Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Зубний біль при вагітності можна і потрібно лікувати

У період вагітності організм жінки найбільш уразливий для всякого роду болів. Найнеприємніша – зубний.


Відомо, що жінкам в положенні забороняється приймати лікарські препарати без призначення лікаря, щоб не травмувати свій організм і організм дитини....

Вконтакте Facebook Twitter Google Мій світ


На початкових термінах вагітності потрібно обов'язково відвідати стоматолога, щоб залікувати всі зуби. Потрібно пам'ятати, що навіть простий карієс може призвести до більш серйозних захворювань.


Якщо до вагітності залікувати зуби не вдалося, необхідно відвідувати лікаря мінімум три рази за вагітність. Флюс може призвести до повного руйнування зуба. Більш того, ротова порожнина вагітної жінки досить уразлива для різного роду мікробів, лужний баланс збільшується, імунітет слабшає.


Не можна уникати походів до стоматолога на будь-якому терміні. Більше того, у другому триместрі може бути проведено навіть дуже складне лікування, без шкоди для малюка і майбутньої мами. При видаленні зуба використовують місцеву анестезію. Сучасні знеболюючі препарати не завдають шкоди плоду, не порушують її розвиток, ніяк не впливають на здоров'я.

Відомо, що жінкам в положенні не можна робити рентген. Але, іноді зубний біль викликана руйнуванням кореня або самого зуба. Позбутися від такого болю допоможе тільки своєчасне лікування. А правильне лікування іноді просто неможливо без рентгена. Якщо лікар дає призначення на знімок, то робити його потрібно.


Зважте всі за і проти, що буде гірше: загноение зубів і ясен або рентген. При цьому потрібно пам'ятати, що всі болі відбиваються і на дитині. Зняття зубного болю не означає її лікування, це тільки зняття симптомів.

Гострий зубний біль: зняття та лікування

Сильний зубний біль під час вагітності може початися навіть на, здавалося б, здоровому зубі в будь-який момент. Приймати знеболювальне не рекомендується, а от деякі народні рецепти можуть прийти на допомогу.


У першу чергу потрібно прополоскати ротову порожнину настоєм ромашки або календули, розчином соди або солі. Розводити йод в соляному розчині не можна.


У першому триместрі допускається зняття больового синдрому за допомогою ватного тампона, змоченого в рослинному маслі і бальзаму «Зірочка». Прикладати до хворої десні, а не до зуба.


Також допомагає зменшити біль герань, закладена в вухо, з тієї сторони, де болить зуб. Влітку чистий листок подорожника, дрібно порізаний теж можна закласти у вушну раковину.


На ніч можна покласти на хворий зуб шматочок часнику. Він не тільки знімає біль, але продезинфікує порожнину рота.

Зубний біль і знеболюючі: застосовуємо з обережністю!

Ниючий зубний біль приносить незручність не тільки вагітній жінці, але і дитині. Ігнорувати її не можна. Існує кілька знеболюючих ліків, прийом яких допускається при вагітності навіть без призначення лікаря.


Розберемося, які таблетки можуть допомогти під час зубний біль при вагітності:

  • Наприклад, Дротаверин (Но-шпа). Одну таблетку на день допускається прикладати до хворого зуба.
  • Парацетамол також може бути використаний в якості знеболюючого під час вагітності. Таблетку слід подрібнити і закласти в хворий зуб. Але, перед тим як використовувати будь-які ліки, потрібно ретельно прополоскати рот і почистити зуби.
  • Пенталгін теж приймається з великою обережністю, не більше однієї таблетки на добу, після консультації з лікарем.
  • Кетанов як сильний засіб можна використовувати для зняття болю після третього місяця вагітності, дотримуючись дозування, не більш таблетки на добу.
  • Непоганим засобом може стати і анестезуючий гель, який застосовують при прорізуванні зубів у немовлят. Біль він зніме, але від походу до стоматолога не позбавить.
  • Всі ці рецепти знімають біль, але не вирішують проблему. Відкладати похід до стоматолога не можна. Через гостру зубний біль може бути як серйозне захворювання ротової порожнини, так і простий карієс. Розібратися й призначити лікування може тільки фахівець.

    Категорії