопостачання плода, а також допомагають контролювати вагу.


  Однак під час тренування дуже важливо постійно стежити за своїми відчуттями і при виникненні дискомфорту і тим більше болю негайно вийти з асани.

  Йога під час вагітності повинна включати в себе перевернуті пози, які допомагають нормалізувати гормональний фон. Робити дані вправи можна до тих пір, поки це буде зручно.


  Так, в силу об'єктивних фізіологічних причин від стійки на голові, або Ширшасаны, краще відмовитися на п'ятому місяці вагітності, а ось позу зігнутою свічки, або Випарита Карани Мудру, деякі жінки виконують аж до самих пологів.


  Однак варто зазначити, що тренери з йоги до цих пір не прийшли до єдиної думки з даного питання. Багато з них не рекомендують ставати в перевернуті пози на пізніх термінах.


  Чим небезпечні пізні пологи: можливі ускладнення.


  В даному розділі /rody/podgotovka/kak-tuzhitsya-vo-vremya-rodov.html — про те, як правильно тужитися при пологах.

  Як правильно займатися йогою під час вагітності?


  У період вагітності корисно робити такі сидячі і лежачі асани, як Бадда Конасана, Супта Бадда Конасана, Мандукасана, Бадрасана та інші.


  Дані пози дозволяють збільшити простір між тазом і діафрагмою, сприяють полегшенню дихання і поліпшення загального самопочуття, тому просто незамінні для жінок, які чекають появи малюка.


  Також під час вагітності рекомендується включати в практику нескладні пози стоячи, а також м'які скручування.

  Під час занять жінка повинна піддаватися помірним навантаженням, неприпустимо, щоб вона занадто сильно втомлювалася і перенапрягалась. Обов'язково потрібно робити невеликі перерви між асанами.


  З дихальних вправ допускається робити лише легкі варіанти на кшталт Виломы або Уджаи. При виконанні пранаям жінка повинна сидіти на стільці або напівлежати на зручній опорі.

  Протипоказання для занять йогою


  Вагітність і йога просто несумісні, якщо у жінки спостерігаються навіть незначні маткові кровотечі, багатоводдя, а також загострення хронічних захворювань.


  Краще відмовитися від практики і в тому разі, коли існує реальна загроза викидня.


  Під час другого і третього триместру не слід робити занадто глибокі нахили вперед. Що стосується Шавасана, то її краще всього виконувати в положенні лежачи на лівому боці.


  При цьому в даний період абсолютно протипоказано виконання прогинів назад з положення лежачи (Дханурасана), важких скручувань (Маричиасана), складних асан на баланс (Бакасана) і поз, спрямованих на розвиток м'язів живота (Навасана або Бхуждангасана).


  В останньому триместрі, який є найбільш травмонебезпечним, при виконанні асан краще користуватися додатковою опорою.

  Як правильно приймати йодомарин при вагітності: добова доза.


  Що робити, якщо болить куприк після пологів? — дізнатися тут.

  Категорії