Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Залишайтеся в тонусі: аквааеробіка при вагітності корисна і безпечна заміна спорту!

У період вагітності для майбутньої мами не рекомендуються великі фізичні навантаження. Активний спорт, підняття тягарів, участь у змаганнях – все під забороною.


Але це зовсім не означає, що слід виключити рух з життя. Залишатися в тонусі і підтримувати форму можна і потрібно, це позитивно позначиться як на самопочутті самої вагітної жінки, так і на здоров'я її дитини....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Аквааеробіка при вагітності
 • Про терміни
 • Приклади вправ
 • Замість висновку

 • Відповідною заміною активного спорту може стати аквааеробіка. Заняття в басейні гармонійно об'єднують легкі вправи і розслаблення тіла, і відмінно підійдуть для майбутніх мам.


  Але часто майбутніх мам хвилюють такі питання: чим корисна аквааеробіка для вагітних? З якого і по який термін можна займатися аквааеробікою? І, звичайно ж, які протипоказання до занять?

  Аквааеробіка при вагітності


  Заняття аквааеробікою вважаються найбезпечнішими для вагітної жінки.

  На відміну від звичайних тренувань, вони проходять у воді, яка дозволяє знизити навантаження на організм, розслаблює м'язи, а також дарує спокій.


  Але у аквааеробіки, як і у будь-яких інших видів тренування тіла, є показання та протипоказання.


  Користь і свідчення

  Заняття аквааеробікою дуже корисні для тих жінок, кому діагностували неправильне положення плоду. За рахунок нескладних вправ навіть на останніх місяцях вагітності можна умовити малюка розвернутися.


  Аквааеробіка допомагає розслабити напружені м'язи, знайти спокій. Це особливо важливо для майбутньої мами, адже нерідкі в період вагітності хвилювання і страхи за здоров'я малюка, а також з-за майбутніх пологів.


  Заняття допомагають жінці тримати себе у формі, не набрати зайву вагу. Тренування є хорошою профілактикою гіпоксії плода.


  Завдяки регулярним вправ у воді істотно поліпшується сон майбутньої мами, знижується рівень стресу.


  Заняття аквааеробікою готують організм жінки до пологів. За рахунок виконання правильних вправ зміцнюються м'язи, які візьмуть участь у появі дитини на світ.


  Завдяки тренуванням майбутні мами вчаться правильно дихати, затримувати дихання, що буде вкрай важливо в моменти переймів.

  Якщо в жінки буває печія, здуття живота або інші проблеми шлунково-кишкового тракту, то завдяки аквааеробіки всі ці неприємності зійдуть нанівець.


  Заняття у воді є прекрасною профілактикою геморою. Тренування перешкоджають варикозу.


  Вважається, що жінки, які займалися в період вагітності в басейні, народжують значно легше і швидше. Адже у них натреновані потрібні м'язи, вони вміють правильно дихати, так і заспокійливий вплив води позитивно позначилося на стані плода.


  Шкоди та протипоказання

  Проте наскільки б не була корисною аквааеробіка, у неї все ж є ряд протипоказань. Перед початком тренувань в обов'язковому порядку потрібно проконсультуватися у лікаря-гінеколога.


  Не варто ходити на водні заняття, якщо є застуда, ГРВІ, навіть невелике підвищення температури, кашель, біль у горлі та ін. При загостренні будь-яких хронічних хвороб також варто залишитися вдома.


  Якщо є протипоказання, безпосередньо пов'язані з вагітністю (наприклад, загроза переривання, гестоз, часті кров'янисті виділення, багатоводдя, токсикоз тяжкого ступеня тощо), також не рекомендується ходити на аквааеробіку.


  При наявності грибкових захворювань від відвідування громадського басейну слід відмовитися. Проте не виключаються індивідуальні заняття з тренером в спеціально відведеному місці.


  Варто пам'ятати, що у багатьох басейнах вода очищається з допомогою хлорвмісних засобів. Перед початком занять слід уточнити, як вода знезаражується.

  Якщо є алергія на хлор, то потрібно звернути увагу тільки на ті басейни, де очищення відбувається за допомогою іонізації або озонування.

  Про терміни


  Займатися аквааеробікою жінка може на будь-якому терміні вагітності. Якщо вона відмінно себе почуває, що у неї немає протипоказань, і ці тренування схвалені лікарем, то можна спокійно ходити на заняття.


  Але варто звернути увагу на третій триместр вагітності. На цьому терміні всі вправи повинні бути максимально повільні, неквапливі.


  Слід уникати великих навантажень, прискореного серцебиття. Більше часу потрібно приділяти вправам на дихання.

  Приклади вправ


  Стандартно, на заняттях аквааеробікою жінки виконують невелику розминку, роблять дихальні вправи на розтяжку, зміцнення м'язів тазу, спини, грудей та ін.


