Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Как долго нужно кормить ребенка грудью?

Ця стаття присвячена матусям, що вже відбулися або майбутнім, яких мучить питання: "Скільки треба годувати дитину грудьми"?. Стаття написана з метою переконати Вас, обов'язково годувати свою дитину грудним молоком.
Нещодавно, на моєму блозі, було проведено опитування. Питання звучало так: "Як довго треба годувати дитину грудьми"?. Проголосувало майже 3000 чоловік. Максимум голосів набрали відповіді:
""від 9-12 місяців" і трішки менше "від 12 до 18 місяців".
Я, як матуся вже відбулася, і що годувала грудьми з усією відповідальністю хочу заявити:
"Дитину треба годувати грудьми не менше 12 місяців. Грудне молоко - це запорука майбутнього здоров'я дитини".

Годування дітей до 2-х років я вважаю прийнятним, і цілком достатнім. ГВ довше за 2-і роки нормально тільки у тому разі якщо більше нічим дитину нагодувати, і мамі нічим більше зайнятися.
Скажу чесно, коли народилася моя дочка, я думала, що цінніше за грудне молоко і бути нічого не може, і іноді навіть схилялася до думки, що годуватиму дитину, мало не до 3-х років. Але час вносить свої корективи. Думаю, подібне переосмислення цінностей і потреби в ГВ переживають багато годуючих матусь. Зараз я уверенна, що грудне вигодовування для дитини потрібне не більше ніж до 18 місяців. Матусі, які годують своїх малюків до 2-х років і довше, викликають у мене величезну пошану, в багато крат більше тих, хто говорить що, в 3 - 6 місяців у них пропало молоко (хоча і таке буває).
Якщо у мами є бажання вигодувати свою дитину грудьми, якщо вона розуміє наскільки це важливо для її дитини, у неї обов'язкове буде молоко.
Я знаю декількох молодих мам, яким вже в пологовому будинку говорили, що молока у них не буде (і як тільки таке можна було сказати?..) і вони завдяки усьому своєму бажанню і наполегливості прогодували грудьми своїх діток більше року.
За бажання, якщо ви бачите, що у вас мало молока, або боїтеся, що його не буде, можна знайти безліч літератури з радами як правильно годувати дитину і як бути, якщо молока не вистачає.
Головна причина зникнення грудного молока - це стрес - єдине чого дійсно варто боятися.
І так, плюси грудного вигодовування :
1. Грудне молоко - запорука здоров'я і міцного імунітету вашої дитини
2. Грудне молоко - ідеальна їжа, яка завжди "під рукою", вона завжди корисна малюкові. Склад грудного молока міняється відповідно до віку вашої дитини, в материнському молоці є усі необхідні речовини для дитини конкретного віку. Де ви ще знайдете такий унікальний продукт?
3. Мамині груди - прекрасне заспокійливе для будь-якого малюка (але їм не слід зловживати).
4. Грудне вигодовування окрім того, що дуже корисно, ще і дуже зручно. Грудне молоко завжди потрібної температури, його не треба підігрівати, охолоджувати і взагалі не треба вночі бігати за пляшкою, що б приготувати дитині суміш. А ви знаєте, як часто діти прокидаються вночі?
5. Грудне вигодовування - це економія сімейного бюджету. Хороші, адаптовані за віком суміші для годування малюків коштують ой як не дешево.
Плюси напевно ще є, ви можете їх додати самі - це основні аргументи на користь годування груью.
Плюси припинення ГВ після року, для тих хто зібрався продовжувати ГВ до2, 5-3 років:
1. Діти після припинення ГВ краще їдять "дорослу" їжу, покращується апетит.
2. Діти, які знаходяться на ГВ, мають звичку часто прикладатися до грудей вночі. Припинивши грудне годування - у вас і вашу дитину буде гарантовано спокійніший сон. Ви зрозумієте, що це була просто звичка-каприз, а не насущна потреба.
3. Ваша дитина стане самостійнішою, що теж обов'язково вас обрадує.
4. Якщо ви боїтеся жахливих істерик під час відлучення - киньте. Це ваш страх. Діти після року (2-х років) набагато легше переживають розлучення з цицею, чим їх мами. Просто придумайте прийнятну причину і пояснення для малюка, по якій ви більше не годуватимете його грудьми.
Декілька штрихів до вище сказаному:

Усім майбутнім мамам охочим годувати дітей своїм молоком настійно раджу прочитати і запам'ятати усе, що стосується грудного вигодовування: правила докладення до грудей, чи треба і як зціджувати, як часто годувати дитину, як доглядати груди.. і ще багато усього, що може вам згодиться. Вивчите усі питання заздалегідь, коли народиться дитина, напевно, вам ніколи буде читати книги і шукати відповіді на питання, що хвилюють вас. Коли немає часу розбиратися - велика вірогідність ухвалення неправильного рішення.
Хочу ще сказати, не думайте, що якщо новонароджена дитина кричить вночі, йому обов'язково не вистачає молока. І ви, зцідивши "три краплі" вирішуєте, що малюк голодує, відразу біжите за пляшкою і сумішшю в аптеку. Я не виключаю, що малюк може бути голодний, але є ще немало причин, по яких діти кричать. А то, що у вас ще мало молока, говорить про те, що маленька дитина потребує маленької кількості їжі, до того ж поживна цінність молока для новонароджених така, що вистачає і декількох крапель, щоб насититися. Також, цілком імовірно, що у мами поки що "тугі груди" і вицідити з неї щось дуже важке, але дитина знає, як це зробити і наїдається.

Також, хочу виразитися в користь виключно ГВ до 6-ти місяців. Я сама це практикувала, і думаю, що малюк, який нормально набирає вагу, прикорму не потребує.

Усім мамам і їх діткам бажаю пізнати привабливість грудного вигодовування, і прийняти своє правильне рішення в цьому питанні.

Категорії