Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Зригування у новонароджених: нормальне явище чи ознаку захворювання?

Зригування у новонароджених – це пасивне закидання невеликої кількості їжі зі шлунка через стравохід і глотку в ротову порожнину.


Часто воно супроводжується відходженням повітря і відбувається відразу (або трохи згодом) після годування.


Це нормальне явище і спостерігається у всіх здорових дітей, якщо буває не часто і невеликим об'ємом їжі – до 3 мл....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ

Зміст:
 • Причини зригування
 • Шкала оцінки інтенсивності зригувань
 • Коли дитина перестає зригувати?
 • Про профілактику
 • Чому дитина відригує: відео

 • В інших випадках, коли зригування завдає малюкові дискомфорт, слід звернутися до лікаря, так як зригування може бути симптомом захворювань шлунково-кишкового тракту або центральної нервової системи.

  Причини зригування


  Батьків чомусь завжди лякає, коли у дитини з'являється відрижка, хоча в більшості випадків це абсолютно нормально.


  На питання чому дитина зригує після годування? не можна відповісти однозначно.


  Причин цього явища багато, і вони поділяються на фізіологічні і патологічні.


  Фізіологічні причини:


  особливості будови органів шлунково-кишкового тракту (ШКТ) у новонароджених


  Діти народжуються не зовсім пристосовані для життя в нашому світі. Ступінь анатомо-функціональної незрілості всіх внутрішніх органів і систем у новонароджених малюків обумовлена багатьма індивідуальними факторами, що впливають на розвиток.


  Зокрема шлунково-кишковий тракт немовляти відрізняють відносна слабкість нижнього стравохідного сфінктера – циркулярної м'язи, що перешкоджає ретроградному вступу з'їденої їжі в стравохід, незрілість регуляторних механізмів моторики шлунково-кишкового тракту, куляста форма шлунка, а також його невеликий обсяг і уповільнене спорожнення, незрілістю ферментів.


  Все це провокує зригування у немовлят. Крім того, перистальтичні хвилі в стравоході немовляти з'являються непослідовно і викликають скорочення дна шлунка, внутрішньошлункової тиск підвищується і провокує зворотний заброс їжі у стравохід.


  затримка внутрішньоутробного розвитку і недоношеність


  У таких діточок поряд з описаними вище особливостями, присутня ще й уповільнене дозрівання акту ссання і ковтання з одночасним диханням.


  Воно може тривати до 6-8 тижнів після народження. Частота і обсяг зригування різні, по мірі дозрівання організму вони зникають.


  Пітниця у новонароджених. Наскільки це серйозна проблема? Прочитайте відповіді на нашому сайті.


  Як сповивати новонародженого Ви дізнаєтеся в цій статті. Особливо це буде цікаво і потрібно молодим татам.


  Догляд за шкірою це щоденні спостереження і догляд.
  До проміжним причин відносяться:


  перегодовування


  Багатьом матусям здається, що коли малюк плаче, значить, він голодний. І вони прикладають дитину до грудей при найменшому писку.


  Особливо грішать цим матусі, у яких багато молока. У таких випадках дитина відригує фонтаном безпосередньо після годування, адже шлуночок у нього і так повний.


  Зригування фонтаном спостерігається також при сильному тиску на животик.


  Часто мами перегодовують дітей при змішаному вигодовуванні, заміні грудного молока сумішшю при переході на штучне вигодовування або частої невмотивованої зміні суміші. При перегодовування загальний стан дитини ніяк не страждає: він активний, добре додає у вазі, немає порушень стільця.

  аерофагія


  Так називають заковтування під час годівлі великої кількості повітря. Це явище спостерігається при відсутності або малій кількості молока у матері у жадібно смокчуть збудливих дітей, при неправильному захопленні соска (особливо якщо сосок втягнутий) або при занадто великий дырочке в соску і неправильному положенні самої пляшки.


  Зазвичай аерофагія проявляється у немовлят з низькою або, навпаки, з високою масою тіла при народженні.


  Такі діти ведуть себе неспокійно, зригування відбувається через 5-10 хвилин після годування і супроводжується голосним звуком вихідного повітря.


  Патологічні причини


  проблеми з кишечником


  Дитина багато зригує при метеоризмі, кишкових кольках, запорах та інших порушень роботи кишечника, так як при цих станах підвищується тиск у черевній порожнині, і порушується просування харчової кашки по шлунково-кишковому тракту.


  вади розвитку верхніх відділів ШКТ


  Зригування та блювота спостерігаються при таких вадах розвитку та захворюваннях стравоходу, як халазия кардії (недостатність кардіального жому), ахалазія (патологія запирательных механізмів кардіального жому, що призводить до його стійкого спазму), короткий стравохід, діафрагмальна грижа, а також аномалія шлунка пілоростеноз (звуження переходу шлунка в дванадцятипалу кишку).


  харчова непереносимість


  Ознаки харчової непереносимості у дітей виявляються рано. Це може бути непереносимість грудного молока або компонентів раціону матері, що надходять в організм дитини з молоком.


  патологія ЦНС


  При пошкодженні головного мозку під час пологів або при підвищеному внутрішньочерепному тиску може спостерігатися зригування, зазвичай це часта, після кожного годування, рясна відрижка неперетравлені молоком або сумішшю.


  Хвора дитина плаксивий, погано набирає вагу, у нього поганий апетит і страдницький вираз обличчя.

  Шкала оцінки інтенсивності зригувань


  Якщо дитина зригує після годування, панікувати не варто, тому що оцінити його стан можна за допомогою спеціальної п'ятибальною шкали:

 • якщо зригувань немає 0 балів

 • Категорії