  Часто тренер надає спеціальні пристосування, що дозволяють розслабити ті чи інші м'язи. Також майбутнім мамам дається можливість спокійно поплавати.


  Нижче наведено кілька вправ, які виконуються на аквааеробіки. Їх слід робити тільки під наглядом тренера, щоб не нашкодити собі або дитині.


  Дихальні

  При виконанні цих вправ велика увага приділяється затримці дихання у воді. Завдяки тренуванням такого типу жінці потім простіше і легше тужитися при пологах.


  Також дихальні вправи допомагають дитині звикнути до нестачі кисню, з чим він зіткнеться, коли буде проходити по родових шляхах.


  «Метелик». Необхідно затримати дихання, підстрибнути у воді, намагаючись при цьому широко розвести коліна в сторони. Руками обхопити стопи. Потім відбувається м'яке занурення у воду.


  «Родовий канал». Всі жінки повинні вишикуватися в лінію, одна за одною, при цьому широко розставивши ноги. По черзі кожна пропливає по сформованому тунелю.


  «Дитина». Треба схрестити руки, а ноги підтягнути до грудей, зображуючи дитини в утробі. У такому положенні слід повільно зануритися у воду і деякий час там побути.


  Також добре впливає на організм звичайне плавання під водою. Слід намагатися максимально затримувати дихання. Проте поруч обов'язково присутність тренера, контролюючого самопочуття майбутньої мами.
  Біля бортика

  Біля бортика виконуються вправи, що тренують м'язи преса, спини, а також тазу. Часто здійснюється підйом ніг під різноманітними кутами, обертання ними в суглобах, присідання, випади в бік і пр.


  Скручування. Завдяки цій вправі добре зміцнюються м'язи нижньої частини спини. Потрібно взятися руками за бортик, присісти. А потім, м'яко відштовхнувшись на носках, акуратно розгорнути корпус вправо, потім вліво.


  «Велосипед». Необхідно повернутися до бортика спиною, взятися за нього руками. Потім акуратно лягти у воді на спину. Ногами слід робити обертальні рухи, в точності повторюють їзду на велосипеді.


  Підтягування колін до живота. Слід повернутися до бортика особою, вхопитися за нього руками. Потім лягти у воді на живіт. Руки при цьому повинні бути витягнутими. В плавному темпі потрібно притягувати коліна до живота, потім випрямити ноги.


  Розтяжка

  Всі вправи по розтяжці (крім стрибків) слід виконувати біля бортика, оскільки необхідна опора.


  «Шпагат». Необхідно розводити ноги в сторони, намагаючись максимально сісти на шпагат (як подовжній, так і поперечний).


  Вправа зі станком. Одну ногу слід розмістити на верстаті. Потім постаратися присісти. Вправа виконується поперемінно з правою, потім лівою ногою на верстаті.


  Стрибки. Необхідно максимально високо підстрибнути, при цьому розводячи ноги як можна ширше.


  Для грудей

  Віджимання. Необхідно встати спиною до стіни басейну на відстані одного кроку від неї. Потім розвернутися до неї обличчям. Спертися об стіну долонями і почати віджимання.


  «Молитовна поза». Необхідно зігнути руки в ліктях, а з'єднати долоні на рівні грудей в молитовному жесті. Потім слід тиснути долонями один на одного, відчуваючи при цьому, як напружуються грудні м'язи.


  «Кроль». Потрібно рухати руками, імітуючи руху кролем (як вперед, так і назад).


  Інші вправи

  «Велика перерва». Суть цієї вправи відпочинку від всіх інших. Можна вільно поплавати, походити у воді, відчуваючи, як вона приємно тисне на передню частину тіла. Відмінною розслаблюючій позою є «зірочка» на спині.


  Також вагітним жінкам показаний підводний масаж області живота і грудей. Його можна робити самостійно.

  Необхідно зчепити руки в замок перед собою, а потім сильно водити ними навпроти грудей і живота, створюючи хвилі. Такий масаж робить шкіру пружною, попереджає виникнення розтяжок, а також масажує внутрішні органи.


  Аквааеробіка для вагітних

  class=kc-anchor" name="vmesto-zaklyucheniya">

  Замість висновку

  Аквааеробіка – це прекрасний спосіб для майбутніх мам тримають тіло в тонусі, а також грамотно підготувати його до пологів. На заняттях основний акцент слід зробити на поліпшення гнучкості.


  Бажано знизити амплітуду виконання тих чи інших вправ, щоб не підвищувався пульс і не піднімався тиск.


  Якщо раптом закрутилася голова або погіршилося загальне самопочуття, слід негайно припинити вправи і покликати тренера. При вагітності ігнорування поганого стану загрожує неприємними наслідками.


  Після занять обов'язково варто робити вправи на розслаблення. І в цілому рекомендується насолоджуватися водою, заряджатися від неї енергією і спокоєм.

  Категорії